Stany Zjednoczone przygotowują się na wojnę totalną z terroryzmem

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com
Wojna z terroryzmem, rozpoczęta oficjalnie w 2001 roku przez George'a Busha, trwa do dzisiaj i wszystko wskazuje na to, że potrwa jeszcze przez długi czas. Barack Obama chce aby Kongres przyjął nową rezolucję, dzięki której wojna z terroryzmem zostanie oficjalnie przedłużona o kilka następnych lat.

 

Samozwańcze Państwo Islamskie utworzone przez Abu Bakr al-Baghdadiego, który według informacji podanych przez Edwarda Snowdena jest agentem Mossadu, mimo przeprowadzanych nalotów w Syrii i Iraku wcale nie słabnie a wręcz przeciwnie - ciągle rośnie w siłę a organizacje popierające radykalistów znajdują się już w wielu krajach. Całkiem niedawno Barack Obama poprosił Kongres aby zezwolił na użycie siły militarnej przeciwko ISIL w Iraku i Syrii. Prezydent USA chce aby zatwierdzono rezolucję, która zakazuje trwałego używania wojsk ale pozwoli na angażowanie się w konflikt z terroryzmem przez następne 3 lata. 

 

Jednak rezolucja mówi o czymś więcej. Chodzi o użycie sił przeciwko wszystkim organizacjom, związanym z ISIL, a wojna z terroryzmem nie będzie posiadała żadnych ograniczeń geograficznych. Oznacza to więc, że jeśli USA uzna jakąś organizację za terrorystyczną, nieważne czy będzie to gdzieś na Bliskim Wschodzie czy w Afryce, Amerykanie będą mogli dokonać interwencji w dowolnym kraju. Należy zwrócić również uwagę na to, że rezolucja po jej wprowadzeniu będzie ważna przez 3 lata, czyli będzie obejmować także przyszłego prezydenta USA, który będzie mógł kontynuować wojnę z terroryzmem, tak jak Obama kontynuuje ją po George'u Bushu.

 

Jak wiadomo, "stolicą" tzw. Państwa Islamskiego jest syryjskie miasto Raqqa, natomiast prezydent Baszar al-Assad domagał się aby USA ustaliły z nim wszelkie działania, jakich chcą podjąć na terenie tego kraju. Stany Zjednoczone oczywiście tego nie zrobiły, a wkroczenie amerykańskich wojsk do Syrii będzie naruszeniem prawa międzynarodowego. Assad powiedział w niedawnym wywiadzie, że nie chce mieć w swoim kraju żadnej interwencji zbrojnej ze strony obcych państw, ponieważ Syria "nie może być w koalicji, która wspiera terroryzm". Zatem wysłanie amerykańskich żołnierzy do Syrii będzie traktowane jako agresja na suwerenne państwo, a co za tym idzie, dojdzie do bezpośredniej konfrontacji zbrojnej między tymi krajami.

 

Syria ogarnięta jest wojną domową od 4 lat a wielu obserwatorów wojny na Bliskim Wschodzie zwraca od dłuższego czasu uwagę na to, że ISIL może posłużyć jako pretekst do interwencji zbrojnej w Syrii, skoro dozbrajanie umiarkowanych terrorystów nie pozwoliło odsunąć Assada od władzy. Interwencja ta właściwie ma miejsce już dziś w pewnym sensie, odkąd Amerykanie i pozostałe kraje zachodnie atakują bojowników z powietrza. Jednak tym razem mówimy o wprowadzeniu ograniczonej liczby wojsk naziemnych w Iraku, prawdopodobnie również w Syrii i wielu innych krajach. Zobaczymy również jaka będzie reakcja Putina, który jak wiadomo popiera syryjski rząd, ale Rosja zajęta wspieraniem separatystów na Ukrainie być może nie będzie w stanie pomóc w Syrii w obliczu nowego zagrożenia.

 

 

Na podstawie: http://www.nytimes.com/2015/02/11/us/obama-to-seek-war-power-bill-from-congress-to-fight-isis.html?_r=3

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Kazek12

USA rozprzestrzeniły

USA rozprzestrzeniły terroryzm na świecie,  a teraz będą go zwalczać bombardowaniem niedwinnych ludzi, po wcześniejszym uzbrojeniu i zorganizowaniu  terrorystów. 
Do czegos to ma USA lub jego sponsorom  służyc, pewnie do panowania nad ludźmi i ich zniewolenia. ?

Portret użytkownika Przytomny

Proszę nie wprowadzać

Proszę nie wprowadzać czytelników w błąd. Snowden nigdy nie twierdził, że Baghdadi jest agentem Mossadu, a cała sprawa jest irańską "fałszywką":
 
http://snowdenhoax.blogspot.com/
 
Wiem, że antysemita czepi się wszystkiego, byle tylko Żydom zaszkodzić - taki już jest ten stan umysłu. Ale dobrze byłoby chociaż sprawdzić to, co się publicznie podaje jako fakt. 

Tym My Słowianie różnimy sie od was chazarów, że potrafimy pomagać innym nie oczekując niczego w zamian!

Skomentuj