Raport o stanie klimatu wskazuje, że nadciąga nowa epoka lodowcowa

Kategorie: 

Źródło: www.sciencemuseum.org.uk

Przy wciąż nasilonej w mediach propagandzie tak zwanego globalnego ocieplenia, umyka wszystkim zupełnie, że coraz więcej ekspertów ostrzega, iż należy się raczej spodziewać ochłodzenia i to na skalę małej epoki lodowcowej. Taka jest też konkluzja Raportu o stanie światowego klimatu opracowanego przez niezależny instytut badawczy w Orlando w USA.

 

Raport, Global Climate Status Report (GCSR), opublikowała już w grudniu ubiegłego roku, organizacja pozarządowa Space and Science Research Corporation (SSRC). Wynika z niego, że nadciągają poważne zmiany na Ziemi. Eksperci sugerują, że czeka nas długotrwała zmiana klimatu i nie grozi nam bynajmniej mityczne ocieplenie, a wręcz przeciwnie, radykalne ochłodzenie.

 

Specjaliści zwracają uwagę zwłaszcza na rosnącą aktywność wulkaniczną i mizerną aktywność słoneczną. Wulkany mają decydujący wpływ na kształtowanie temperatury na Ziemi, ale w perspektywie dekady. Oznacza to, że może dojść do dużej erupcji takiej jak wulkanu Pinatubo, która wyemituje tak duża ilość siarki do atmosfery, że globalna temperatura ulegnie obniżeniu o kilka stopni. Obserwowana ostatnio wzrastająca aktywność wulkaniczna oznacza, że do realizacji tego scenariusza jest coraz bliżej. Nic to jedna w porównaniu do permanentnego ochłodzenia jakie może nam zafundować Słońce.

Niektórzy astrofizycy od dawna twierdzą, że brak wyraźnego szczytu aktywności Słońca, może oznaczać, że jego zachowanie determinuje obecnie jakiś dłuższy cykl, który będzie się objawiał obecnością kolejnego minimum Maundera, tylko w naszych czasach.

SYmulacja temperatur z XVII / XVIII wieku w czasie trwania minimum Maundera  - Źróło: NASA

Gdy w XVII wieku plamy zniknęły z tarczy słonecznej na dłużej skończyło się to radykalnym ochłodzeniem klimatu i teraz może być podobnie. Media niechętnie o tym mówią, aby nie mieszać w głowach ludziom, którym już wyjaśniono, ze najgorszy jest dwutlenek węgla, a Słońce nie powoduje ocieplenia.

 

Zaczyna się to składać w logiczną całość. Gdy aktywność słoneczna była duża twierdzono, że dojdzie do ocieplenia klimatu. Potem gdy okazało się, że Słońce się uspokaja a w raz z tym zaczyna być chłodniej opracowano pojęcie "pauzy w globalnym ociepleniu". Dzięki temu jeszcze przez kilka lat ktoś zrealizuje zyski z handlu emisjami, które są osiągane kosztem niektórych zniewolonych społeczeństw.

 
 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika arli

Nadejście epoki lodowej jest

Nadejście epoki lodowej jest nieuniknione - stanowi element naturalnego cyklu naszej planety.
Przez ostatni milion lat nasi przodkowie doświadczyli ponad 10 zlodowaceń występujących na półkuli północnej. 
Obecnie w Europie jest takciepło jak było w średniowieczu. Jednak pod koniec XIII w. ( lata 1275-1300 ) klimat na prawie całej północnej półkuli uległ dużemu ochłodzeniu. Okres ten nazwano Małą Epoką Lodową. Sięgajac od Grenlandii i Islandii, aż po Alpy.
Szacuje się, że podczas Małej Epoki Lodowcowej temperatura spadła zaledwie o 1 stopień Celsjusza. To na pozór niewiele, ale jednak wystarczająco dużo, aby doprowadzić do poważnych zmian klimatycznych w Europie Północnej i Środkowej. 
 
 
(cytat z odkrywcy)

Portret użytkownika nowoczesny

Trzeba będzie budować ogromne

Trzeba będzie budować ogromne statki kosmiczne które zabiorą ludzi w kosmos. trzeba sie powoli przygotowywać do zamieszkania w statkach kosmicznych. Na ziemi nei da się już posrzymać epoki lodowcowej, efektu cieplarnianego, więc jedynym wyjsciem jest polecieć w kosmos.

Portret użytkownika syriues

Nudzi mnie to juz.Problemy

Nudzi mnie to juz.Problemy tego swiata i macenie w glowach
Lepiej sie zastanowmy nad tym jak odsunac od wladzy ludzi ktorzy niszcza ziemie,a [pozbedziemy sie tych propagand i tych wszystkich niepotrzebnych rzeczy.
Przeciez to ludziom zalezy na pieniadzach i dla nich jest najlepiej wypompowac je z ziemi za darmo.Bo przeciez pieniadze to sa tylko zludzeniem.Zobaczie jak niszcza ziemie na calym swiecie dla pieniedzy.
Gdyby istniala mozliwosc polecenia do innej galaktyki lub ukladu gdzie byliby madrzy niekoniecznie ludzie z mila checia i bez zastanowienia opuscilbym ta planete.Klamstwa i matactwa jakie tu zachodza przechodza ludzkie pojecie
Co za denny swiat,im blizej jest dna tymbarsdziej czuc ze zamula sie wiadomosciami takimi jak te.
Lekarstwo jest jedno,ja nie jestem niestety lekarzem,ale ktos taki sie znajdzie i zapewne da sobie rade z wirusami
Czy wy tego nie widzicie jak was magluja,na tej stronie tez
Dajcie sobie siana i zacznijcie pokazywac to co jest wazne,a nie fikcje i iluzje.
Jaki maja cel?Pieniadze to tylko narzedzie.Po co to robia.Zastanowcie sie.Oni maja nas za nic.Zobaczycie to ,gdy pewnego poranka obudzicie sie z kupa bezwartosciowego pieniadza.I co wtedy powiecie?Ziemia nasza umarla,pieniadze juz nie maja wartosci,ludzie zaczynaja jesc ludzi ,bo wszystko juz sie tak zatrulo ze nie da sie nic wyhodowac
Ten dzien przyjdzie i wolalbym by nie bylo wtedy malych dzieci

Strony

Skomentuj