Naukowcy podważają teorię Wielkiego Wybuchu - Wszechświat istnieje od zawsze?

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Większość naukowców jest przekonana, że Wszechświat powstał w wyniku Wielkiego Wybuchu. Teoria ta, która miałaby wyjaśniać jego powstanie, jest bardzo popularna. Jednak uczeni opracowali nowy model, według którego Wszechświat istnieje od zawsze a Wielki Wybuch nigdy nie miał miejsca.

 

Najnowszy model Wszechświata został opracowany przez Ahmeda Faraga Ali'ego z egipskiego Benha University oraz Sauryę Das z brytyjskiego University of Lethbridge. Uważają oni, że osobliwość z której rozpoczął się Wielki Wybuch jest największym problemem ogólnej teorii względności, ponieważ wygląda to tak, jakby wszelkie prawa fizyki nagle przestały działać.

 

Model naukowców uwzględnia ciemną materię i ciemną energię, próbując rozwiązać wszystkie problemy ale jednocześnie odrzuca teorię Wielkiego Wybuchu. Uczeni w swoich badaniach opierali się o prace fizyka teoretyka Davida Bohma, który na początku lat 50. badał możliwość zastąpienia geodezji klasycznej trajektoriami kwantowymi.

 

Ali i Das zastosowali te trajektorie do równań, które również w latach 50. opracował indyjski fizyk Amal Kumar Raychaudhuri. W ten sposób udało się otrzymać poprawione o korekcję kwantową równania Friedmanna, czyli podstawowe równania kosmologii relatywistycznej, które określają ewolucję Wszechświata.

 

Opracowany przez nich model posiada elementy teorii kwantowej oraz ogólnej teorii względności. Ali i Das zakładają, że Wielkiego Wybuchu nigdy nie było a Wszechświat, w kategorii fizycznej, jest wypełniony kwantowym płynem, który składa się z tzw. grawitonów - jest to hipotetyczna cząsteczka, która nie posiada masy i odgrywa kluczową rolę w kwantowej teorii względności.

 

 

Artykuł pochodzi z portalu astronomicznego:

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika gościu

No w końcu naukofcy doszli do

No w końcu naukofcy doszli do wniosku, że wszechświat nie ma początku ani końca, słowem jest wszechświatem. Bravo!!! że po tylu latach w końcu doszli do tak genialnego odkrycia. Tak na marginesie: wszechświat też jest częścią Stwórcy, który również nie ma początku ani końca, słowem JEST.

Portret użytkownika marko5

Wszystkie wasze rozważania

Wszystkie wasze rozważania /poza Margo/ opierają się na istnieniu czasu. Myślimy jak na nauczyli-3 wmiary plus czas.Niektórzy rozumieją pojęcie nieskończoności ..a to tylko niekończące się ciągi wymiarowe lub czasowe.A co jeżęli czas istnieje tylko dla nas ludzi? Dla naszych mózgów czas też istnieje , ale potrafimy przemieszczac się w myślach bez ograniczeń czasowych i wymiarowych.Mysl jest szybsza od światła.

Portret użytkownika didier

czyli np dzieci 2-3 letnie to

czyli np dzieci 2-3 letnie to nie ludzie bo nie myślą....tzn nie mają pamięci. 
Czas dotyczy wszystkich i wszystkiego bo NIC NIE TRWA WIECZNIE w niezmienionej formie. 

co do wielkiego wybuchu
ciekawe jest że np jak coś wybucha to odłamki lecą we wszystkie strony w róznym kierunku ale posiadają ten sam zwrot !
więc jakim prawem są planety które obracają się w inną stronę - tzn mają inny zwrot.

 

Nasza nadzieja
https://www.youtube.com/watch?v=Tuqbony9RiE
Na walkę z rzeczywistością
http

Portret użytkownika bogdan4957

marko5 napisał: Wszystkie

marko5 wrote:

Wszystkie wasze rozważania /poza Margo/ opierają się na istnieniu czasu. Myślimy jak na nauczyli-3 wmiary plus czas.Niektórzy rozumieją pojęcie nieskończoności ..a to tylko niekończące się ciągi wymiarowe lub czasowe.A co jeżęli czas istnieje tylko dla nas ludzi? Dla naszych mózgów czas też istnieje , ale potrafimy przemieszczac się w myślach bez ograniczeń czasowych i wymiarowych.Mysl jest szybsza od światła.

 
Dokładnie tak jest.Myśl ludzka posiada dowolną prędkość,nie porównywalną do niczego co znamy z wartości fizycznych.Jest swego rodzaju energią,a energia wg tego co już wiemy ,est niezniszcalna,może tylko zmienić swoją postać.Np spalona kartka papieru dalej istnieje,tylko w innej postaci.

Głosuj przeciw
-2
Portret użytkownika slawi

Z myślą to nie wiem, jeśli

Z myślą to nie wiem, jeśli rozpatrywać ją w kategorii fali elektromagnetycznej, to nie jest szybsza Smile Tak to już jest, że ludzie muszą mieć jakiś punkt odniesienia, bez prostoliniowego czasu byłoby to o wiele trudniejsze. Według mnie czas istnieje, mamy jednak o nim błędne pojęcie. Z pewnością nie jest on tak liniowy, jak nam się wydaje. Poza tym gdzieś czytałem, że prędkość światła też w pewnych warunkach może nieco odbiegać od normy, ale nie wiem, czy to prawda...

Portret użytkownika Kropek nad i...

A wszechświat działa tak: na

A wszechświat działa tak: na początek wyobraźmy sobie satelitę, krąży wokół ziemi, po wykonaniu jednego obrotu powraca dokładnie do tego samego miejsca z którego wyruszył. Teraz trudniejsze, wyobraźmy sobie miejsce które jest dokładnie po przeciwnej stronie planety od miejsca w którym się znajdujemy. Teraz wyobraźmy sobię linię prostą przecinającą punkt w którym się znajdujemy i ten punkt po przeciwnej stronie planety. Aby się dostać z jednego do drugiego punktu w linii prostej musielibyśmy przejść przez środek ziemii oczywiście. Ale zróbmy odwrotnie, polećmy po naszej wyznaczonej linii oddalając się od ziemi i od pierwszego punktu i lećmy aż na krańce wszechświata, teraz najdziwniejsze, ponieważ im dalej polecimy to w końcu dolecimy do drugiego punktu który uprzednio był po drugiej stronie ziemii. To jest w tym wszystkim właśnie najdziwniejsze w kosmosie, że tak samo jak można obejść ziemię dookoła i wrócić w to samo miejsce, to tak samo jak odlecimy jak najdalej od ziemi to w końcu do niej dolecimy od drugiej strony. Tego fenomenu nie jest w stanie wytłumaczyć współczesna nauka i możliwe że nawet o tym nie wie, ponieważ znajdujemy się w zamkniętym układzie wielowymiarowym, i jakakolwiek podróż w przód spowoduje iż wrócimy w końcu od drugiej strony. Jedyne co możemy zrobić to poruszać się pomiędzy wymiarami, lecz to przekracza możliwości percepcji współczesnej nauki, która według kosmicznych cywilizacji totalnych, raczkuje na etapie kamienia łupanego i nawet nie korzysta z logicznego i niezwykle prostego sposobu na darmową energię zgodną z wzorem: energia to masa razy prędkość do kwadratu. Pomijając fakt iż zaburzyliśmy kosmiczną siłę grawitacji kulki orbitującej w kosmosie czyli naszej ziemi poprzez wydobycie i utlenienie w atmosferze wielu milionów ton płynów które uznaliśmy za paliwa, które to ponadto spowodowały szkody w konstrukcji ziemi poprzez powstanie olbrzymich pustych przestrzeni wewnątrz globu, co w konsekwencji spowoduje w przyszłości olbrzymi zanik wody na planecie, która to woda podczas każdego przebiegunowania podczas samoistnego przemieszczania się zaleje te puste przestrzenie wewnątrz globu, powodując prawie że zanik wody słonej i wody pitnej na ziemi. Uszkodzenia planety są już na tyle duże iż w przyszłości spowodują samoistną autodestrukcję głównego i pobocznych gatunków żywych. Dopiero gdy to się stanie to planeta zostanie naprawiona zarówno geologicznie jak i elektryczno-magnetycznie, po czym zostanie ponownie zaludniona lecz w nieco odmiennym i bardziej inteligentnym składzie osobowym wraz z resztkami organizmów które do tego momentu przetrwają i posiadają pozytywne cechy osobowościowo personalne.

Portret użytkownika Nabuchodonozor

John Moll jeżeli chcesz pisać

John Moll jeżeli chcesz pisać (notabene twoje artykuły są poza Traderem najlepsze) możesz zachować obiektywizm i profesjonalizm? Co to ku... za tytuł? Nigdzie w specjalistycznej literaturze nie znalazłem tak naciąganego tytułu. 
Proszę o odrobinę normalności oraz nie szukanie na siłę sensacji.
ps. Naukowcy w oparciu o obliczenia Bohma zastąpili korelację trajektorii geodezyjnej trajektoriami kwantowymi to nie podważenie ale następna hipoteza która może odpowiedzieć na pytania między innymi dlaczego wszechświat ma koniec, dlaczego ma ograniczony wiek( fale) czy istniałą inflacja.....itd.

Strony

Skomentuj