Prezydent Komorowski podpisał ustawę wprowadzającą do Polski żywność GMO

Kategorie: 

Źródło: prezydent.pl

Kontrowersje jakie narosły wokół organizmów zmodyfikowanych genetycznie powodują, że kolejne kraje na świecie postanawiają zakazać upraw i na sprowadzanie żywności na bazie GMO. Okazuje się, że Polska robi dokładnie odwrotnie, a prezydent Komorowski podpisał przed kilkoma dniami ustawę, którą polski Sejm przeforsował w trakcie zamieszania z rzekomo sfałszowanymi wyborami samorządowymi.

<--break->

 

Nasi politycy często tak robią, że w mediach rozpętuje się burzę na jakiś temat i gdy opinia publiczna zajęta jest roztrząsaniem podrzuconego tematu, przegłosowuje się coś co ma pozostać niezauważone. W ten sposób kilka dni temu odrzucono wniosek o podwyższenie kwoty wolnej od podatku i tak samo pod koniec zeszłego roku po cichu przegłosowano ustawę o GMO.

 

Pozornie ustawa ma za zadanie porządkować nasz rynek pod względem obecności organizmów modyfikowanych. Wprowadzony został specjalny rejestr upraw, którego dotychczas nie było i zwrócono uwagę na zagrożenie skażenia transgenicznego. Jednak jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach, a zwłaszcza w nowych definicjach ustawowych.

IB Image

Nowe prawo stwierdza, że uwalnianiem GMO nie jest sprowadzanie nasion na cele paszowe i żywnościowe. W związku z tym można legalnie sprowadzać do Polski tony nasion GMO i to w celach produkcji żywności i pasz. Poprzednio za uwalnianie i obrót GMO bez zezwolenia groziła kara 12 lat więzienia.

 

Po zmianie definicji ustawowej sprowadzanie do Polski w celach handlowych oraz spożywczych organizmów genetycznie zmodyfikowanych nie jest już uwalnianiem. Oznacza to, że państwo polskie zakazuje w Polsce upraw roślin genetycznie modyfikowanych, poza ośrodkami badawczymi, ale pozwala sprowadzać żywność i nasiona GMO z zagranicy.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika achiles

Byłoby świetnie gdyby

Byłoby świetnie gdyby Szanowny Autor pokusił się o głębszą i szerszą analizę rozwoju wypadków w Europie z naciskiem na przygotowywaną (zapewne samobójczą) rolę Polski, bo chyba szykuje się eskalacja wojny w Europie.

Gdyby tak ułożyć te elementy w jedną całość:
1) Polska jako mięso armatnie według planów wyjątkowo połączonych usańskich stink-tanków:
http://www.geopolityka.org/analizy/info-ecag-konflikt-na-ukrainie-okiem-amerykanskich-think-tankow-kluczowa-rola-polski

2) nominacje rządowe dla skompromitowanych agentów obcych służb: Kamińskiego i Sienkiewicz

3) Sławomir Nowak wysłany na szkolenie przez służby brytyjskie pod przykrywką "studiów" w UK

4) powiązania Andrzeja Dudy z Izraelem (żona żydówka)

5) Kukiz zbierający elektorat wściekły na PO by przekazać go potem Dudzie

6) Ostentacyjne popieranie "partii wojny" w USA przez polskie władze w/s dalszego uzbrajanie junty kijowskiej

7) szturmowce A-10 i 300 pilotów z USA przerzucono do Niemiec (Sputnik)

Dirol w sierpniu USA przerzuciło olbrzymią ilość uzbrojenia do jaskiń wokół Trondheim

9) ciągła mowa o zagrożeniu cyber-atakiem infrastruktury w państwach NATO

10) Herbst ze stink tanku powyżej "zapowiada" operację fałszywej flagi na Ukrainie z udziałem "rosyjskiego" lotnictwa:
http://www.moonofalabama.org/2015/02/ukraine-use-of-former-us-ambassadors-false-flag-offer-aborted.html

Może coś jeszcze? No i jeszcze ten oportunizm i olewanie, przez obecne WŁADZE niepokojów społecznych, jakie obecnie u nas mamy. Pogonili dziś ROLNIKÓW i już od dłuższego czasu olewają GÓRNIKÓW, to się zdaje tylko na jedno wskazywać .

Portret użytkownika achiles

Bardziej skompromitowanego w

Bardziej skompromitowanego w POLSCE PREZYDENTA, jeszcze nie było i już chyba nawet być, nie może. Podpisał o GMO, podpisał O PRACY, DO ŚMIERCI, podpisał wszystko, co mu pod nos BANDYCI Z P.O. podsuwali i on jeszcze chce ponownie startować. Jego miejsce jest na AMBONIE, jako GAJOWEGO MYŚLIWEGO i niech tam po przegranej kampanii się uda w celu przemyślenia spieprzenia wszystkiego tego, co tylko było, do spieprzenia. To jest TCHÓRZ który obecnie zamknął się ze swoją " śliczną żoną " w PAŁACYKU PREZYDENCKIM i oznajmił, że on nie jest od rozwiązywania problemów TEGO KRAJU, w którym piastuje ten najważniejszy URZĄD, to już nie jest KOMEDIA, to jest TRAGI FARSA. I by było jasne KANDYDATOWI PISU, też, nie wierzę, bo jak ten się dostanie, to na bank, będzie wojna z ROSJANAMI.  I to właśnie POLSKA WŁAŚNIE, jak nie urok to sraczka, a obywatele tego KRAJU pozostają między MŁOTEM, A KOWADŁEM.  Z jednej strony bandyci i złodzieje, a z drugiej wojenni PODŻEGACZE, choć i ci pierwsi, też szabelką machają, bez umiaru i szczekają jako kundelki WUJA SAMA ZZA OCEANU, tylko po to by się choć do końca kadencji utrzymać, przy KORYCIE

Portret użytkownika achiles

Spoko Medium, niechaj każdy

Spoko Medium, niechaj każdy myśli tu po swojemu i niech każdy tylko własne myśli przedstawia, a czas i historia, go oceni. 

Głosuj przeciw
-1

Strony

Skomentuj