Prezydent Komorowski podpisał ustawę wprowadzającą do Polski żywność GMO

Kategorie: 

Źródło: prezydent.pl

Kontrowersje jakie narosły wokół organizmów zmodyfikowanych genetycznie powodują, że kolejne kraje na świecie postanawiają zakazać upraw i na sprowadzanie żywności na bazie GMO. Okazuje się, że Polska robi dokładnie odwrotnie, a prezydent Komorowski podpisał przed kilkoma dniami ustawę, którą polski Sejm przeforsował w trakcie zamieszania z rzekomo sfałszowanymi wyborami samorządowymi.

<--break->

 

Nasi politycy często tak robią, że w mediach rozpętuje się burzę na jakiś temat i gdy opinia publiczna zajęta jest roztrząsaniem podrzuconego tematu, przegłosowuje się coś co ma pozostać niezauważone. W ten sposób kilka dni temu odrzucono wniosek o podwyższenie kwoty wolnej od podatku i tak samo pod koniec zeszłego roku po cichu przegłosowano ustawę o GMO.

 

Pozornie ustawa ma za zadanie porządkować nasz rynek pod względem obecności organizmów modyfikowanych. Wprowadzony został specjalny rejestr upraw, którego dotychczas nie było i zwrócono uwagę na zagrożenie skażenia transgenicznego. Jednak jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach, a zwłaszcza w nowych definicjach ustawowych.

IB Image

Nowe prawo stwierdza, że uwalnianiem GMO nie jest sprowadzanie nasion na cele paszowe i żywnościowe. W związku z tym można legalnie sprowadzać do Polski tony nasion GMO i to w celach produkcji żywności i pasz. Poprzednio za uwalnianie i obrót GMO bez zezwolenia groziła kara 12 lat więzienia.

 

Po zmianie definicji ustawowej sprowadzanie do Polski w celach handlowych oraz spożywczych organizmów genetycznie zmodyfikowanych nie jest już uwalnianiem. Oznacza to, że państwo polskie zakazuje w Polsce upraw roślin genetycznie modyfikowanych, poza ośrodkami badawczymi, ale pozwala sprowadzać żywność i nasiona GMO z zagranicy.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika achiles

Byłoby świetnie gdyby

Byłoby świetnie gdyby Szanowny Autor pokusił się o głębszą i szerszą analizę rozwoju wypadków w Europie z naciskiem na przygotowywaną (zapewne samobójczą) rolę Polski, bo chyba szykuje się eskalacja wojny w Europie.

Gdyby tak ułożyć te elementy w jedną całość:
1) Polska jako mięso armatnie według planów wyjątkowo połączonych usańskich stink-tanków:
http://www.geopolityka.org/analizy/info-ecag-konflikt-na-ukrainie-okiem-amerykanskich-think-tankow-kluczowa-rola-polski

2) nominacje rządowe dla skompromitowanych agentów obcych służb: Kamińskiego i Sienkiewicz

3) Sławomir Nowak wysłany na szkolenie przez służby brytyjskie pod przykrywką "studiów" w UK

4) powiązania Andrzeja Dudy z Izraelem (żona żydówka)

5) Kukiz zbierający elektorat wściekły na PO by przekazać go potem Dudzie

6) Ostentacyjne popieranie "partii wojny" w USA przez polskie władze w/s dalszego uzbrajanie junty kijowskiej

7) szturmowce A-10 i 300 pilotów z USA przerzucono do Niemiec (Sputnik)

Dirol w sierpniu USA przerzuciło olbrzymią ilość uzbrojenia do jaskiń wokół Trondheim

9) ciągła mowa o zagrożeniu cyber-atakiem infrastruktury w państwach NATO

10) Herbst ze stink tanku powyżej "zapowiada" operację fałszywej flagi na Ukrainie z udziałem "rosyjskiego" lotnictwa:
http://www.moonofalabama.org/2015/02/ukraine-use-of-former-us-ambassadors-false-flag-offer-aborted.html

Może coś jeszcze? No i jeszcze ten oportunizm i olewanie, przez obecne WŁADZE niepokojów społecznych, jakie obecnie u nas mamy. Pogonili dziś ROLNIKÓW i już od dłuższego czasu olewają GÓRNIKÓW, to się zdaje tylko na jedno wskazywać .

Portret użytkownika achiles

Bardziej skompromitowanego w

Bardziej skompromitowanego w POLSCE PREZYDENTA, jeszcze nie było i już chyba nawet być, nie może. Podpisał o GMO, podpisał O PRACY, DO ŚMIERCI, podpisał wszystko, co mu pod nos BANDYCI Z P.O. podsuwali i on jeszcze chce ponownie startować. Jego miejsce jest na AMBONIE, jako GAJOWEGO MYŚLIWEGO i niech tam po przegranej kampanii się uda w celu przemyślenia spieprzenia wszystkiego tego, co tylko było, do spieprzenia. To jest TCHÓRZ który obecnie zamknął się ze swoją " śliczną żoną " w PAŁACYKU PREZYDENCKIM i oznajmił, że on nie jest od rozwiązywania problemów TEGO KRAJU, w którym piastuje ten najważniejszy URZĄD, to już nie jest KOMEDIA, to jest TRAGI FARSA. I by było jasne KANDYDATOWI PISU, też, nie wierzę, bo jak ten się dostanie, to na bank, będzie wojna z ROSJANAMI.  I to właśnie POLSKA WŁAŚNIE, jak nie urok to sraczka, a obywatele tego KRAJU pozostają między MŁOTEM, A KOWADŁEM.  Z jednej strony bandyci i złodzieje, a z drugiej wojenni PODŻEGACZE, choć i ci pierwsi, też szabelką machają, bez umiaru i szczekają jako kundelki WUJA SAMA ZZA OCEANU, tylko po to by się choć do końca kadencji utrzymać, przy KORYCIE

Strony

Skomentuj