W środkowej Rosji zaobserwowano słupy świetlne

Kategorie: 

Źródło: Internet

W miejscowości Kirow znajdującej się w europejskiej części Rosji, 6 lutego w godzinach porannych, zaobserwowano interesujące zjawisko. Na skutek mrozu i obecności w atmosferze dużej ilości kryształków lodu powstało złudzenie optyczne przedstawiające coś co wyglądało na słoneczny słup świetlny.

 

Świadkowie twierdzą, że słup światła był dobrze widoczny rano podczas wschodu Słońca. Niektórzy z nich widząc to niezwykłe zjawisko sięgnęli po aparaty fotograficzne i uwiecznili to co zobaczyli.

Słupy świetlne widziane w Szwecji w  2012 roku

Jako ciekawostkę można też dodać, że aby powstały takie świetlne słupy nie jest wcale potrzebne Słońce. Znane są przykłady powstawania tego zjawiska również od Księżyca, a nawet świateł ulicznych latarni.

Słup świetlny widziany w Gdańsku

Podobne zjawisko do tego, które obserwowali mieszkańcy Kirowa miało też miejsce w 2010 roku w okolicy Gdańska. Dokumentuje to powyższe zdjęcie nadesłane przez jedną z czytelniczek portalu ZnZ.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Miko

To znak, że następuje

To znak, że następuje przebiegunowienie Ziemi. Zmieniają się bieguny, zmienia się magnetosfera, atmosfera i stąd zapewne takie zjawiska. A dlaczego Rosja? Bo na Syberii ma być teraz biegun północny, bieguny zmieniają się horyzontalnie w stosunku do aktualnego ustawienia.

Skomentuj