Grecja oświadczyła, że nie jest już w stanie spłacać długów - konsternacja banksterów

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Tak gloryfikowana przez naszych ciemiężycieli demokracja, potrafi płatać figle. Kiedyś demokratycznie wybrano Adolfa Hiltera, a teraz posadami Europy wstrząsa inny demokratyczny wybór. Ludzie pomylili się i w ostatnich wyborach do parlamentu Grecji wygrała głęboko niesłuszna partia Syriza. W rezultacie nowy grecki rząd już zapowiedział, że nie ma zamiaru spłacać długów, które są po prostu nie do spłacenia.

 

Trudno nie postrzegać twardej postawy greckiego rządu jako otwartego buntu przeciwko Europejskiemu Bankowi Centralnemu i współpracującym banksterom, którzy wykreowali Grecji długi tak wielkie, że obecnie sięgają już 180% produktu krajowego brutto (PKB). Dla porównania Polska jest zadłużona oficjalnie na mniej niż 55% PKB a nieoficjalnie dawno ponad 60%PKB.

 

Nowy minister finansów Grecji, Janis Varufakis jest człowiekiem bezkompromisowym i rozmawia z eurokratami zupełnie inaczej niż ci do tego przywykli. Nie spuszcza wzroku przepraszając, że żyje i nie uważa, tak jak nasi politycy, że jego kraj z racji nierównowagi sił jest "brzydką panną bez posagu". Wręcz przeciwnie swoją twardą postawą Varufakis spowodował, że malutka Grecja wstrząsnęła całą strefą Euro.

Minister finansów Grecji, Janis Varufakis - źródło: kadr z YouTube

Grecki szef fiskusa wskazał, że kolejne transze zadłużenia oferowane jego krajowi przez tak zwaną "trojkę" (MFW, EBC i Komisję Europejską) w żadnym razie nie spowodują poprawy sytuacji, a nawet pogarszają ją. Poza tym Varufakis wytknął, że tak zwane "reformy gospodarcze", które od 2010 roku wymuszono na Grecji rozłożyły zupełnie tamtą gospodarkę i mogą doprowadzić do największej recesji od lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku.

 

Grecję zjada socjalizm, który zawsze nieuchronnie prowadzi do bankructwa. Przychodzi ono tym szybciej im mocniej nasila się fiskalizm. Do tego chęć podtrzymania za wszelką cenę przywilejów dla pasożytujących na reszcie społeczeństwa uprzywilejowanych grup, powoduje wzrost fiskalizmu prowadzący do rozrostu szarej strefy, co powoduje zmniejszenie wielkości gospodarki na której może się żywić socjalistyczny pasożyt.

 

To samo widzieliśmy też w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku w PRL, które zadłużyło się za czasów Edwarda Gierka i doprowadziło to do dramatycznych dwóch dekad lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych, gdy polskie społeczeństwo nagle zubożało drastycznie. Grecja jest w tym samym momencie dziejów.

 

Istnieje jednak pewna fundamentalna różnica. Grecja jest członkiem strefy euro, a więc nie posiada suwerenności finansowej i nie może zdewaluować swojej waluty, gdyż oznaczałoby to dewaluację waluty niemieckiej, francuskiej, holenderskiej itd. To dlatego problem jest tak wielki i praktycznie nierozwiązywalny bez usunięcia Grecji ze strefy euro, o czym już się wspomina publicznie.

Europejscy socjaliści nie rozumują logicznie i chcę mieć ciastko i zjeść ciastko, czyli pragną kontroli nad Grecją i chcieliby, aby dalej funkcjonował tam socjalizm, ale z drugiej strony wiedzą, że jedyny ratunek dla tego kraju to powrót do drachmy, dewaluacja jej do realnego poziomu, a potem jakaś ustawa Wilczka, która odblokuje przedsiębiorczość i pozwoli ludziom zarabiać i bogacić się.

 

W Polsce tylko dzięki temu jakoś podźwignęliśmy się po totalnym kryzysie w PRL. Potem niestety socjaliści robili to, co zwykle, czyli wszystko, co w ich mocy, aby zniszczyć tak znienawidzonych przez nich przedsiębiorców, wyzyskiwaczy. Od 1989 roku stopniowo likwidowano wolność gospodarczą.

W ciągu ostatnich lat powiększono też znacznie długi naszego kraju oraz obciążenia podatkowe na obywatelach. Doprowadziło nas to do miejsca, w którym Grecja była przed swoim wielkim kryzysem. Warto jednak pamiętać, że mamy własną walutę i gdy dojdzie do bankructwa Polski na wzór grecki, to złotówka zdenominuje się, a zadłużeni w obcych walutach zbankrutują wraz z naszym państwem.

 

Kto wie być może to Grecja da przykład innym krajom zadłużonym u banksterów, takim jak Hiszpania, Włochy, Portugalia, Irlandia czy właśnie Polska. Precedens, jaki powstaje obecnie w stosunku do narodu zadłużonego w tak wielkim stopniu, że nie może spłacić swoich długów, z pewnością będzie jeszcze nie raz stosowany w Europie.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Zenek :)

  Przypomnę iż Grecja

 
Przypomnę iż Grecja aktualnie ma straszaka na jUdE w postaci rosyjskiego gazu jaki jUdE po sabotażu SOUTH STREAM może odbierać sobie (jak zbuduje gazociąg) poprzez Grecję w Turcji.
 
Polska ma za to:
 
"-/-Warchoły, to wy! – Wy, co liżecie obcych wrogów podłoże (…) wy hołota, którzy nie czuliście dumy (z polskiej kultury). Wy lokaje i fagasy cudzego pyszalstwa, którzy wyciągacie dłoń chciwą po łupież pieniężną, zdartą z tej ziemi, której złoto i miód należy do niej samej i nie wolno jej grabić. Warchoły, to wy, co się nie czujecie Polską. Wy sługi obcych. Zginiecie. I pokryje waszą podłość NIEPAMIĘĆ ! -/-" (to z Wyspiańskiego jakby jakiś pronazistowski matoł nie wiedział)
 
SRAJĄCYCH JAK polakożerca pulsar we WŁASNE GNIAZDO i nadstawiających wiernopoddańczo dupy anglosaksońskiej sitwie z angli.
 
Taka różnica. Dopuki się pronazistowskiego debilactwa nie pogoni zawsze będziemy POBOJOWISKIEM ŻYDOWSKICH INTERESIKÓW.
 
===========================================
Odzyskajmy Polskę, Odzyskajmy ZmianyNaZiemi
Dość zażynania portalu i niszczenia dochodów ADMINOWI
AMR na moderatora, polakożercy won na madagaskar
 

Portret użytkownika Ελλάς

Hahaha! Greco nie placa za

Hahaha! Greco nie placa za ogrzewanie mieszkań?! Rozumiem, ze olej grzewczy Ty im fundujesz, podobnie jak opłaty za prąd przy eksploatacji np klimatyzacji przy wyższych temperaturach:D Zwłaszcza na północy kraju wogole rzadko korzystają z ogrzewania-MIMO, ze JAK PISZESZ JEST DARMOWE:D, o losie-przy temperaturach -10, - 15 st.C zima. Hahaha, znasz jeszcze jakis kraj, gdzie nie płaci się za ogrzewanie mieszkań?!:D I, o zgrozo, łatwy dostęp do owoców...tych krajowych masz na myśli inteligencie? Tak, jak Polak ma lepszy dostęp do malin czy porzeczek, tak Grek do pomarańczy czy winogron- uwarunkowania klimatyczne. To co do niektórych bardzo błyskotliwych z grupy" w d.pie byłem g.wno widziałem".

Portret użytkownika Ελλάς

Do Adolfa: a ty jesteś

Do Adolfa: a ty jesteś alkoholik skoro Grecy sa nierobami. Wszyscy Polacy to alkoholicy, tak? Taki stereotyp. Widzę, ze musiałaś się dowartościować ubliżające bezpodstawnie innej nacji. Propaganda móżdżek przezarla a twoja wiedza o sytuacji w Grecji jest śmieszna by nie rzec, z greckiego, tragiczna:) Jutrzenka to nacjonaliści z tym, ze po odwaleniu brudnej roboty dla Nowej Demokracji- rządzącej partii- tj. wspierania w głosowaniach nad ustawami, zastraszaniu narodu różnymi "akcjami" tracą zaufanie narodu. Michaloliakos to relikt junty i jej wielki fan, co raz nie napawa optymizmem. Papas to czysty nazi. Grecy losiu pracują 48 godz w tyg a taki szwab 38 za 4 razy więcej, wiec kto jest leniem ???? Grecy mają poszanowanie dla rodziny i dzieci- nie słyszysz o patologiach jak w Polsce. Na koniec- bo brak ci wiedzy żeby dyskutować z tobą o sytuacji w Grecji- Zieloni Ekolodzy zrzeszeni z ruchem Κίνημα ex premiera masona Jorgosa Papaandreou nie przekroczyli progu wyborczego i nie znaleźli się w parlamencie. Udanego leczenia kompleksów, wiedz jednak, ze Greeks do THAT better-stad kompleksy takich internetowych pseudotwardzieli z małym....mozdzkiem, jak ty:D

Portret użytkownika Adolf Rotshild

Weź chłopie przeczytaj mój

Weź chłopie przeczytaj mój post z godziny 16:04, najlepiej ze 20 razy żebyś dobrze zrozumiał i wtedy napisz odpowiedź.
To system stworzony przez Szwabów zrobił z Greków nierobów bo dawali im dotacje wzamian za likwidacje przemysłu i fabryk i w tym czasie stawiali swoje korporacje gdzie Grecy mieli harować jak niewolnicy. Grecy nie są genetycznymi nierobami tylko system tam stworzony zrobił z nich tak owych bo nie można pompować w kraj pustej gotówki którą kiedyś trzeba będzie spłacić a jak Grecy otrzeźwieli to już nie mieli swojej gospodarki i skąd mieli wziąć wziąć kase na spłate długu? Ano muszą ją wypracować pracując jak niewolnicy w niemieckich kołchozach czyt. zachodnich korporacjach.

 

Portret użytkownika vvv

…wyniki takiego małego testu

…wyniki takiego małego testu … na propagandówki i gadzinówki, kolonizatorów polski i polaków…
...ciekawe co w poniższej wypowiedzi. tak zdenerwowało forbes, propagadówkę, tych którzy skorumpowali polskojęzyczny styropian , by skolonializować polskę i polaków, utyskujący na niskie zarobki sportowców w prlu, że nie puścili wypowiedzi.. również onet podobna tamtej propagandówka i gadzinówka….teraz sprawdzamy newsweek…..sprawdzony…propagandówka i gadzinówka…teraz sprawdzamy wp… sprawdzona…propagandówka i gadzinówka…teraz sprawdzamy interię…sprawdzona, ..propagandówka i gadzinówka…teraz sprawdzamy fakt… ok, fakt nie jest propagandówką i gadzinówką kolonizatorów polski i polaków…
"..biedni sportowcy,...czyżby polscy sportowcy zarabiali mniej niż średnio polacy...chcę dodać, że wszystkim wystarczało na czynsz, na utrzymanie mieszkania, na ochronę zdrowia, zus,  podatkii  i na wykształcenie dzieci,… nikt nie pracował na śmieciowych umowach, nikt nie był bezdomnym i nie żywił się na śmietnikach...a teraz ilu starcza, ujmując  również tych, którzy wyjechali ze styropianowego neokolonialnego kraiku, bo im nie starczało..."

Portret użytkownika inzynier magister

Jak widnać na przykładzie

Jak widnać na przykładzie wspaniałej Grecji, prawdziwie niezależnego kraju, można pokazać bansterom NWO palec ! Teraz czas by Polska się uwolniła ze śmiertelnego uścisku wampirów finansowych masonerii NWO ! Polska tak jak Grecja musi obalić system badndyckich złodzieji światowej masonerii  ! Jednak do tego musimy powołać narodowy front zwalczania diabelstwa przez siłę Polskiego Ducha chrześcijańskiego !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Adolf Rotshild

Tak tak komunistyczna Syriza

Tak tak komunistyczna Syriza której programem gospodarczym jest zielona polityka uzdrowi Grecje i jej wszystkie problemy. 
Nie ma większej zarazy niż zieloni komuniści zwani dla niepoznaki ekologami. Ekolodzy są jak arbuz: z wierzchu zieloni (dla zmyłki) a w środku czerwoni. Przy Zielonych komunistach typu Syriza czy Hiszpański Podemos Edward Gierek to był gospodarczy Einstein.
Program niszczenia gospodarek europejskich przez niemiecki Eurokołchoz:
1. Przekupienie polityków danego kraju żeby wprowadzili kraj do Uni Europejskiej.
2. Utrwalenie wizji sukcesu wejścia do Uni przez wszechobecną propagande.
3. Uzależnienie kraju od wspólnej europejskiej waluty (niekonieczne)
4. Pakowanie w dany kraj unijnych dotacji na które zbierają się wszystkie kraje żeby ludność tubylcza miała wrażenie że kraj się rozwija i poziom życia stale rośnie.
5. W czasie dotowania kraju unijnymi środkami niszczenie gospodarki poprzez wprowadzanie zielonej ideologi w praktyce: niszczenie produkcji, przemysłu, fabryk oraz przedsiębiorczości pod przykrywką walki z CO2, globalnym ociepleniem, ekologią i ratowaniem planety.
6. Kolonizacja kraju przez zachodnie (głównie niemieckie) banki, koncerny, hipermarkety itd.
7. W czasie drenażu danego kraju niszczenie wartości kulturowych, religijnych oraz narodowych (żeby naród nie podniósł się z kolan)  oraz wprowadzanie zboczeń i wykolejeń jako normy społecznej (rewolucja kulturowa) .
8. Odcięcie kraju od unijnych dotacji. Kraj pozbawiony swojej gospodarki i skolonizowany przez obcy kapitał staje się kołchozem zachodnich korporacji.
9.Zachodnie firmy nie odprowadzają w kraju podatków natomiast firmy rodzime są niszczone przez unijne limity (powstaje złudzenie kapitalizmu i wyzysku)
10. Zaczyna dochodzić do rozruchów społecznych. Ludność tubylcza myśli  że żyje w kapitaliźmie (w rzeczywistości w socliberalnej dyktaturze bankowo-korporacyjnej)
11.Pozbawiona wartości narodowych ludność tubylcza zaczyna popierać partie komunistyczne.
12.Partia komunistyczna wygrywa wybory i powstaje państwo komunistyczne.
Plan Marksa i Engelsa zrealizowany. Można brać się za kolejny kraj.
Dla ciekawskich: Grecja jest już w połowie 12 punktu. Polska jak narazie punkt 4-7.
 

 

Portret użytkownika modry

a co delej? jak już ta komuna

a co delej? jak już ta komuna wejdzie? może będzie lepiej?
 
Pytam bo w sumie to nie wiem, ale wygląda to jednak na oderwanie się od systemu europejsko-korporacyjnego. No i pokazanie faka banksterom. trochu jak na Islandii

Strony

Skomentuj