Po wyborach powstanie nowe OFE - Władza planuje sprzedać nas znowu instytucjom finansowym?

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Z informacji medialnych wynika, że 19 stycznia w Pałacu Prezydenckim odbyła się debata, na której przedstawiono postulat wprowadzenia obowiązkowego III filara emerytalnego, który miałby być gwarantem wypłacania w przyszłości tak zwanej emerytury obywatelskiej. Oczywiście znowu gwarantami systemu ma być złodziejski rząd, który okradł OFE i te same korporacje, które współtworzyły OFE. Do strzyżenia przewidziano owce, czyli nas obywateli.

 

Już chyba wszyscy widzą, że ZUS jest bankrutem i nawet teraz trzeba do niego dopłacać, aby listonosze przywozili emerytury i renty. Wiedziano o tym już wtedy, gdy wprowadzano przymusowe pierwsze OFE. Potem politycy ukradli pieniądze odkładane przez Polaków i praktycznie zlikwidowały Otwarte Fundusze Emerytalne. Teraz chodzą słuchy, że rządzący świadomi nadciągającej katastrofy będą próbowali nas zmusić do oddawania jeszcze większej części wypłaty na tak zwany III filar, który można z powodzeniem nazwac nowym OFE.

Oficjalnie nikt o tym jeszcze nie mówi, albo mówią, ale lemingi nie widzą. Jednak już zauważalne jest urabianie opinii publicznej, w kierunku dodatkowego opodatkowania emerytalnego. W mediach pojawiają się pierwsi eksperci, którzy grożą palcem Polakom, niegarnącym się do oszczędzania na emeryturę w instytucjach finansowych.

 

Inna sprawa, że zdecydowana większość Polaków jest tak okradziona, że po prostu nie ma z czego płacić. Ciekawe czy Brytyjczyk, lub Niemiec, który miałby zapłacić za benzynę jedno euro, a zarabiałby miesięcznie 500 euro, jak ma to miejsce w Polsce, byłby w stanie przeżyć i cokolwiek odkładać. Żeby to wprowadzić, trzeba to zrobić pod przymusem. Tylko rząd ze swoim aparatem represji, może zmusić do tego swoich niewolników.

 

Szykowane dla nas nowe OFE zwane dla niepoznaki trzecim, czwartym czy piątym filarem, nadal będzie niczym więcej jak przepompownią wypracowanego przez Polaków kapitału za granicę.  Plany stworzenia nowego OFE wskazują na to, że statystyczny obywatel nie jest niczym więcej jak tylko niewolnikiem rządu i dawcą kapitału. W ostateczności bankrutujący rząd będzie mógł znowu ukraść to co zostanie pod przymusem przekazane na konta korporacji finansowych. Czy nie tak właśnie uczyniono w przypadku starych OFE? 

 

Źródła:

http://www.tvp.info/18504308/emerytalny-system-publiczny-jest-nieefektywny-trzeba-upowszechnic-iii-filar

http://uczelnia.sgh.waw.pl/pl/uczelnia/badania/grupy_badawcze/ppg/Documents/Raport-DSE-TEP_Rutecka-www.pdf

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Has$

Kawał z brodą,  Tuska do

Kawał z brodą,  Tuska do Merkel : ile zarabia niemiecki robotnik ?
M: 3000 EU, a wydaje 1500 .
T; a co robia z pozostałym 1500 EU ?
M: a co mnie to obchodzi ?!
M: a ile zarabia polski robotnik ?
T: 1500 PLN a wydaje 3000 P:N.
M: to skad biorą te pozostałe 1500 ?
T: a co mnie to obchodzi ?!

Portret użytkownika Kazek12

Okupacyjna władza w Polsce

Okupacyjna władza w Polsce dąży do obierania Polaków z tego co jeszcze maja, a o podwyzszeniu wynagrodzeń niczego sie nie mówi i Polacy pracuja za minimum, które nie moze wystarczyc na utrzymanie rodziny  , nawet przy dwóch pracujących osobach. 
Władza powinna najpierw zatroszczyc się o wyzsze wynagrodzenia, a potem kombinowac ptrzy następ ym OFE, które nie może byc inne niz dobrowolne, bez przymusu.

Portret użytkownika lowcalemingow

Jak mnie śmieszy ta V kolumna

Jak mnie śmieszy ta V kolumna rosyjska głosująca ciągle na PO, PSL czy SLD oraz Palikota, ciągle ujadająca, że jest źle, ale jak przyjdzie brat bliźniak to będzie jeszcze gorzej, że będzie panstwo policyjne itp. Albo nie wiedzą co czynią, albo wiedzą co czynią i siedzą w bunkrach, albo gdzieś na zielonych wyspach.

Portret użytkownika Xystos

jedynym logicznym i tanim

jedynym logicznym i tanim rozwiazaniem jest wprowadzenie
emerytur obywatelskich

emerytura podstawowa - minimum socjalne

plus

dodatek emerytalny za kazdy rok pracy,rowny dla kazdego emeryta

bedzie taniej niz z ZUS i z OFE ale masa urzednikow bedzie bez etatu
dla nich emerytury przejsciowe w wysokosci 70% emerytury starczej.

Portret użytkownika didier

W ten weekend był odcinek

W ten weekend był odcinek galileo. Dotyczył on wyrobu skóry z kóz w Maroku. 
Ludzie pracują w garbarni, 16h na dzień, nie mają emerytry, nie mają nfz, mają to co zarobią. Włąsciciel tej garbarni zarabia maks 500 euro miesięcznie. Praca jest bardzo ciężka - stoi się po kilka/naście godzin w wodzie i obrabia się skóry.....bla bla bla

Dobra nie wiem jakie tam ceny i ile robol u tego właściciela zarabia itd. Ale on za największy luksuss uważa to co ma czyli 2 pokojowe mieszkanie  z bierzącą wodą i elektryką. Ma czwórkę dzieci.

Niech mi ktoś powie NAM JEST TAK ŹLE CZY TAK DOBRZE ?
czy nam jest tak źle a powinno być bardzo dobrze ? a może jesteśmy tam gdzie nasze miejsce ?

Nasza nadzieja
https://www.youtube.com/watch?v=Tuqbony9RiE
Na walkę z rzeczywistością
http

Portret użytkownika Adolf Rotshild

W Maroku 50% mieszkańców to

W Maroku 50% mieszkańców to są analfabeci mieszkający w lepiankach na pustyni którzy nawet własnego języka nie znają nie mówiąc już o podpisaniu się. Jeżeli taką hołote porównujesz do Polaków którzy kończą 3 kierunki studiów i nie mają roboty w kraju a jeśli mają to za 1680 zł brutto to gratuluje poczucia humoru.

 

Portret użytkownika Pantałyk

Niech się pie*dolą! Ja mam

Niech się pie*dolą! Ja mam prawie czterdzieści wiosen i już pogodziłem się z faktem, że emerytury w tym kraju nie dożyję. Po prostu. Musiłby paść na ryj ten cały system, ażeby osoby z mojego rocznika (i młodsi) w ogóle mogli na coś takiego liczyć. Przy aktualnym kierunku "rozwoju" tego państwa, będzie on już totalnym trupem za lat 5-8. Tu wystarczą podstawowe wyliczenia i nie ma co sobie głowy zawracać kolejnymi mrzonkami zdrajców i bandytów zasiadających na najwyższych stołkach. Po mału trzeba szykować się na jawną konfrontację. Oczywiscie będzie to ciężka konfrontacja, bo oni dobrowolnie nie zrezygnują ze swego. To w końcu psychopaci, a tacy upadając ciągną za sobą innych.
Szykujcie się moi drodzy na naprawdę ciężkie czasy. Mamy tylko za sprzymierzeńców samych siebie, nasze rodziny, sąsiadów i kolejnych znajomych. To nasza ostatnia szansa. Oddolne wspólnotowe działania i wspieranie siebie nawzajem może uratować nam wszystkim życie. Bo egzystencja i tak będzie trudna a może czasami nie do zniesienia. Ale to jedyna droga. Innej nie ma. Przynajmniej, póki psychopaci nie odejdą.

Portret użytkownika achiles

Wiem, że nie jest dobrze, ale

Wiem, że nie jest dobrze, ale wiem też, że jest jeszcze gorzej, jak źle. W POLSCE jest zaplanowany nowy MAJDAN i się właśnie zaczyna. Założenia tego oczywiście są słuszne, bo tylko na TVNIE i innych REŻIMOWYCH MEDIACH SZMATŁAWYCH, POLAKOM żyje się obecnie GODNIE ( oczywiście tym wszystkim szmatławym dziennikarzom, tak jest i nie boli ich, że też jadą na umowach śmieciowych, bo każdy by chciał pracować na śmieciówce, za 25 tysi, ale już nie każdy chce się zaprzedawać za tą dużą garść srebrników, o czym świadczą ciągle nowe buzie w ŚRODKACH MASOWEGO OGŁUPIANIA ). Ale co do meriytum całego zagadnienia i to już zakończenie. Ten MAJDAN u NAS, jest zaplanowany w związku z tym, że nasi z nadania PAJACE zrywają się ze smyczy WUJKA SAMA ZZA OCEANU odnośnie UPADLINY, więc postanowili ich tam za oceanem, na BARDZIEJ SPOLEGLIWYCH wymienić, czyli ekipę jednego z BRACI BLIŹNIAKÓW, jaki tu jeszcze pozostał. Dowodem na tą tezę, jest fakt, że obecnie kiedy się zaczyna gotować i kipieć, brat bliźniak siedzi cicho, a właściwie można odnieść wrażenie, że go nie ma. Bądź co bądź zapewne pojawi się w odpowiedniej chwili, jako wybawca, naszego uciemiężonego i oszukiwanego regularnie NARODU, ( co oczywiście jest prawdziwe, bo każdy z was tu umiejących myśleć i analizować samodzielnie, to co widzą i słyszą, oraz dobrze wie, co się dzieje w tym naszym NIBY KRAJU i jak społeczeństwo jest dymane obecnie, bez umiaru, jednocześnie karmione kłamliwą propagandą, której nawet KOMUNA, mogła by pozazdrościć). lecz każdy z was myślących powinien tez dobrze wiedzieć, do czego to prowadzi i dokąd to zmierza, bo choć jedna obecna EKIPA to zbóje, bandyci i złodzieje, to ci drudzy, co mają nastać po nich, NASZ KRAJ, na RZEŹ poprowadzą, która to oczywiście zgasi wiele istnień w NASZEJ OJCZYŹNIE, a nasz KRAJ, na wieki z MAP WYMAŻE. Więc reasumując, " jesteśmy w czarnej DUPIE i siedzimy jako społeczeństwo, między MŁOTEM, A KOWADŁEM. 

Portret użytkownika alternatywny

Achiles niestety, obawiam się

Achiles niestety, obawiam się że masz racje.
Wystarczy dodać do tego kilka elementów układanki, miaowicie:
- USA chce wojny, Rosja się niby miga;
- USA potrzebuje "pożytecznego idioty" - hmmm Polak się nada;
- Bliźniak zostaje prezydentem;
- Bliźniak ze wsparciem CIA "odnajduje" dowody zamachu w Smoleńsku --> "uwaga to nie wypadek, to morderstwo Polskiego Prezydenta dokonane przez Rosję" <-- taki komunikat zostanie wysłany w świat.
- Bliźniak nawołuje NATO do pomocy w odwecie na Rosji, oczywiście długo nie musi czekać na deklarację "pomocy" USA;
- III WŚ staje się faktem po raz trzeci Polska ma znaczący udział, staje się polem bitwy i po raz drugi staje się bezpośrednią stroną w rozpoczęciu konfliktu.
 
Smoleńsk moimi oczami.
- W dniu katastrofy smoleńskiej, pomyślałem wypadek, to  mogło się stać.
- Zaraz po felernym weekendzie, w tygodniu w szkółce wojskowej przełożeni powiedzieli wprost, Polska właśnie straciła jednych z najważniejszych osób strzegących tego kraju --> nigdy w wojnie nie zginęło tylu generałów co w tej katastrofie - powtarzam nigdy!) <-- mówili dalej --> jesteśmy łatwym celem dla agresora. Agresorem może okazać się również sojusznik, świeże osoby obsadzone na miejsce poległych generałów? Hmm cóż nie wiadoma, może ich zgubić naiwność i "świeżość" a może po prostu są mianowani z ramienia "odpowiednich" osób.
- Po kilku tygodniach, miesiącach, kłóciłem się z dziadkami (jak chyba każdy), że węszą spisek, a to był przecież wypadek! Takie sprawy wyjaśnia się z 5 lat, no może ta potrwa z 3, bo to w końcu zginął prezydent (w sumie też po raz pierwszy w historii lotów...).
- Minęły trzy lata, temat robił się coraz dziwniejszy i właściwie dalej nie było jednolitej wersji zdarzeń;
- Czas płynał dalej, a po kraju wędruje "samobójca"....
- Minęły 4 lata, raport ujawnia fakty, które przechodzą ludzkie pojęcie, samolot rozpadł się na więcej części niż gdyby próbować go obstrzelać pociskami przeciwlotniczymi - uwaga to były brzozy, tfu brzózki! SERIO!? Patrzcie jak sprawnie i szybko ściągnięto do Holandii wrak zestrzelonego samolotu... dalszy komenatrz jest zbędny.
- Będąc w tym miejscu wątpie czy Smoleńsk to był wypadek.
- zaraz minie 5 rok, zaraz potem wybory - na pewno temat Smoleńska zostanie poruszony i tym razem, bliźniak skorzysta na tym, wyborcy będa widzieli w nim stróża narodu Polskiego, tego który walczył o sprawę od początku aż do końca - innymi słowy - będą widzieli w nim idealnego kandydata na Prezydenta lub Premiera... obojętnie, na pewno kogoś ważnego.
Podsumowując karty zostały już rozdane, "Pożyteczny idiota" już jest, motyw też jest - eh.. obawiam się, że karte z napisem Smoleńsk ktoś zostawił sobie jako przysłowiowego "asa w rękawie".
 

Portret użytkownika Zen

Jak się uda to, postaram się

Jak się uda to, postaram się propagować seks wszędzie gdzie się da, a kraj typu Polska, jest jednym z najlepszych miejsc na globie aby propagować uprawianie seksu. W każdym mieście, na każdym kanale, w szkołach, szpitalach. Seks w każdej możliwej formie, byle bez przemocy i przymusu. Chyba że wolicie bozie, patriotyczne ogłupienie i zabawy w wojne..

Portret użytkownika Sarmata

martwi mnie , że wiele osób

martwi mnie , że wiele osób kreujących się na  osoby o otwartym umyśle,wychwala Putina i Rosję.
Ludzie otrząśnijcie się takie myślenie ,że pod butem Rosji jest miło i przyjemnie doprowadziło do powstania konfederacji targowickiej (swoją drogą przy udziale rosyjskich "agentów") i utraty suwerenności, (z krótką przerwą na lata 1918-1939) trwającą do dzisiaj. Mam nadzieje że osoby wychwalające Rosje, robią to z powodu nieświadomosci. tzw. zachód, rosja, chiny są jak dzisiejsza scena polityczna w Polsce. (Pis po Sld Psl) tylko pozornie te partie są w opozycji do siebie,a tak naprawde realizyją polecenia z góry (jak w teatrze kukiełkowym)
tak samo tu zachód, rosja, chiny, państwa arabskie pozornie są sobie wrogie, ale tak naprawde realizują plan syjonistycznych bankierów i ich współpracowników, to , że różnią się w niektórych sprawach (rosja walczy z homoseksualizmem,multikulti ,jest bardziej konserwatywna, wspiera Syrię i Iran/na zachodzie rozprzestrzeniają się efekty polityki multikulturowej ale z koleji postęp cywilizacyjny jest na lepszym poziomie i ludzią w większości żyje się lepiej niż w Rosji) ma nas tylko utrzymać w strachu przed możliwą wojną, mamy też myśleć że strony konfilktów realizyją tylko swoje cele podczas gdy tak naprawde, realizują cele syjonistów/illuminati/masonów/chazarów/żydów/bankierów..itd (wybierz które uważasz za słuszne)
tu linki dla tych ,którzy myślą , że Putin jest niezależny od żydów
https://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2011/07/16/putin-marionetka-w-lapach-sekty-chabad-lubawicz-henryk-pajak/
http://wolna-polska.pl/rosja-putina-i-miedwiediewa-h-pajak
jestem otwarty na ewentualną dyskusję
                                            pozdrawiam

Strony

Skomentuj