Raport na temat kondycji ZUS utajniony - czy nadciąga nieuchronne bankructwo tej piramidy finansowej?

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

W zeszłym roku opublikowano miażdżący dla ZUS raport NIK. Był on tak przerażający, że na zlecenie rządu przygotowano kolejny. Nie wiadomo jednak, co się w nim znajduje, ponieważ został on przez ten sam rząd utajniony. Nieoficjalnie mówi się, że bankructwo rządowego molocha jest nieuchronne i to nie w ciągu dekad, a kilku najbliższych lat.

 

Zaskakujące jest to jak wielu Polaków wierzy wciąż w to, że ZUS jest gwarantem wypłaty emerytur. Być może ta wiara wiąże się ze słabym zrozumieniem procesów gospodarczych, ale może to być też sukces rządowej propagandy. Prawda jest jednak taka, że ZUS już dawno zbankrutował, a rząd, aby to ukryć dosypuje pieniędzy do tego worka bez dna kradnąc gdzie się da pieniądze podatników.

 

Przypomnijmy, że w zeszłym roku na polecenie Donalda Tuska ukradziono 153 miliardy złotych zgromadzone przez Polaków w OFE. Pieniądze te wpadły do czarnej dziury zwanej ZUS i nikt nie widział po nich śladu. Nie zmieniło to zupełnie sytuacji, w jakiej znalazł się państwowy przymusowy ubezpieczyciel, a to dowód na to, że nie ma już tam czego ratować.

Aby ukryć ten dramat, rząd zadłuża Polskę na niesamowitą skalę dosypując pieniędzy na wypłaty dla emerytów i rencistów. Przed kilkoma dniami umieszczony przez Leszka Balcerowicza licznik długu Polski pokazał, że nawet liczony po kuglarsku dług w stosunku do PKB przekracza tak zwany drugi próg ostrożnościowy, czyli 60%.

 

Konstytucja zobowiązuje wtedy do oszczędzania, a rząd przecież lubi wydawać nasze pieniądze. Najchętniej rozdaje je urzędnikom i rozmaitym grupom interesów, które żyją z pracy normalnych ludzi. Co zatem zrobią rządzący? Ponownie zmienią metodologię liczenia długu ? Rozkręcą jeszcze większy ucisk fiskalny? Z doniesień medialnych wynika, że planują i to i to.

 

Nasi polskojęzyczni politycy zdają sobie sprawę z tego, że uciekający z "zielonej wyspy" młodzi Polacy płacą podatki za granicą, a to tylko pogarsza kondycję finansową ZUS-u. To dlatego rząd wymyśla coraz bardziej karkołomne sposoby na okradzenie społeczeństwa.

 

Na celowniku są przede wszystkim przedsiębiorcy, którzy są traktowani jak dojne krowy. Jednak wejście naszego kraju do Unii Europejskiej powoduje, że nie trzeba się rozliczać z polskim fiskusem i coraz więcej polskich firm po powtarzających się brutalnych atakach ze strony urzędów, po prostu przenosi swoją działalność za granicę. Zyskują na tym normalne kraje takie jak Wielka Brytania, a nawet Czechy i Słowacja.

 

To wygląda tak jakby polski rząd robił wszystko, aby zniechęcić Polaków do przedsiębiorczości. Ludzie ci są tak ograniczeni umysłowo, że nie rozumieją, iż podcinają gałąź, na której sami siedzą. Można odnieść wrażenie, że rządzi nami jakaś grupa syndyków upadłościowych, którym przyświeca hasło - Po nas choćby potop. Może to być bardzo prorocze, bo emerytalne tsunami nadciąga i nieuchronnie zmiecie wszystkich, którzy przez ostatnie lata lawirowali udając, że robią coś dla kraju, podczas gdy rzeczywiście wykonywali po prostu cele narzucone im przez pewne podejrzane ponadnarodowe grupy interesu.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika banialuka drzewna

Napisalem do NIK - odpowiedz

Napisalem do NIK - odpowiedz ponizej (skad wiec tutaj informacja, ze jakis raport jest utajniony?):
Uprzejmie informuję, że w 2014 r. Najwyższa Izba Kontroli przeprowadziła trzy kontrole w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych:

1. Wykonanie budżetu państwa w 2013 r.
2. Przygotowanie ZUS do realizacji zadań wynikających z ustawy z dnia 6 grudnia 2013 r. o zmianie niektórych ustaw w związku z określeniem zasad wypłaty emerytur ze środków zgromadzonych w otwartych funduszach emerytalnych
3. Egzekucja należności z tytułu składek na ubezpieczenia społeczne
 
Wyniki tych kontroli, jak również wszystkich kontroli przeprowadzonych w ZUS w latach poprzednich są zamieszczone na stronie internetowej www.nik.gov.pl

https://www.nik.gov.pl/kontrole/P/14/001/KPS/
https://www.nik.gov.pl/kontrole/D/14/503/KPS/
https://www.nik.gov.pl/kontrole/P/13/112/
 
Obecnie prowadzona jest w ZUS kontrola pn. Wykonanie budżetu państwa w 2014 r., której wyniki zostaną udostępnione w lipcu br.
 
NIK nie prowadziła w ZUS w ostatnich latach kontroli, których wyniki byłyby chronione na podstawie przepisów ustawy o ochronie informacji niejawnych.
 

Portret użytkownika Kazek12

Utajnianie przed

Utajnianie przed społeczenstwem raportu o kondycji ZUS, gdy od tego uzależnione są  losy wielu ludzi , to sprawa karalna i powinna być szeroko upubliczniona oraz podjęte kroki naprawcze, których nide widać i o których w ogóle sie nie dyskutuje.  To zbrodnia tego rzadu przeciwko dużej grupie Narodu.

Portret użytkownika Zenek :)

    Bo świat się zmienia ale


 
 
Bo świat się zmienia ale jedno jest niezmiennie...
 
JEDEN RABI, JEDNA JUDEOPOLONIA, TYLKO JUDAIZM......
 
a jelenie wrzeszczą o "kacapach" na spędach .....  zwanych niewiedzieć czemu "ojczyźnianymi".  Bo one są w wymowie dokładnie takie same jak marsze hitler juden w latach 30 ubiegłego wieku. Ot zajęciami w terenie w okazywaniu wytresowanej nienawiści wskazanemu wrogowi.
 
 

Portret użytkownika Czołgista

Ten kto jeszcze wierzy w

Ten kto jeszcze wierzy w emeryturę z ZUS musi być albo socjalistą albo frajerem. Jeszcze kilka lat i trzaśnie to z hukiem. Nie dziwię się więc ,że p. Kaczyński tak bardzo broni się przed dojściem do władzy i liczy na kryzys, po którym zdobędzie władzę absolutną w kraju a pod jego rządami Polska to już na 100% będzie krajem mlekiem i miodem płynącym ... Oczywiście to brednie bo PiS od razu zacznie budowę nowego ZUS'u tylko że ten to już na pewno nie zbankrutuje. 
Ludzie ocknijcie się ! Trzeba rozwalić ten system i odsunąć od władzy tą bandę pijawek z sejmu. Czekanie na jakieś zbawcę narodu też nie ma co czekać tylko brać sprawy z swoje ręce już teraz, nim będzie za późno.

Portret użytkownika 777

Chociaż przewodniczący PKW

Chociaż przewodniczący PKW Stefan Jaworski mówił o "ogromnym zainteresowaniu problematyką głosów nieważnych" nie podał tej liczby dziennikarzom, usłyszeli tylko wyniki procentowe. Po napłynięciu wszystkich danych z wyborów do sejmików wojewódzkich liczba głosów nieważnych na tym szczeblu wzrosła do 2 470 178, co powiększyło liczbę w skali całego kraju do 5 176 242, jednak PKW na swojej stronie internetowej w dniu 11 grudnia zamieściła tylko statystykę głosów nieważnych do sejmików."
 
Czy jest jasne dla was co się dzieje w tym obozie niewolniczym zwanym Polską ?
https://www.youtube.com/watch?v=IpIo4M2Fzqc

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Ojejku

Czeka nas kryzys, oj

Czeka nas kryzys, oj czeka
Proponuje zaopatrzyć się w lodówkę, i zrobić zapas różnych nasion na kielki do jedzenia, co prawda w czasie kryzysu nie pojesz tym, ale witamin ci nie zabraknie.
 
Nie ma chyba kraju w europie, który nie był by uzależniony od innych krajów, a z tąd jeden krok do kryzysu, jakiego świat nie widział ....

Strony

Skomentuj