Naukowcy z całego świata ostrzegają przed sztuczną inteligencją

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
Do Stephena Hawkinga i Elona Muska dołączyło kilkuset naukowców i technologów z całego świata, którzy ostrzegają przed sztuczną inteligecją. Ich zdaniem AI może zagrozić całej ludzkości, dlatego należy ustalić i stosować się do pewnych reguł, które uchronią nas przed niebezpieczeństwem.

 

Sztuczna inteligencja i inteligentne roboty mogą nam np. odebrać pracę, która wymaga prostych czynności fizycznych. Wraz z rozwojem inteligentnych systemów, mogłyby one z czasem podjąć się bardziej skomplikowanych czynności. Roboty mogą okazać się równie wydajne co człowiek bądź nawet lepsze w danej pracy a przede wszystkim stałyby się najtańszą siłą roboczą.

 

Według Stephena Hawkina oraz Elona Muska, sztuczna inteligencja może okazać się przydatnym narzędziem które ułatwi nam życie, lub może też nam bezpośrednio zagrozić a nawet zniszczyć naszą cywilizację. Dlatego jeśli prace nad AI mają być kontynuowane, należałoby odpowiednio kontrolować nasze dzieło.

 

Uczeni z całego świata podpisali się w liście otwartym, gdzie uznają wszystkie dotychczasowe osiągnięcia, takie jak autonomiczne samochody czy systemy rozpoznawania mowy, ale zaznaczają, że sztuczna inteligencja musi robić dokładnie to czego będziemy od niej wymagać i należy zmaksymalizować korzyści z niej wynikające.

 

W liście stwierdzono również, że przyszłe AI może mieć znaczny wpływ na społeczeństwo, bezpieczeństwo systemów komputerowych, ekonomię, prawo i filozofię. Pojawia się również pytanie, czy autonomiczne roboty powinny decydować o tym kogo należy zabić podczas działań zbrojnych i czy można sprawić aby maszyny stosowały się do prawa humanitarnego.

 

 

Źródło: http://www.techworld.com/news/startups/stephen-hawking-elon-musk-warn-about-rise-of-ai-3593491/

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika stefan99j

Szukają nowej planety po to

Szukają nowej planety po to aby zasiedliła sie tam elita. Tutaj pozostanie klasa srednia i podklasa wraz z robotami ktorymi sami stworzylismy. Proszę obejrzeć film "Ja Robot". Dokładnie przedstawia jak będzie. Fascymujemy się najnowszymi gadżetami XXI wieku, wystarczyloby nie kupować niepotrzebnych rzeczy: Bransoletka Emopulse, blackberry, iphone,ipody, Quadrocoptery, konsole, drukarki3d, Obroża na upalne dni itd. Wystarczą tylko podstawowe sprzety zwykly tv,zwykla kom. itp. ...ale nie czlowiek ciągle czegoś chce, ciagle pragnie, ma chęc posiadania a gdy juz ma, euforia znika i kolo się zamyka.kupuję nastepny produkt.

Internet(fcb, twitter,fora) stworzyli po to aby Cię rozpraszał,żebyś przestał racjonalnie myśleć.zalewają cię tak duża dawką informacji ze nie zapamietujesz nic.Brakuje ci kreatywnosci i zdolnosci do glebokiej refleksji.

Jezeli wsrod naukowcow pojawiło się pytanie, "czy autonomiczne roboty powinny decydować o tym kogo należy zabić podczas działań zbrojnych i czy można sprawić aby maszyny stosowały się do prawa humanitarnego" to skłania do myślenia nad relacjami człowiek-maszyna, które pewnego dnia mogą wymknąć się spod kontroli.

Portret użytkownika Zenek :)

  Wszelcy tyranii zwłaszcza

 
Wszelcy tyranii zwłaszcza ci o pustynnych korzeniach zawsze dążyli do posiadania olbrzymiej ale całkowicie spolegliwej armii gotowej dla każdego rozkazu dokonać najbardziej zwyrodniały holokaust....
 
Zawsze w trakcie musztry zwanej też PATRIOTYCZNĄ IDEOLOGIZACJĄ poborowi są dehumanitaryzowani kłamstwami i przeinaczeniami by po zaszczepieniu w nich "świętej nienawiści" do wrogów imperium swojego kacyka bez oglądania się na własne bezpieczeństwo dokonywali wszelkiego nakazanego "religią i prawem" bestialstwa...
 
Przykładem takiej odmużdzonej tłuszczy są chociażby żydzi jacy, jak to opisano w starym testamencie, dla możliwości zgwałcenia kozy czy owcy goja na rozkaz swoich rabe dokonywali rzezi całych gojskich populacji....
 
Należy też pamiętać iż każdy tyraniczny kacyk zawsze każdej nocy umiera od jednej przerażającej myśli - IŻ W JEGO ARMII ZNAJDZIE SIĘ KTOŚ NA TYLE "CZŁOWIECZY" IŻ GO OBALI....
 
Z tego powodu psychopatyczni paranoicy jak to pokazuje historia żydowskich bohaterów narodowych jak lenin, hitler czy stalin ..... zawsze otaczali się tysiącami donosicieli by mordować wszelkich, nawet UROJONYCH (od dręczącej ich paranoi), zamachowców.
 
Tworzenie armii cyborgów jest kolejnym krokiem w głąb umysłowej choroby zwanej judaizmem. Krokiem w której wariat już nawet nie dowierza i swoim współpracownikom poszukując pełni absolutnej władzy bo im robot kojarzy się z bezmyślnym ale w pełni oddanym swojemu koszernemu fuhrerowi wojskiem. Takim GOLEMEM (gollumem) znanym też z judaizmu czy ZOMBIE z voodoo.
 
Nie trzeba być specjalnie mądrym by dostrzec iż po wyprodukowaniu wystarczającej ilości robotów bojowych świat dla żywych zamieni się w piekło a dla szajbniętego yahwistycznego wariata w wielki plac rozrywki w jakim wreście  będzie mógł oddawać się w pełni dręczącej go paranoi bycia "bogiem dla gojów" i władcą ich życia i śmierci co też jako objaw kliniczny wywołanego nadmierną religijnością (judaizm) żydowskiego zaburzenia umysłowego właśnie obserwujemy u wielu "słyszących głosy w głowach" polityków nawoływujących do nienawiści etnicznej czy religijnej nieżydowskich społeczności jakie żydzi chcą wymordować (by ratować swoje finanse).
 
Należy mieć także w pamięci iż w dawnych kulturach (patrz biblia) istniał zwyczaj wyganiania z miast osobników mogących być przyczynami kłopotów dla społeczności. Wyganiano zarówno rzezimieszków jak i chorych. Jak podaje w/w pismo św rzeczeni wygnańcy gromadzili się pod miastami w różnego rodzaju "własne" społeczności i nie jest wykluczone iż słynne "gettowanie" się żydów pochodzi i jest pamiątką tych czasów kiedy byli zwyczajnie przepędzani z miast z powodu bycia zagrożeniem dla danej miejskiej społeczności (co może wariat z bronią pokazuje obecny przykład z francji). Wiadomym jest także iż takie wygnane osoby z uwagi na dręczące je zaburzenia osobowości są IDEALNYM CELEM dla wymienionych na początku eseju psychopatycznych kacyków szukających przygłupów do swojej "armii boskich rzeźników". Takim osobom JEST ŁATWO WMÓWIĆ DOWOLNĄ BZDURĘ CZY NAKŁONIĆ DO POPEŁNIENIA DOWOLNIE OBŻYDLIWEGO CZYNY. Wystarczy tylko UMIEJĘTNIE WZNIECAĆ DRĘCZĄCĄ TAKIEGO OSOBNIKA PARANOJE jak i poczucie bycia gorszym od innych. Jezus zwany też w wiki jako jozue - rzeźnik kaanitów ze szczegółną troską "NAUCZAŁ" właśnie takie społeczności wyrzutków szukając pośród nich PSYCHOPATYCZNYCH ZBIRÓW gotowych do czynienia dowolnych holokaustów dla podbudowania swojego paranoidalnego EGO bo jak donoszą amerykańskie badania psychiatryczne z 1972 roku 100 % żydów to wariaci w mniej lub bardziej posuniętej SCHIZOFRENI PARANOI(ży)DALNEJ (parazydozy wywołanej rozszczepieniem osobowości po wszczenieniu w astralnego pasożyda - bozka judaizmu (czytaj demona)).
 
Teraz wystarczy tylko zarazić PSYCHOLA nazistowską, rabiniczną ideologią "rasy panów" i mamy dzisiejszy świat niszczony żydowskim terroryzmem w imię ich UROJENIA zwanego yahwe i sekty cynicznych drani (rabich) bez wahania wykorzystujących ową dysfunkcyjność swoich "wiernych" do czynienia "siebie królami całej ziemi".
 
Wiadomym jest także iż osoby w delirce będą się zawsze zarzekać iż "tylko one są normalne" co też jest w postaci "żydzi - rasa wybrana" obserwowane a co w rzeczywistym świecie nie jest nigdy prawdą ale ....  przekonaj wariata iż jest tylko wariatem.... a tym bardzie zabierz mu brzytwę nim nią zabije siebie i innych zwłaszcza iż jak podają w/w badania nad schizofrenią żydów zarażanie się tą chorobą nowych osobników jest nad wyraz BEZPROBLEMOWE (100% zarażliwość) bo "kto z kim przestaje takim się staje" a "podatne ciągnie do podobnego".
 
 

Portret użytkownika Marcin Czas

Nie wiem jak wy ale.wg mnie

Nie wiem jak wy ale.wg mnie to bedzie moment.
Moment w ktorym sztuczna inteligencja zacznie swoje istnienie bedzie dzielilo kilka chwil i nastapi koniec czlowieka.
Dlaczego ? Odpowiedz jest prosta, samoudoskonalanie sie AI bedzie postepowalo w tempie geometrycznym. Po kilku chwilach od uzyskania "swiadomosci" przez AI jej zdolnosci beda rosly lawinowo. I tu jest problem. W zasadzie kazda kolejna sekunda ktora dla dzisiejszych juz komputerow jest wiecznoscią bedzie zwielokrotniala moc tejze AI.
Kiedy podejmie decyzje o wyeliminowaniu czlowieka? Mysle ze kazda sekunda prawdopodobienstwo takiej decyzji bedzie roslo.
I tak.sie skonczy igranie z czyms co nas przewyzsza o rzedy wielkosci w predkosci podejmowania decyzji analizy faktow symulacji ewentualnych wariantow przyszlosci.
5 minut aby AI uzyskala dostep do kodow broni atomowej?
Wizja z filmu Terminator.byla.naciagana i to mocno. Czlowiek nie jest.w.stanie wygrac z maszyną.w zadna grę czy jesli chodzi o refleks.
AI z.dostepem do internetu to szybciutki koniec ludzkosci.

Tego sie obawiaja Ci panowie.z listy powyzej, dodam niestety.

Portret użytkownika simon

Nie można zrobić sztucznej

Nie można zrobić sztucznej inteligencji dopóki doputy nie zeskanujesz obszarów mózgowych, było na Discovery znowu nawet o tym, zeskanowali fale mistrza strzelania z łuku a potem załorzyli czepki na głowe noobom które dawały fale elektromagnt. mistrza i sami zaczę;i strzelać jak on ! zmierzam do tego, że oni skanuja mózg żeby się dowiedzieć jak funckonuje. w wywiadze z alem bielikiem bylo o tym, lewitujące kryształy inteligencji daleko w pryszłość, pozdro.

Portret użytkownika czosneksmierdzi

Oby ta sztuczna inteligencja

Oby ta sztuczna inteligencja obróciła się przeciw swoim stwórcom i traktowała wszystkich tak samo, wraz z włodarzami światowej finansjery. Wszystkie icki może by się opamiętali i puste karykatury genderowskie.

Strony

Skomentuj