W okolicy rosyjskiej wsi natura stworzyła setki bałwanków

Kategorie: 

http://kem.kp.ru/

Ciekawe zjawisko naturalne zaobserwowano w miejscowości  Burlaki (ros. Бурлаки) w regionie kemorowskim, donosi regionalna edycja Komsomolskiej Prawdy.

 

W ostatnią niedzielę na lodzie rzeki, pokrytym śniegiem, natura przez noc stworzyła kilkaset „bałwanków”. Śnieżne kule w idealnym kształcie powstały w okolicach kopalni Żenkowskaja.


Jak powstały? Nikt nie wie. Nikt nie obserwował procesu ich powstania. Mieszkańcy też nigdy wcześniej nie widzieli takich anomalii na swoim terenie.


Przyczyny tego niezwykłego zjawiska nie są znane. W sieciach społecznościowych cytowanych jest wiele wersji dot. siły grawitacji lub założenie, że to śnieg i lód przykryły równomiernie rozstawione przez rybaków sieci.

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Dariusz

Dwa razy w życiu widziałem na

Dwa razy w życiu widziałem na żywo jak to się robi. W czasie silnego wiatru i lekkiej odwilży robią się takie kule. Najpierw wiatr wyrywa małe kulki i toczy je po śniegu. Potem one się powiększją aż staną się na tyle duże że już dalej wiatr ich nie pcha. A więc nie piszcie że nikt nie widział.

Portret użytkownika Zenek :)

  Dawno temu był zwyczaj

 
Dawno temu był zwyczaj stawiania "kamiennych bab" koło ważnych dła Słowian miejsc kultu (na przykład Prusowie). Ciekawe czy te "lodowe baby" mają jakieś przełożenie na dawne zwyczaje. Czy nie były jakimś pierwowzorem wierzeń.

Skomentuj