Nocna próba "sprzedaży" lasów państwowych udaremniona

Kategorie: 

Internet

W nocy z dnia 17 na 18 grudnia 2014 roku miała miejsce próba zmiany Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, która umożliwiałaby w przyszłości sprzedaż Lasów Państwowych na zasadach zapisanych w ustawie. Za uchwaleniem zmian głosowało 291 posłów, przeciw było 150 a 2 wstrzymało się od głosu. Do uchwalenia zmian zabrakło zaledwie 5 głosów. Za przyjęciem zmian w konstytucji głosowało PO, SLD, PSL, TR, BiG oraz 11 posłów niezrzeszonych. Przeciw był PiS, KPSP Zbigniewa Ziobry i Jarosława Gowina oraz 8 posłów niezrzeszonych.

 

W czasie kiedy mainstreamowane media karmiły nas nagonką na jedną z posłanek opozycyjnych, która na sali sejmowej spożywała drugie śniadanie, w sejmie trwała debata o przyszłości polskich Lasów Państwowych i polskiej ziemi. 18 grudnia o godzinie 0:45 obecna koalicja rządząca razem ze swoimi "odnogami" próbowała bez konsultacji ze społeczeństwem zmienić Konstytucję Rzeczypospolitej Polskiej.

 

A tak naprawde społeczeństwo wyraziło swoją opinię na ten temat. Do tej pory zebrano 2,5 mln podpisów w sprawie przeprowadzenia referendum, które dotyczyłoby utrzymania statusu Lasów Państwowych w dotychczasowym charakterze oraz uniemożliwiłoby obcokrajowcom obrotu polską ziemią. Tymczasem kilka godzin wcześniej miało miejsce głosowanie na temat przeprowadzenia takiego referendum. I oczywiście 2,5 mln podpisów nie zrobiło na nikim wrażenia. Za przeprowadzeniem referendum opowiedziały się partie: PiS, KPSP, 30 posłów SLD, 11 posłów niezrzeszonych, 7 posłów BiG oraz 4 posłów TR. Przeciwko była koalicja PO-PSL, 1 poseł SLD, 6 posłów niezrzeszonych oraz 3 posłów BiG.

 

Czym tak właściwie był odrzucony projekt zmian w konstytucji RP? Przyjęcie tego projektu zmian oznaczałoby otwarcie tylnych drzwi umożliwiających sprzedaż Lasów Państwowych, jeżeli wymagałoby tego "dobro publiczne". W praktyce chodzi prawdopodobnie o pozyskiwanie środków ze sprzedaży lasów na podtrzymywanie bankrutującej III RP. Gdyby doszło do uchwalenia tych zmian to najprawdopobobniej umożliwiałoby to także ostateczne wyrzucenie do kosza 2,5 mln podpisów Polaków, którzy sprzeciwiają sprzedaży naszych lasów i naszej ziemi podmiotom zagranicznym oraz osobom prywatnym.

 

Czy więc możemy się obawiać, że za kilka lat nie wejdziemy do lasów bo będą one ogrodzone a na ogrodzeniu będzie wisiała tabliczka: TEREN PRYWATNY WSTĘP WZBRONIONY? Wystarczy pojechać do Niemiec żeby zobaczyć jak to tam wygląda. Przed wieloma terenami leśnymi wisi informacja "Verboten". Do takiej sytuacji prowadzi polityka obecnego rządu, więc to Polacy zdecydują przy urnach czy lasy będą w przyszłości dobrem wspólnym czy będą one zarezerwowane tylko dla najbogatszych.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Adolf Rotshild
Portret użytkownika Adolf Rotshild

Komentarze

Portret użytkownika ZimaTysiąclecia

"Adolf Rotshild"

"Adolf Rotshild" ROTSHILD!
Ktoś taki pisze bzdety a Wy łykacie to jak riba wodę Sad
1. Lasy zostaną sprywatyzowane bo tak zapisano w budżecie na przyszły rok.
2. Do zmiany Konstytucji (notabene już nie obowiązującej) wymagane jest Zgromadzenie Konstytucyjne a nie głosowanie w Sejmie czy Senacie.

Portret użytkownika Adolf Rotshild

Jesteś w błędzie. Lasy nie

Jesteś w błędzie.
Lasy nie mogą być sprywatyzowane bo nie przewiduje tego ustawa a w konstytucji nie ma o tym żadnego zapisu.
POwska mafia chciała nocą przeforsować zmianę w konstytucji, konkretnie w artykule 74 dodając do niego następujące elementy:
„ 1. Lasy stanowiące własność Skarbu Państwa są dobrem wspólnym i podlegają szczególnej ochronie.
2. Lasy stanowiące własność Skarbu Państwa nie podlegają przekształceniom własnościowym, z wyjątkiem przypadków określonych w ustawie.
3. Lasy stanowiące własność Skarbu Państwa są udostępniane dla ludności na równych zasadach. Zasady udostępniania i gospodarowania lasami określa ustawa."
Zwróć uwagę na punkt 3. Lasy które stanowią własność skarbu państwa (zgodnie z Ustawą o lasach państwowych z dnia 28 września 1991) są udostępniane dla ludności na równych zasadach. A zasady te określa ustawa.
Ustawe łatwiej przepchnąć niż zmiane w konstytucji. Do przepchnięcia ustawy wystarczy większość sejmowa a do przechnięcia zmian w konstytucji potrzeba 2/3.
Więc POwska mafia razem ze swoimi przydupasami z SLD PSL i TR chciała w nocy po cichu przepchnąć zmianę konstytucji po to aby później dokonać zmian w ustawie tak aby lasy mogły być sprzedawane zgodnie z konstytucją i zgodnie z ustawą o lasach państwowych. Na szczęście zabrakło złodziejom 5 głosów.
Co do bredni które napisałeś że potrzebne jest zgromadzenie konstytucyjne do zmiany konstytucji:
Przeczytaj sobie artykuł 235 Konstytucji Ust. 2 i 4. Tam masz napisane czego potrzeba do zmiany konstytucji. 

 

Portret użytkownika Zenek :)

  Nie wiem czy zwróciliście

 
Nie wiem czy zwróciliście na to uwagę ale polszewicki reżim z "prywatyzacji lasów" wyprzedając 45 % terytorium Polski zamierzał pozyskać tylko 70 miliardów dolarów to jest dokładnie tyle
 
ile wynoszą nazistowskie rządania co do zwrotu już im zapłaconych za Gomulki i Gierka odszkodowań za mająteczki
 
plus
 
2 miliardy dolarów na koszty własne czyli łapówki dla zdrajców i złodziei.
 
 
Czyli innymi słowy mówiąc bandyci postanowili się uwłaszczyć na terytorium Polski wysuwając w stosunku do niej wcześniej spreparowane rządania o ponowną zapłatę zapłaconego co potwierdzają międzypaństwowe umowy i w drugim kroku kradnąc teren Polakom pod te fałszywe, spreparowane rządania.
 
 

Portret użytkownika Rocky

ludzie, kiedy wy w koncu

ludzie, kiedy wy w koncu pogonicie ta cholote?! jak juz nie bedzie co ukrasc i czego sprzedac pejsom i innym cwaniakom? ile jeszcze bedziecie brac od tylu zanim w koncu opamietacie sie? ja w polsce nie mieszkam od wielu lat,wiec mozecie mnie zdrajca nazwac-ale mam dla was ciekawostke-wy zyjecie w tej samej strefie georgraficznej co wasi ojcowie-tylko tez na obcej ziemi. juz dawno nie jest polska, a wy gapcie sie w taniec z gwiazdami. 
niedlugo bedzieci spac pod golym niebiem, spod mostu wygladac na niebo-moze tanczyc gwiazdy nie beda, ale i tak bedzie zaje...cie. 

Strony

Skomentuj