Populacje reniferów na świecie zmniejszają się gwałtownie

Kategorie: 

Źródło: freeimages.com

Naukowcy z Uniwersytetu Renmin z Chin stwierdzili, że na całym świecie obserwuje się znaczne zmniejszenie populacji reniferów. Jak wiadomo z jakichś powodów zwierzęta te są kojarzone na Zachodzie jako jeden z głównych symboli Bożego Narodzenia.

 

Według chińskich naukowców od lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku populacja reniferów na świecie zmniejszyła się aż o 28%. Obecnie zwierzęta te żyją w Rosji, Finlandii, Szwecji, Norwegii, Kanadzie, w Stanach Zjednoczonych, Mongolii i Chinach.

Główna konkluzja badania jest taka, że renifery stały się zagrożone wyginięciem ze względu na powszechne praktyki chowu wsobnego. Jest to wynikiem tego, że renifery hoduje się w małych grupach, a w takich warunkach wymiana informacji genetycznej potrzebnej do wzbogacenia genomu jest bardzo trudna.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika gościu

Jak nima zimy, to i reniferóf

Jak nima zimy, to i reniferóf ni nima. Się przeprowadziły na Antarktyde a św.Mikołaj będzie musiał pomyśleć nad zaprzęgnięciem jakiś osiołków, jak chce w te święta obskoczyć wszystkich. Generalnie osłów nam nie brakuje, u nas jest ich najwięcej na świecie, więc drogi święty Mikolaju, wal do Polski najlepiej spływem kajakowym przez Wisłe, bo wszysko korki zajdają, no cóż taka choroba transportowa.

Portret użytkownika 007

Fila tu chodzi oto ze sniegu

Fila tu chodzi oto ze sniegu nie trzeba bo to latajace renifery i caly zaprzeg jest.w wikipedji czytalem.i jest tam tez o 9 latających reniferach.

Głosuj przeciw
-10

Ban za łamanie regulaminu w § 6 pkt 5
moderator @pulsar

Skomentuj