Chińscy naukowcy stworzyli świecące w ciemności świnie

Kategorie: 

Źródlo: youtube.com

Przed Nowym Rokiem chińscy naukowcy stworzyli świnie, które emitują zielone światło w ciemności, pisze ECh.

 

Naukowcy z Południowochińskiej Akademii Rolniczej świniom wstrzykiwali do zarodków białka fluorescencyjne z meduz. W ten sposób narodził się świnie ze specjalną zdolnością do świecenia w ciemności. Inni badacze twierdzą, że świecenie jest produktem ubocznym eksperymentu, który ma na celu przede wszystkim stworzenie leków dla ludzi, cierpiących na choroby wrodzone.

 

W rzeczywistości jednak stosowanie fluorescencyjnych genów jest powszechne w procesach modyfikacji genetycznych. Po prostu w ten sposób można łatwo zweryfikować, czy transfer genów byl udany. Skoro świnie świecą oznacza to, że naukowcy z Chin są w stanie hodować organizmy przeprojektowane w jakimś celu na poziomie DNA.

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Józef Retinger

Cywilizacja zachodu o ile nie

Cywilizacja zachodu o ile nie otrząsnie z zacofanego poglądu o szkodliwości modyfikacji organizmów żywych a przedewszystkim ludzi na poziomie DNA stanie się cywilizacja niewolników dla azjatyckiej populacji Transhumanistow którzy będą inteligetniejsi, odporniejsi na choroby i silniejsi.

Portret użytkownika N1KT

Mówi się że co człowiek je

Mówi się że co człowiek je tym się staje - żółtym znudził się ich własny kolor, a zatem nie pozostaje nic tylko napisać "smacznego". A tak na poważnie to każda modyfikacja organizmu żywego czy to rośliny to istne draństwo i diabelstwo, bo takie organizmy dokądś zmierzają tymi swoimi zmianami które trwają dziesiątkami tysięcy lat, a głupi człowiek robi coś takiego w mgnieniu oka i nie ma zielonego pojęcia jaki będzie tego efekt końcowy.

Skomentuj