Chińscy naukowcy stworzyli świecące w ciemności świnie

Kategorie: 

Źródlo: youtube.com

Przed Nowym Rokiem chińscy naukowcy stworzyli świnie, które emitują zielone światło w ciemności, pisze ECh.

 

Naukowcy z Południowochińskiej Akademii Rolniczej świniom wstrzykiwali do zarodków białka fluorescencyjne z meduz. W ten sposób narodził się świnie ze specjalną zdolnością do świecenia w ciemności. Inni badacze twierdzą, że świecenie jest produktem ubocznym eksperymentu, który ma na celu przede wszystkim stworzenie leków dla ludzi, cierpiących na choroby wrodzone.

 

W rzeczywistości jednak stosowanie fluorescencyjnych genów jest powszechne w procesach modyfikacji genetycznych. Po prostu w ten sposób można łatwo zweryfikować, czy transfer genów byl udany. Skoro świnie świecą oznacza to, że naukowcy z Chin są w stanie hodować organizmy przeprojektowane w jakimś celu na poziomie DNA.

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierzątKomentarze

Portret użytkownika Bb

Raczej chyba jest to efektem

Raczej chyba jest to efektem uboczym czegoś... Wolę nie myśleć że naukowcy zacierajac rączki stwierdzili.. "panowie! Róbmy zielone świnie! Będzie fajnie..."

Głosuj za
3
Portret użytkownika Józef Retinger

Cywilizacja zachodu o ile nie

Cywilizacja zachodu o ile nie otrząsnie z zacofanego poglądu o szkodliwości modyfikacji organizmów żywych a przedewszystkim ludzi na poziomie DNA stanie się cywilizacja niewolników dla azjatyckiej populacji Transhumanistow którzy będą inteligetniejsi, odporniejsi na choroby i silniejsi.

Portret użytkownika N1KT

Mówi się że co człowiek je

Mówi się że co człowiek je tym się staje - żółtym znudził się ich własny kolor, a zatem nie pozostaje nic tylko napisać "smacznego". A tak na poważnie to każda modyfikacja organizmu żywego czy to rośliny to istne draństwo i diabelstwo, bo takie organizmy dokądś zmierzają tymi swoimi zmianami które trwają dziesiątkami tysięcy lat, a głupi człowiek robi coś takiego w mgnieniu oka i nie ma zielonego pojęcia jaki będzie tego efekt końcowy.

Skomentuj