W wyniku Wielkiego Wybuchu mogły powstać dwa Wszechświaty

Kategorie: 

Źródło: NASA/WMAP
Wielki Wybuch mógł doprowadzić do powstania nie jednego, lecz dwóch podobnych do siebie Wszechświatów. Takiego zdania są naukowcy, którzy przedstawili swoją zupełnie nową teorię, według której Wszechświaty te mogą zachowywać się niczym lustrzane odbicie.

 

Teorię opracował dr Julian Barbour z brytyjskiego College Farm, dr Tim Koslowski z kanadyjskiego University of New Brunswick oraz dr Flavio Mercati z Perimeter Institute for Theoretical Physics, również z Kanady. Ich zdaniem Wielki Wybuch mógł doprowadzić do powstania dwóch Wszechświatów. Ten drugi porusza się w przeciwnym kierunku ale mógł również ewoluować i zmieniać się na swój sposób.

 

Co ciekawe, naukowcy uważają, że wraz z Wielkim Wybuchem mogła również powstać nie jedna, lecz dwie strzałki czasu, które wskazują w przeciwne kierunki. Z naszej perspektywy, czas w drugim Wszechświecie cofałby się wstecz, i na odwrót.

 

Fizycy opracowali prosty model, składający się z grupy tysiąca cząsteczek aby zasymulować Wielki Wybuch. Cząstki te rozprzestrzeniały się w dwóch kierunkach, stąd też badacze doszli do opisanych wyżej wniosków. Naukowcy uważają, że opracowana przez nich teoria otwiera przed nami zupełnie nowy sposób myślenia o Wielkim Wybuchu.

 

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

 

Źródło: http://tylkonauka.pl/wiadomosc/wielki-wybuch-mogl-utworzyc-dwa-wszechswiaty-twierdza-uczeni

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika hal-9000

Jest nieskonczenie wiele

Jest nieskonczenie wiele zwrotow kierunkow w ktorym leca czastki po wybuchu. Naukowcy staraja sie zrozumiec cos czego nie dardy zrozumiec. Z czegos powstal wybuch ok wiec to cos z czego powstalo hmmm.... teisci ida na latwizne a mianowicie BOG lecz skad sie kuzwa wzial bog and so on and so on. Wszechswiat jest nieskonczenie wielki jak i nieskonczenie maly. Majac mikroskop ktory przyblizyl by atom 100000000 razy moze bysmy zobaczyli dupe dinozaura na jakiejs planecie ktora jest w tym atomie ktory robi za caly wszechswiat dla kogos innego. Jesli chodzi o tematyke wszechswiata i stworzenia nie mozna czytac ksiazek naukowych itp aby samemu wyciagnac wnioski poniewaz ci "naukowcy" maja tyle racji co my poniewaz nie wiedza o czym gadaja.

Portret użytkownika Blackhawk83

W tym momencie musze się z

W tym momencie musze się z tobą zgodzić, nie jestem twoim fanem, wręcz odwrotnie (to znaczy wrogiem nie jestem, ale nie zgadzam się z większością twoich komentarzy na pewne tematy) Ale chodzi tu o to że "naukowcy" od spraw kosmosu to dla mnie "naukowcy" o jakich Ty zawsze piszesz z pełnym hejtem, czyli ludzie którzy sobie gdybają nie mając na to żadnych dowodów, nikt na prawdę nawet nie wie w której części wszechswiata się znajdujemy, a oni tu walą teorie na temat wielkiego wybuchu. Moim zdaniem człowiek pochlebia sobie tym, że myśli iż  kiedykolwiek rozwikła powstanie wszechświata. Ale wierzę w to że jak wielki jest wszechświat (tego nie wie nikt, ale na pewno mały nie jest) wierzę w to że gdzieś tam też jest taka planeta jak nasza - skoro powstałą taka planeta jak ziemia, w naszym zakątku wszechświata, to znaczy że w kosmosie są warunki do powstawania takich planet i nie ma ch...a że w całym tym bajzlu nie mogła by powstać planeta z takimi samymi warunkami jak nasza.

"Głupotą było by myśleć że człowiek jest jedyną inteligętną formą życia w całym wszechświecie"

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

nie kolekcjonuję fanów, lecz

nie kolekcjonuję fanów, lecz z przyjemnością odkrywam ludzi, którzy myślą podobnie jak ja. To budujące.
 Oczywiście mamy odmienne zdanie co do istnienia innych kosmicznych inteligencji, ale to szczegół. Istotnym jest fakt, że wyssana z beznpletkowego prącia teoria Wielkiego Pierdnięcia jest fiaskiem i bzdurą...
 pozdrówko...

Portret użytkownika Wojox

Maximus.. no wierzą w

Maximus.. no wierzą w brednie, bo tak ma być. Biblia to wszystko opisuje. Mówi że dla Boga nasza wiedza jest głupstwem. Skoro idioci podają idiotom idiotyczne teorie, to tylko ci właśnie idioci nimi się zajmują..
Pozdrówka...

Trzy etapy poznawania prawdy: najpierw wyśmiewana, później zaprzeczana a na końcu oczywista. Arthur Schopenhauer

Strony

Skomentuj