Holenderscy lekarze postulują pobieranie organów od osób poddawanych eutanazji

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Jak wiadomo lewacki postęp objawia się przeważnie zgodą na zabijanie ludzi, czy to nienarodzonych, czy też tych, którzy akurat chcą się zabić. Na określenie tego zbrodniczego procederu wymyśla się eufemizmy, które morderstwo nazywają aborcją lub eutanazją. Teraz jednak holenderscy postępowcy idą kolejny krok dalej, chcą zapewnić sobie dostęp do organów wewnętrznych ludzi zabijanych na życzenie.

 

Do tej pory tylko od 5 do 10% samobójców zgadzało się na przekazanie swoich organów do transplantacji. Holenderscy eksperci medyczni bardzo z tego powodu ubolewają i planują zaproponowanie rozwiązania prawnego, które umożliwi pobranie, jako to określono "świeżych organów" mimo sprzeciwu zabijanej osoby. Rocznie w Holandii za pomocą lekarzy zabija się od 300 do 500 osób rocznie. Ich organy wewnętrzne mają dużą wartość, większą niż organy rozparcelowywanych na kawałki żywych ludzi, względem których orzeczono tak zwaną "śmierć mózgu".

 

Etycy pracujący dla holenderskiej Royal Dutch Medical Association (KNMG), dwoją się i troją, aby wyjaśnić, że takie postępowanie z ludźmi ma uzasadnienie, bo to, że ktoś pozwoli się pociąć na organy dla innych to wyższe dobro. Jednak nie można zapominać, że często zabijani w ramach eutanazji ludzie, nie są śmiertelnie chorzy. Dobrym przykładem jest zabicie dwóch głuchoniemych bliźniaków tylko dlatego, że zaczął im się pogarszać wzrok, co mogło skutkować w przyszłości ślepotą.

 

Eutanazja jest wynalazkiem europejskiej lewicy. Pierwszy stosował ją wybitny socjalista, Adolf Hitler, który nakazał planowo mordować osoby niepełnosprawne. Wtedy jednak nadrzędnym celem było usunięcie ze społeczeństwa słabych osobników. Obecnie moda na eutanazję jest promowana jako sposób na depopulację i usuniecie ze społeczeństwa ludzi, którzy mogą dla niego stanowić kłopot, na przykład nieuleczalnie chorych.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika polon1779

Malo kto wogole zdaje sobie

Malo kto wogole zdaje sobie sprawe, ze eutanazja w polskich warunkach oznaczalaby tak naprawde ochrone zycia. A to z prostej przyczyny -wg prawa o eutanacji nikt poza osoba zainteresowana nie moze podjac decyzji co do wlasnej smierci. W Polsce, obecnie osoba podlaczona do respiratora jest od niego odlaczana po kilku dniach jesli zle rokuje, w efekcie dokonuje sie na niej eutanazji -tyle ze bez zgody. Sa tylko drobne sugestie od lekarzy dla rodzin. Kto byl w podobnej sytuacji, to wie o czym mowie. Mamy za malo sprzetu by utrzymywac pod respiratorem osoby dluzej niz kilkanascie dni. W Holandii czesc wyraza zgode na eutanazje -6 przypadkow od poczatku tego prawa, a czesc na eutanazje warunkowa, przy ciezkim stanie zostana po paru dniach odlaczone, reszta jest utrzymywana pod respiratorem nawet kilka lat.

Portret użytkownika lolo

Jezeli czlowiek nie jest

Jezeli czlowiek nie jest stworzony "na obraz i podobienstwo" Stworcy i Chrystys nie zmartwychwstal to sprawa prosta: cierpienie jest bez sensu i najlepiej aby w ogole nie dochodzilo do zaplodnienia a w konsekwencji do urodzenia sie osoby, mezczyzny lub kobiety - same narodziny to juz bol. Ale jesli jednak Bog istnieje a czlowiek jest Jego stworzeniem to smierc niczego nie konczy,  a prawdziwe cierpienie wbrew intencji samobojcow dopiero wtedy sie zaczyna. Tak jak i szczesliwosc wieczna. Dlatego ci co ostrzegaja przed eutanazja nie maja w tym zadnego interesu, poza, co najwyzej, spokojem sumienia. Ale oczywiscie nikt na sile "szczescia" zabierac nie bedzie. A poza tym, tam gdzie w ramach "przychylania ludziom nieba" eutanazja jest radosnie wprowadzona w zycie, rozwija sie ona nawet bez zgody "zainteresowanych" i owe postulaty "organowe" pnieknie sie wpisuja w te tendencje, pokazujac jak "na dloni" uzytkowe (hodowla bydla sie klania) traktowanie czlowieka.

 
Jacy ludzie - takie czasy.

Portret użytkownika didier

śmieszny artykuł

śmieszny artykuł propagandowy...
Hitler i eutanazja ?? holokaust nazywa się teraz eutanazją ? według autora do obozów ludzie sami się zgłaszali żeby umrzeć.
Lewactwo i paranoja wasza jest godna politowania.
Ja myślałem że życie moje należy do mnie i sam mogę zdecydować co z nim zrobić....ale nie ja mam żyć i płacić podtaki ile się da. Może krok dalej, zabronić samobójstw jak w Chinach ( rodzina samobójcy idzie do pierdla)

btw. szkoda że nie napisaliście że te organy będą zarezerwowane tylko dla muzułmanów haha byłaby to wisienka na torcie tego bełkotu.

 

Nasza nadzieja
https://www.youtube.com/watch?v=Tuqbony9RiE
Na walkę z rzeczywistością
http

Portret użytkownika Dr Piotr

Nie wypowiadajcie się za

Nie wypowiadajcie się za innych w temacie życia i śmierci, bo to jest najbardziej osobista sprawa każdego człowieka.
Eutanazja to świadomy wybór danej osoby dotyczący jej życia i nikt za nią nie będzie decydował o jej życiu.
A co do samej eutanazji...z ciekawości rozmawiałem na ten temat  kilkukrotnie ze straszymi osobami zdrowymi i chorymi lekko lub ciężko i byłem zaskoczony odpowiedziami...praktycznie 90% wypowiedziało się, że to jest OK i akceptują coś takiego.
Sam uważam, że coś takiego powinno być dostępne dla ludzi, po to, żeby mogli odejść w sposób godny, a nie uciekać się do najróżniejszych żałosnych aktów samobójczych. Nie róbcie tu z siebie wielkich obrońców i znawców życia (z reguły najwięcej piszą tu Ci, których ani ból, ani choroba nie dotknęła w stopniu odbierającym chęci do życia), każdy sam decyduje o swoim życiu i powinien mieć prawo do godnej śmierci, a eutanazja to zapewnia.
Najbardziej oczywiście problematyczna jest eutanazja noworodków i dzieci, które nie sąw stanie same świadomie podjąć takiej decyzji, ale w przypadkach beznadziejnych też ją popieram.
A teraz sobie pohejtujcie, spływa to po mnie.
 
 

Portret użytkownika Kazek12

Następni mordercy w akcji, bo

Następni mordercy w akcji, bo doprowadzanie człowieka do eutanazji to przestępstwo przeciwko życiu człolwieka i to wszystko dla zysku lobby medycznemu, a wiadomo, że organy moga byc poobrane tylko od żywego człowieka, więc to co proponuje ta grupa to zwyczajne morderstwa.

Portret użytkownika charis

" JAK TO SIĘ ROBI W HOLANDII"

" JAK TO SIĘ ROBI W HOLANDII" http://www.solafide.dei.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=730&Itemid=121 - prawdziwy obraz holenderskiej eutanazji, polecam preczytać zwolennikom systemowego wspierania samobójstw. Sama strona jest pro adwentystyczna, a Adwentyzm błądzi w kwestiach eschatologii, w kwestii wymuszania przestrzegania sabatu, błądzi w kwestii Ellen White, i w conajmniej paru innych ważnych tematach, ale ten artykuł warto przeczytać.
 
 " Do wykonania eutanazji na 22 noworodkach przyznali się też na łamach „New England Journal of Medicine” dwaj lekarze ze szpitala w Groningen — Eduard Verhagen i Pieter J.J. Sauer. W swej publikacji nawoływali do uśmiercania dzieci, które rodzą się z ciężkimi wadami, m.in. rozszczepieniem kręgosłupa. Ich kontrowersyjne wytyczne nazwano Protokołem z Groningen. Gdyby obowiązywał, zapewne nie usłyszelibyśmy, co mają do powiedzenia tacy ludzie jak prof. prawa z Oklahoma City Douglass Sorocco, który urodził się właśnie z taką wadą. Przeszedł 20 skomplikowanych operacji na kręgosłupie, nogach i stopach. Dziś obywa się bez wózka, założył rodzinę, robi karierę. Podkreśla, że nikt, włączając w to lekarzy, nie może przewidzieć, jak potoczy się życie jakiegoś niemowlęcia. — 70 tysięcy osób w USA ma rozszczep kręgosłupa i jakoś żyje: są lekarzami, prawnikami, nauczycielami — podkreśla. Ale dr Sauer broni się: — Nigdy nie mówiliśmy, że chcemy dokonywać eutanazji na wszystkich dzieciach, które cierpią na rozszczep kręgosłupa. To dotyczyłoby tylko tych, które cierpią najbardziej. Sorocco: — Urodziłem się z raną na plecach. Mój przypadek był zaliczany do najgorszych odmian tej choroby. Ci lekarze chcą totalnej kontroli nad życiem i śmiercią człowieka4.
Według różnych szacunków co roku holenderscy lekarze „usypiają” od kilkunastu do kilkudziesięciu dzieci nierokujących żadnych nadziei, czasem bez wiedzy i zgody rodziców. Zdaniem prof. Fenigsena za decyzjami o eutanazji upośledzonych dzieci nie kryje się wcale pragnienie uwolnienia ich od cierpienia, lecz wstręt do nich, obrzydzenie i chęć wyeliminowania ze społeczności żywych. Bo przyczyną stosowania eutanazji nie jest współczucie, lecz jego brak i wygoda. Tak jak w opisanej w „Der Internist” historii, gdy do lekarza rodzinnego przyszedł pacjent, prosząc o eutanazję dla chorego na raka ojca: — Bilety na samolot kupione, wczasy opłacone, nie da się tego przełożyć. Dni ojca przecież i tak policzone. Proszę się postarać, by ojciec nie pokrzyżował nam planów urlopowych. "
 
 
.

Portret użytkownika JPshemek

Jak można porównywać Hitlera

Jak można porównywać Hitlera czy lewaków do tego czy ja sam mam prawo decydować o tym czy i jak mogę umrzeć?! Wiecie co to jest leżeć i nie móc nic zrobić z własnym ciałem nawet ruszyć palcem? I tak dzień w dzień godzina za godziną kiedy wiesz że Twoja choroba jest niewyleczalna kiedy każdy oddech jest cierpieniem, WIECIE CO TO JEST!!! Mówicie że jak ktoś by chciał to by to zrobił, tak jasne niby jak kiedy większość tak chorych ludzi nie są wstanie podnieść noża a co dopiero się pozbawić życia w tym momencie jest potrzebny ktoś kto pomoże takiej osobie ale nie gadaniem bzdur typu będzie dobrze patrz optymistycznie itd. Nie wiecie co to jest a się wypowiadacie jak byście wszystkie rozumy zjedli. Zwierzęta się usypia żeby nie cierpiały a niby  czym my jesteśmy jak nie zwierzętami, macie się lepsi od psa czy innych gatunków, ojj trzeba kotka uśpić bo cierpi ale jak dorosły człowiek nieuleczalnie chory który wie że czeka go długa wegetacja, nie życie tylko wegetacja sam chce zdecydować o swoim życiu czy śmierci to już się nie podoba? A kim wy jesteście żeby decydować za czyjeś życie. Eutanazja a aborcja to  zupełnie inne sprawy ale to trzeba mieć trochę oleju w głowie żeby pojąć to. Decydować o swoim życiu a decydowanie o czyimś życiu to zupełnie co innego. Jeśli ja będę  jak warzywo leżeć i z bólu wyć to sam mam prawo zdecydować czy chcę żyć czy chcę umrzeć i czy chcę oddać swoje organy i nic wam wszystkim do tego! Tyle gadacie tu o wolności a tacy oburzeni wszyscy są na decydowanie o swoim własnym życiu J Moim zdaniem to nie jest nic innego jak Konformizm, w psychologii społecznej to zmiana zachowania na skutek rzeczywistego, bądź wyobrażonego wpływu innych ludzi. Podporządkowanie się wartościom, poglądom, zasadom i normom postępowania obowiązującym w danej grupie społecznej. W tym rozumieniu jest to zmiana związana z faktem, że członek grupy miał początkowo inne zdanie czy inaczej się zachowywał niż grupa, a następnie je zmienił w kierunku zgodnym z oczekiwaniami grupy.

„Nikt nie jest bardziej zniewolony, niż ci którzy fałszywie wierzą że są wolni."

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Jak chcesz umrzeć to zrób to

Jak chcesz umrzeć to zrób to na własną odpowiedzialność i wg własnej odwagi.
Dobre... Jeszcze mają być instytucje opłacane z podatków, albo zarabiające prywatne kliniki eutanazyjne.
Jest odwieczna instytucja p.n "SAMOBÓJSTWO" więc zrób to.
Bandy idiotów piszą popierając eutanazję, bo nie zdają sobie sprawy, że to mentalne przygotowanie do startegii "zrównoważonego rozwoju", że za za 10 lat eutanazja będzie przeprowadzana obligatoryjnie i ustawowo.. po 65-tym roku życia..
Kończysz 65 lub 70 lat i przyjeżdża pod twój dom karawan z elegancką obsługą i zapytaniem: "jakieś ostatnie specjalne życzenie?"..
Tak jest w filmach SF... Rzeczywistość będzie taka, że twoje dzieci zapakują cię jako "rodzic nr 1, lub nr 2") do samochodu i zawiozą do kliniki eutanazyjnej, gdzie zrobią to bezboleśnie i bez żadnych zbędnych ceregieli
To wstęp do takiej właśnie rzeczywistoci DEBILE!!!

Portret użytkownika dąb

To co piszesz to są odczucia

To co piszesz to są odczucia człowieka zdrowego , którego nie dotknęły takie sprawy ,tylko ocenia z daleka i chce zadecydować o życiu i śmierci innych. Taki piękny przykład był kilka lat temu w Polsce gdy sparaliżowany od szyi w dół chłopak po wypadku motocyklowym prosił o eutanazję . Zgłosiła się do niego fundacja Anny Dymnej dając mu możliwość działania . Teraz chce On żyć. Może zamiast skazywać kogoś na śmierć ty byś zrobił coś dla tych ludzi . Idź do hospicjum , zatrudnij się jako wolontariusz i pochyl się nad chorymi a dasz im radość tym że nie będą się czuć odrzuconymi . Nie bądź tchórzliwym egoistą , który nie widzi w chorym innego człowieka. Nie bój się ,taka choroba nie przeskoczy na ciebie , a prawdziwe piękno nie jest powierzchowne.  Obecnie niczym się nie różnisz od sposobu myślenia seryjnych morderców , którzy mają potrzebę zabijania tych , co im się nie podobają.   

Strony

Skomentuj