Ponad 80% Katalończyków opowiedziało się za niezależnością od Hiszpanii

Kategorie: 

Źródło: wikipedia

Władze autonomicznego regionu Katalonia poinformowały, że, po podliczeniu kart do głosowania zgromadzonych w nieformalnym referendum dotyczącym oddzielenia tej krainy geograficznej od Hiszpanii, większość mieszkańców opowiedziała się za niepodległością.

 

Po podliczeniu 90% głosów, okazało się 80,72% uprawnionych głosowało na tak, a 10,11% odpowiedzi było przeciwnego zdania. Frekwencja wyniosła ponad 2,2 mln z 5,4 mln Katalończyków uprawnionych do głosowania.

 

Referendum bardzo nie podobało się władzom z Madrytu, które robiły co mogły, aby je uniemożliwić. Premier rządu Katalonii, Artur Mas, powiedział, że bierze pełną odpowiedzialność za przeprowadzenie plebiscytu w sprawie niepodległości autonomii i wezwał rząd do tego, aby "usłyszał okrzyk mieszkańców".

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Dr Piotr

Widać od razu, że demokracja

Widać od razu, że demokracja to tylko puste słowo i to już od ładnych kilkudziesięciu lat...demokracja jest tylko wtedy, gdy działania idą na rękę korpowładzy, a wszystko inne jest gnojone i pacyfikowane. Jak widać Polska nie jest tu wyjątkiem, a twór zwany UE ciągle dusi patriotyzm i odrębność narodową mądrze myślących ludzi.
Ktoś mądry  kiedyś powiedział, że całe piękno naszego świata polega na tym, że składa się on z odrębności i unikalności w każdej sferze, a wymieszana jednolita papka narodowościowa i kulturalna, to tylko stado odmóżdżonych baranów, którym łatwo się zarządza.

Portret użytkownika izzo

Jeżeli ludzie chcą referendum

Jeżeli ludzie chcą referendum i jest ono nielegalne, to można powiedzieć ,że demokracja stała się nielegalna w Hiszpanii.
 
W Polsce demokracja już dawno stała się nielegalna bo o referendum decyduje premier i przeważnie takich rzeczy nie chce, a jak chce to wiadomo że referendum wyjdzie po jego myśli.

Portret użytkownika achiles

Pisałem już o tym tu

Pisałem już o tym tu wcześniej, że tak to będzie wyglądało, ale mam też świadomość, że przed KATOLOŃCZYKAMI, teraz jest najtrudniejszy okres, jeśli naprawdę będą dążyli secesji, być może nawet będą musieli ponieść ofiary, taj jak obecnie ludzie w DONBASIE ponoszą, bo cała współczesna DEMOKRACJA ZACHODU, nie będzie chciała im na secesję pozwolić z wielu powodów. Podstawowym jest to, że to będzie czyniło precedens, a już w wielu innych krajach czekają w kolejce, jak we Włoszech Wenecjanie, w Belgii Flamangowie, no i nadal Szkoci. A poza tym nie pozwolą odejść dla Hiszpanii jej KURY ZNOSZĄCEJ ZŁOTE JAJKA DO BUDŻETU, bo tylko dzięki KATALONII, jakoś ten kraj się ledwo, to ledwo, ale trzyma kupy. 

Skomentuj