Rozbłysk X1.6 na Słońcu - wzrasta aktywność słoneczna

Kategorie: 

Źródło: NASA/SDO

Na Słońcu dzieje się niedawno bardzo wiele ciekawych zdarzeń. Raz za razem na tarczy pojawiają się wielkie plamy, które emitują sporo rozbłysków. Wczoraj doszło do kolejnego już w ostatnich dniach rozbłysku klasy X.

 

Tym razem region, który ma największy potencjał aktywności to 2205. Posiada on sprzyjającą rozbłyskom konfigurację magnetyczną beta-gamma-delta. To właśnie tam wczoraj o 16:53 rozpoczął się rozbłysk, który ostatecznie w szczycie został sklasyfikowany jako x1.6

W ciągu ostatnich dni region 2205 wygenerował kilkanaście średniej wielkości rozbłysków. Większości z nich towarzyszyły koronalne wyrzuty masy (CME), ale w większości były skierowane w inną stronę niż na Ziemię.

Oczywiście rozbłyskowi X towarzyszyły typowe dla takiej aktywności zakłócenia radiowe powodujące okresowe blackouty. Dodatkowo generowany hałas radiowy może wywoływać interferencje ziemskich radarów, GPS i satelitów telekomunikacyjnych.

2201 - Beta

2202 - Alpha

2203 - Beta

2204 - Beta

2205 - Beta-Gamma-Delta

2206 - Alpha

 

 

Więcej informacji o aktywności słonecznej znajdzesz na portalu:

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika tomasz26

zmiany na slonu

zmiany na slonu odzwierciedlaja zminy na ziemi   sa ze soba powizane jak zycie i smierc.. co do stwierdzenia  ze nie znam jezusa  nie znam go nie musze go poznac.. wystrzczą mi jego slowa.. wierze ze to to jego słowa.. i to w zupelnosci mi wystarczy
 
43 Rzekli Mu uczniowie Jego: "Kim jesteś, który nam to mówisz?" "W tym, co wam mówię, nie znajdujecie, kim jestem? Lecz staliście się jak Żydzi: lubią drzewo i nienawidzą jego owocu, i lubią owoc, a nienawidzą drzewa".
 
13 Rzekł Jezus uczniom swoim: "Porównajcie i powiedzcie mi, kogo przypominam?" Powiedział Mu Szymon Piotr: "Jesteś podobny do sprawiedliwego anioła". Powiedział Mu Mateusz: "Jesteś podobny do człowieka, który miłuje wiedzę i jest rozumny". Powiedział Mu Tomasz: "Nauczycielu, moje usta nie ujmą zupełnie tego, aby powiedzieć, do kogo jesteś podobny". Rzekł Jezus: " Ja nie jestem twoim nauczycielem, ponieważ wypiłeś i napoiłeś się ze źródła kipiącego, które ja odmierzyłem". I wziął go i odwrócił się, i powiedział mu trzy słowa. Gdy zaś Tomasz przyszedł do swych przyjaciół, zapytali go: "Co ci Jezus powiedział?" Rzekł im Tomasz: "Jeśli wam powiem jedno ze słów, które mi powiedział, podniesiecie kamienie, aby rzucić we mnie, a ogień wyjdzie z kamieni, aby was spalić".
 
26 Rzekł Jezus: "Widzisz drzazgę, która jest w oku twego brata, zaś belki, która jest w twoim oku nie dostrzegasz. Jeśli wyrzucisz belkę z twego oka, wtedy przejrzysz, aby wyciągnąć drzazgę z oka twego brata".

Portret użytkownika Back from the past

Faktycznie mamy do czynienia

Faktycznie mamy do czynienia z niespokojnym Sloncem !
Chyba nikt sie tego nie spodziewal w tym roku.  Niedawno pisalismy, ze Slonce przezywa jakies minimum, co mialo wywolac nowa epoke lodowcwa. Widac, ze nasze SLONCZKO obudzilo sie ze snu ! Mysle, ze bedzie jeszcze bardzo duzo rozblyskow klassy X w tymze roku !

Strony

Skomentuj