Wirus Ebola ma już przynajmniej 16 milionów lat

Kategorie: 

Źródło: Internet

Ostatnio na fali zainteresowania epidemią z Afryki zachodniej pojawia się coraz więcej opracowań na temat wirusa Ebola. Naukowcy z Uniwersytetu w Nowym Jorku przeanalizowali historię Eboli  i stwierdzili, że jest on znacznie starszy, niż sądzono wcześniej.

 

Rodzina filowirusów, z której pochodzi Ebola ma około 16-23 milionów lat. Wcześniej sądzono, że filowirusy mają najwyżej 10 tysięcy lat i pojawiły się równocześnie z rozpowszechnieniem się rolnictwa. Jak się okazało, najbardziej prawdopodobne pojawienie się wirusa wiąże się z pojawieniem się na Ziemi pierwszych ssaków.

 

Gen filowirusa VP35 miał wspólnego przodka i został wykryty w genomie dwóch gatunków chomików i dwóch gatunków nornic. Można przypuszczać, że był tam jeszcze przed tym, gdy gryzonie rozdzieliły się na odrębne gatunki. Oznacza to, że filowirusy mają interakcje ze ssakami przez bardzo długi czas.

 

Naukowcy nie byli w stanie precyzyjnie określić wieku nowoczesnego wirusa Ebola, ale wstępne kalkulacje wskazują na to, że może mieć ponad 16 milionów lat. Specjaliści podkreślają, że lepsze zbadanie filowirusów może nam pomóc w radzeniu sobie z ekstremalnie niebezpiecznymi patogenami tego typu.

 

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika MARGO

"..Najbardziej antysemickim a

"..Najbardziej antysemickim a ściślej antyjudaistycznym dziełem jest właśnie Biblia, zarówno tak Stary jak i Nowy Testament. .."
_____________________________________________
Taka... ciekawostka
"..Modlitwa Ojcze Nasz, której według tradycji chrześcijańskiej uczył sam Jezus, jest prawie identyczna z „Modlitwą ślepca”, która znajduje się w tekście egipskim z 1000 roku przed Chrystusem,
„Ojcze nasz nieosiągalny naszą wiedzą, ale istniejący, niech się święci imię Twoje, niech przyjdzie twoje prawo , dające światło światu gwiazd i naszemu życiu.
Tego dnia ty nakarm nas chlebem i wybacz nam śmiertelne długi jak i my wybaczamy je przed niebem,
ale nas chroń od pokusy i zła.”
Ewangelia Mateusza 6,8b-15:
„Wy zatem tak się módlcie:
Ojcze nasz, który jesteś w niebie, niech się święci Twoje imię. Niech przyjdzie Twoje Królestwo, niech się spełni Twoja wola jak w niebie, tak i na ziemi. Naszego chleba powszedniego daj nam dzisiaj i przebacz nam nasze winy, tak jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili,
i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego!
Wygląda na to że „Modlitwa Panska”, znana nam z Ewangelii Mateusza i Łukasza, jest prawie identyczna z …egipską modlitwą Echnatona z okresu 1000 lat przed narodzinami Chrystusa.
Modlitwa Ojcze Nasz, którą według tradycji chrześcijańskiej nauczał Chrystus, była ułożona na podstawie „Modlitwy Ślepca”, która znajduje się w tekście egipskim z 1000-go roku przed Chrystusem.
Czy jest możliwe aby Chrystus znał tą modlitwę? ...
Obecna wersja Modlitwy Pańskiej, którą uczy nas... kościół, jest kierowana do tego który wodzi nas na pokuszenie – ...
„Ojcze nasz … nie wódź nas na pokuszenie,”.
To przecież nie Bóg wodzi nas na pokuszenie... "
http://astromaria.wordpress.com/antysemityzm/
 
Kto,  kiedy i... w jakim celu przekręcił słowa Modlitwy Pańskiej ... ?
Po Zdrówka

 
 

Kimże jest człowiek jeśli nie potomkiem Boga?  
Tak, jak dąb zawarty jest w żołędziu - tak Bóg  ukryty jest w Człowieku...

Portret użytkownika lolo

Ja jestem w KK i znam od

Ja jestem w KK i znam od wielu lat, że polskie tłumaczenie ma nieścisłość bowiem "Bóg bowiem ani nie podlega pokusie ku złemu, ani też nikogo nie kusi." (Jk 1:13, BT). Pamiętam jak się głośno w KK mówiło o wprowadzeniu tekstu "i nie dopuść abyśmy ulegli pokusie". Ale niestety jak to mówią "opór materii" czyli przyzwyczajenia ludu są dosyć trwałe i tak to jest. Ale nie jest żadną tajemnica ukrywaną skrzętnie przed maluczkimi, że tłumaczenie to jest nieco wadliwe w tym punkcie.
A co do pochodzenia modlitwy... jeśli Bóg jest jeden i jedyny, i jest Stwórcą wszystkiego, zatem i każdego człowieka to co ludzie nie mogli odkryć przed Chrystusem jakie treści powinna nieść modlitwa? Czyż źródłem dobra nie jest Bóg Wszechmogący? Zwróć uwagę na inne religie i mają one wiele podobieństw do chrześcijaństwa. Nie są z nim tożsame ale mają rzeczy, które nie są sprzeczne z nauczaniem Chrystusa. Czyż magowie nie oddali pokłonu Dzieciątku? A czyż KK w swoim nauczaniu nie mówi o elementach prawdy w innych wiarach? Wszak sam w swej historii korzystał np. z dorobku Platona czy Arystotelesa a to żadną miarą katolicy nie byli. Ba, nawet to nie starotestamentalni hebrajczycy. Liczy się Prawda, bo w niej zbiegają się wszystkie prawdy cząstkowe. A KK to nie Świadkowie Jehowy co to twierdzą, że tylko oni będą zbawieni. A co zrobić z tymi co postępowali uczciwie i sprawiedliwie a żyli np. na kontynentach amerykańskich przed Kolumbem? Czytałaś kiedyś modlitwy Indian Północnoamerykańskich albo ludów Amazonii? Przeczytaj sobie co mówi św. Paweł na Areopagu. Podpowiem jest to zapisane w Dziejach Apostolskich.
To że coś jest podobne nie musi oznaczać tego samego, bo kim jest "Ojciec" dla ślepca i kim był ten ślepiec bo może Hebrajczykiem, który się "wtopił" w Egipcjan, albo jakiś Egipcjanin przyswoił pewne elementy religi mozaistycznej i tak zostało? Czyż w Egipcie Żydzi nie byli w niewoli przed 1000 rokiem pne.?
Czego to ludzie nie wymyślą... I tak nie "przeskoczysz" Talmudu, bo tam co można było powybrzydzać na Chrystusa i chrześcijan to już wymyślono maksymalnie.
 

 
Jacy ludzie - takie czasy.

Portret użytkownika MARGO

"..to co,  ludzie nie mogli

"..to co,  ludzie nie mogli odkryć przed Chrystusem jakie treści powinna nieść modlitwa?
______________________
Oczywiście, że mogli i oczywistym jest - przynajmniej dla mnie -  że to uczynili
*
"..inne religie.. mają .. wiele podobieństw do chrześcijaństwa.."
______________________
Jak najbardziej się Z Tobą zgadzam
*
"..Liczy się Prawda, bo w niej zbiegają się wszystkie prawdy cząstkowe..."
______________________
Lolo, pomijając powstanie i dzieje narodu żydowskiego, gdzie Prawda z blagą są tak przemieszane, że nawet sam Kopciuszek miał by zapewne problem z oddzieleniem jedno od drugiego,  chcę powiedzieć, że... RÓŻNICE NIE MUSZĄ DZIELIĆ, że wystarczy pragnienie HARMONII we własnym sercu, by odkrywać i dzielić się Prawdą
Tak jak w przeszłości,  także i dzisiaj dochodzi do konfliktów i kryzysów powstałych w imie religii i to właśnie godne jest pożałowania
Po Zdrówka

Kimże jest człowiek jeśli nie potomkiem Boga?  
Tak, jak dąb zawarty jest w żołędziu - tak Bóg  ukryty jest w Człowieku...

Portret użytkownika lolo

Jak chcesz mówić o narodzie

Jak chcesz mówić o narodzie żydowskim to musisz rozróżnić to co jest opisane w Biblii od tego co dzieje się po Chrystusie czyli utworzenie Talmudu a zwłaszcza okres od VIII w. ne. Jeśli chodzi o Biblię to Bóg poprzez Hebrajczyków "wchodzi" bezpośrednio w dzieje człowieka a ukoronowaniem tego jest objawienie w Chrystusie.
Co do konfliktów to dotyczy to wszystkich religii - albo dokładniej - wszystkich wiar. Po prostu mimo szczytnych deklaracji człowiek ma skłonność do zła i jedni z tym walczą z lepszym lub gorszym skutkiem a inni ulegają. Ot i cała tajemnica. Religia daje środki do walki a kto jak wykorzystuje te środki, to już inna sprawa. Dlatego choć uważam, że pełnia Prawdy jest w KK to jednocześnie nie uważam, iż napisanie sobie na czole "katolik" rozwiązuje cokolwiek. To jest deklaracja, z którą jednak trzeba coś później zrobić. Dzieje Apostolskie opisują przypadek takiego podejścia deklaratywnego, z którego nic nie wynikało, jak to pokazuje los Ananiasza i Sefory (Dz 5:1-11) i nie bez przyczyny Chrystus zadaje pytanie: Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie? (Łk 18:8, BT)
Co do innych religii to liczy się "zawartość prawdy", a w tym religie nie są sobie równe, np. sprawa reinkarnacji czy "bezbożna" rzeczywistość ostateczna w Buddyzmie a życie po śmierci i pojęcie Boga-Absolutu w Chrześcijaństwie, czy też wizja Boga nieosobowego w Islamie i uznanie trynitarności Absolutu w Chrześcijaństwie. Jak napisałem wcześniej nawięcej prawdy wg. mnie jest w katolicyzmie, co nie znaczy, że katolicy wszystko już pojęli ale środki do tego są: "Jeszcze wiele mam wam do powiedzenia, ale teraz /jeszcze/ znieść nie możecie. Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy." (J 16:12-13, BT). I dlatego KK korzysta z tego co prawdziwe w innych religiach by lepiej zrozumieć swoją, co widać tak dokładnie na przykładzie Platona i Arystotelesa.

 
Jacy ludzie - takie czasy.

Portret użytkownika Ja

Buhahaha, najlepszą obroną

Buhahaha, najlepszą obroną jest brutalne kłamstwo a powtórzone 100 razy wśród lemingów staje się prawdą ;]
 
P.S. Cały czas czekam na jakies informacje odnośnie tego mitycznego wirusa z jakiejś nie Hamerykańskiej i nie  Izraelskiej instytucji badawczej. A skoro W USA krzyczą jak to oni uważają że jest, to znaczy że trzeba uruchomić zdrowomyślenie a nie łykać tego typu niusy jako prawdę objawioną ;]

Kochane pieniążki cóż by głupcy robili gdybyście nie istniały ;]

Portret użytkownika lolo

Gdybyś wiedział cokolwiek o

Gdybyś wiedział cokolwiek o wierze Żydów współczesnych to wiedziałbyś także, że z JHWH nie mają oni nic wspólnego. Najbardziej antysemickim a ściślej antyjudaistycznym dziełem jest właśnie Biblia, zarówno tak Stary jak i Nowy Testament. Nie bez przyczyny Apokalipsa zawiera słowa:
"Oto Ja ci daję [ludzi] z synagogi szatana, spośród tych, którzy mówią o sobie, że są Żydami - a nie są nimi, lecz kłamią." (Ap 3:9, BT)
Proponuję abyś jeszcze raz przemyślał swoje wypowiedzi, bo może mówisz o czymś o czym nie masz pojęcia. To wersja optymistyczna. Pesymistyczna to ta, że należysz do tych, których podobno zwalczasz.

 
Jacy ludzie - takie czasy.

Portret użytkownika Pan Patatajcio

Wirusa Ebola nie musimy się

Wirusa Ebola nie musimy się już obawiać. Ktoś bardzo podobny do mnie otrzymał telefon od anonimowej osoby, która powiedziała, że zapper jest skuteczny i zabije wirusa w pięć dni. Należy przy tym jeść czosnek i pić ziółka. Jest o tym film:
https://www.youtube.com/watch?v=yMEjilfl3fM
Ten film oczywiście nie jest reklamą zappera, powstał po to, aby pomagać ludziom. Dodam od siebie, że jak zakupisz od razu  taboret, zaoszczędzisz na wysyłce.

Strony

Skomentuj