Duńscy naukowcy przekonują, że w XXI wieku, poziom mórz podniesie się o 80 cm

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Duńscy naukowcy z Niels Bohr Institute przekonują, że w najbliższych dekadach dojdzie do znaczącego podniesienia się poziomu mórz i oceanów na świeci. Na dodatek uważają oni, że wzrost poziomu morza spowodowany będzie przez globalne ocieplenie, którego de facto nie ma od 15 lat.

 

Według uczonych każdego roku, problem globalnego ocieplenia staje się coraz bardziej dotkliwy. Oczekiwany wzrost temperatury prowadzi do tego, że znacznemu uszczupleniu ulegną wszelkie lodowce górskie i polarne czapy lodowe. Zdaniem duńskich specjalistów, innym ważnym czynnikiem wpływającym na nieuchronne podnoszenie się poziomu mórz jest aktywne korzystanie z wód podziemnych. Są one wydobywane z ziemi, a następnie cała ta woda dostaje się do oceanów.

 

Naukowcy opisali najgorszy scenariusz, wedle którego morze dojść do wzrostu poziomu morza aż o 1,8 m. Jednak jego prawdopodobieństwo jest niskie i wynosi nie więcej niż 5%. Jednak jak zaznaczają przewidzenie zmian w przyszłości jest trudne i mogą występować różne warianty. Rzekomi uczeni dodają, że to globalne ocieplenie sprawia, że ​​dokładne przewidywania rozwoju wypadków jest niezwykle trudne.

Żródło: Aslak Grinsted, NBI

Jednym z oczywistych zagrożeń dla ludzkości na skutek podnoszenia się poziomu wody polega na tym, że miliony ludzi, którzy żyją w strefach przybrzeżnych będą musieli opuścić swoje domy. Woda może zalać wiele miast. Na dnie morza może się też znaleźć znaczna część Holandii i Danii. Ten sam los może spotkać całe atlantyckie wybrzeże Stanów Zjednoczonych.

 

Aby jednak ziściły się apokaliptyczne scenariusze kreślone przez duńskich uczonych konieczny jest przede wszystkim powrót globalnego ocieplenia. Cały czas trwa okres, który poplecznicy ONZ-owskiego IPCC ( Intergovernmental Panel on Climate Change - Międzyrządowy Zespół ds. Zmian Klimatu) nazywają "pauzą w globalnym ociepleniu".

 

Stwierdzono, że nadmiar ciepła musi być absorbowany przez głębiny oceanów i trend wzrostowy temperatury powróci. Nie potwierdzają tego ostatnie badania NASA i NOAA, które wykazały, że temperatura głębszych partii oceanów pozostaje na niemal niezmienionym poziomie. Jeśli to nie ulegnie zmianie opowieści o podniesieniu poziomu mórz można uznać jedynie za teoretyzowanie.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika michał

tak dokadnie nie wiemy co nas

tak dokadnie nie wiemy co nas moze spodkać w naszej części swiata mówie o pólkuli pólnocnej i strefie umiarkowanej najprawdopodnie to co piszą,to totalna bzdura prosze spojrzeć choćby na wybuchy wulkanów,które przesłąniają prominei słoneczne na kilka naści dni,to jedna z teori wymyślana zresztą niedawno.MYŚLE ze skutki ocieplania klimatu nie wpłyną na zalanie powierzchni ziemi przez morza i oceany,jeśli już to nie z powodu nadmiernego zanieczyszczenia ziemi,a dziury ozonowe były i będą,rzecz poleega na tym abyśmy nie zostali śmieciami jakie sami wytwarzamy 

Portret użytkownika Skalpel

Globalne ocieplenie...

Globalne ocieplenie... kolejny mit "naukowców. Szkoda, że nikt nigdy publicznie nie przyznał, że Śłońce tak jakby się powiększa przez co staje się gorętsze. Te globalne ocieplenie działa na tym, że ludzie produkują za dużo CO2, jak ostatnio zostało powiedziane dzieci są główna przyczyną CO2! No dobra,  i co w tym wszystkim chodz? Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze - i tak jest w tej sytuacji. Chodzi o opodatkowanie obywateli. Mają oni PŁACIĆ za emisję CO2 ze względu na DOBRO PLANETY. Czemu nie przestną wycinać drzew na nowe autostrady i budynki? To przecież nie niszczy planety, no skądże! Jedno z największych kłamstw w historii, które zostało tak łatwo przyjęte przez ludzi jako prawdę. Bo przecież jest to w tv - oni nie mogą kłamać. Przecież uczą tego w szkołach - nauczyciele kłamią, system edukacji jest zakłamany? To przecież niemożliwe! Jestem w szoku, że tak łatwo jest zmanipulować ludzmi. Najgorsze jest to, że kiedy próbuję powiedzieć prawdę to jestem wyśmiewany i nazywany szaleńcem. A Ci sami ludzi póziej włączają wp.pl albo tvn Smile i kto tu jest szalony? 

Skomentuj