Dziennikarz CNN twierdzi, że jedzenie psów może być dobre dla środowiska

Kategorie: 

Źródło: www.freedigitalphotos.net
Każdy kraj ma swój obyczaj. Jedni czcą (święte) krowy czy szczury, inni przykładowo potępiają zwierzęta takie jak świnie czy psy. W każdym kraju, ludzie mają swoją kulturę, wierzenia i swoje nawyki żywieniowe. Podczas gdy w Azji spożywa się psy, w Europie czy w Stanach Zjednoczonych byłoby to coś nie do pomyślenia.

 

Dziennikarz CNN, John D. Sutter jest zdania, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka i gdyby znalazł się w jednej z azjatyckich restauracji, prawdopodobnie nie zjadłby psiego mięsa. Uważa jednak, że Stany Zjednoczone powinny "dodać psa do swojej karty dań" i podaje argumenty, które przekonują go do tego.

 

Wspomniał między innymi, że choć Amerykanie czy Europejczycy uznają psa za przyjaciela, tak w Azji jest on podawany na talerzu. W przypadku świń, Europejczycy spożywają te zwierzęta ale muzułmanie już nie, gdyż określane są one jako nieczyste. Można tak długo wymieniać - co kraj, to obyczaj.

 

John D. Sutter stwierdza również, że w samych Stanach Zjednoczonych ponad milion psów rocznie jest poddawanych eutanazji. Jego zdaniem, podawanie psiego mięsa może być dobrą alternatywą i można byłoby podawać je w Amerykańskich restauracjach. Jak zaznaczył: nie jest za złym traktowaniem psów, które mają potem zostać zjedzone, ale uważa, że jedzenie tych zwierząt jest dobrą opcją i byłoby "użyteczne".

 

Słusznie zwrócono również uwagę, że temat ten jest bardzo delikatny. Po prostu każdy człowiek zareagowałby inaczej, widząc restaurację, w której podawane są psy. Również nie każdy z nas miał w swoim życiu okazję widzieć azjatyckie "danie z psa" i jeden oburzyłby się na taki widok a drugi chętnie zamówiłby taki obiad. Wszystko tak naprawdę zależy od tego, co mamy w głowie - od naszych przekonań oraz od tego w jakim otoczeniu i w jakiej kulturze się wychowaliśmy.

 

 

Źródło: CNN

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Ja zaś ogłaszam. że jedzenie

Ja zaś ogłaszam. że jedzenie LUDZINY Może być i z dziennikarza JEST ZDROWE ! To jest cały zestaw wartośći odżywczych znanych ludzkiemu organizmowi.Z ludziny wszystko będzie przyswojone i NIC nie odrzucone.To jest tw składnikach żywności to SAMO ! Lelpiej nie zdawać sobie z tego sprawy.

Portret użytkownika koń który mówi

Gdyby to napisał dziennikarz

Gdyby to napisał dziennikarz chiński to zrozumiałbym. Ale skoro amerykański to jest psychopatą i tyle. Moim zdaniem dla środowiska człowieka byłoby najlepsze, aby tych wszystkich zidiociałych, sprzedajnych, ścierwodziennikarzy i agentów wpływu wywieźć na bezludną wyspę na której żyje jakaś psia horda.

Portret użytkownika aenwu

Żeby się psy zatruły? ale

Żeby się psy zatruły? ale popieram dla środowiska człowieka i nie tylko dobrze było by pozbyć się tych wszystkich psychopatów globaliści sykoniści też do tego grona psychopatów pasują idealnie pozbawiać ich praw człowieka praw obywatelskich i wywieźć na bezludną wyspę i jedyne co by mogli jeść go glizdy robaki i korzonki.

Portret użytkownika teremer

Tak to dobra opcja,

Tak to dobra opcja, przyglądając się bliżej możemy jednak dostrzec więcej takich pozytywów. Za jednym zamachem możemy rozwiązać nie tylko kwestię głodu na świecie ale również przeludnienia. W pierwszej  kolejnoiści jednak zacznijmy zjadać tych od takich artykułów eliminując z puli słabe geny, bo raczej mądry człowiek by tego nie napisał.

Portret użytkownika Dedal

mięso, to mięso i tyle. Nie

mięso, to mięso i tyle. Nie to jest ważne, ale sposób jego pozyskania. Ludy pierwotne modliły się do zwierzyny łownej przed i po upolowaniu. To była ofiara z życia, by oni mogli zyć. I to było DOBRE.
Ale ludziom odbiło:
Nie tylko chińskie psy są tak zabijane i nie tylko w chinach. Tak zabijano ludzi w obozach (naziści w europie i japończycy w azji). Podobnie traktowano sieroty w Irlandii i Kanadzie, Australii, na których robiono wszelakie eksperymenty medyczne.
Niewiele lepiej traktuje się więźniów w Guantanamo i robi to pierwsza 'demokracja' świata.
 Tak zabija się zwierzeta w rzeźniach (na necie są filmy z rzeźni i to jak się oprawia żywe krowy, owce, itp).
 
Problemem jest ludzka psychika - mamy naturę w 50% morderców, a nie 100% aniolów. To MY ludzie tworzymy cały ból na tej planecie.
 

Strony

Skomentuj