Według WHO wirus Ebola wywołał największy kryzys medyczny w XXI wieku

Kategorie: 

Źródło: twitter

Wirus Ebola, wywołujący śmiertelną w prawie 90% przypadków gorączkę krwotoczną, zdołał już zabić na całym świecie 4 tysięcy osób, a ponad 8 tysięcy jest zarażonych. Jak twierdzi Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) sytuacja w zachodniej Afryce kwalifikuje się już do tego, aby mówić o największym kryzysie zdrowotnym w ostatnich latach.

 

Szczep wirusa Ebola, który sprawia tyle kłopotu jest wyjątkowo zaraźliwy. Dochodzi nawet do przypadków zarażeń wśród personelu medycznego, który miał kontakt z chorymi w Europie i w USA. Powoduje to, że można stawiać pytania o to czy wirus nie przenosi się już drogą kropelkową.

 

Eksperci uspokajają jednak, że zarażenie pielęgniarek z Madrytu i z Dallas to raczej efekt nie przestrzegania procedur bezpieczeństwa, zwłaszcza przy zdejmowaniu ubiorów ochronnych. Stan zdrowia chorej z Hiszpanii bardzo się pogorszył i jest już w ciężkim stanie. W krajach zachodnich zaczyna się już swoista psychoza strachu, którą potęgują przypadki zarażeń na europejskiej i amerykańskiej ziemi.

Dyskusja na temat przygotowania służb na wyzwania powstające na skutek ekspansji wirusa Ebola trafiła również do Polski. Władze naszego kraju twierdzą, że jesteśmy przygotowani na walkę z Ebolą, ale krajowy konsultant do spraw chorób zakaźnych, profesor Andrzej Horban, jest przeciwnego zdania.

 

W wywiadach prasowych mówił, że lekarze, którzy spotkają się z przypadkiem Eboli w naszym kraju powinni uciekać. Biorąc pod uwagę przypadki zarażeń personelu w kombinezonach ochronnych, może mieć rację.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika MARGO

Pilip napisał:  "To po co ten

Pilip napisał:  "To po co ten strach? jedzcie tzn. wstrzykujcie sobie witamine C, na zdrowie i smiercionośna ebola zostanie zwalczona, czyż nie? pomaga też zrobienie amuletu z cytryny. wtedy w ogole ebola sie boi podejsc."
________________________________
 
Wiesz Pilip, zupełnie nie rozumię - po co ten sarkazm ?
Co chcesz tym zaprezentować ?

 
Czy nie rozumiesz, że:

Po Zdrówka

Kimże jest człowiek jeśli nie potomkiem Boga?  
Tak, jak dąb zawarty jest w żołędziu - tak Bóg  ukryty jest w Człowieku...

Portret użytkownika pilip

pewna osobniczka forum

pewna osobniczka forum twierdziła, że główną przyczyną zgonu w przyzpadku zachorowania na ebole to brak witaminy C a wyczytała te pewną informację w internecie, bedac 100% przekonana swojej racji. tak wiec ludzie! jedzmy na potęge cytryny i rutinoscorbin i niczego sie nie bojmy! ebola nas nie tknie!
 
...

Portret użytkownika MARGO

pilip napisał: pewna

pilip wrote:

pewna osobniczka forum twierdziła, że główną przyczyną zgonu w przyzpadku zachorowania na ebole to brak witaminy C ...
tak wiec ludzie! jedzmy na potęge cytryny i rutinoscorbin i niczego sie nie bojmy! ebola nas nie tknie!..

_________________________________________
Tym razem drogi Pilip nie dam Ci plusa, ponieważ przekręcasz to, co napisałam i mieszasz prawdę z blagą
Co zaś do  rutinoskorbinu składającego się głównie z tzw. wypełniacza, to jeśli Ci smakuje - możesz z powodzeniem zajadać i ... życzę smacznego
Musisz jednak pamiętać, że poprzez zażywanie tego świństwa - nie wyleczysz się chociażby z niewinnego katarku...
Cytryny ? - jak najbardziej
pod warunkiem jednakże, że zostaną obmyte z chemikalii, którymi uprzednio zostały spryskane na czas transportu.  Aby to uczynić,  niezbędna jest dla nich kąpiel zasadowa - przy pomocy sody,  oraz kwaśna - przy pomocy octu
Aby jednak szybko uzupełnić niedobory Witaminy  C w oraganizmie - należy przyjąć tzw. udeżeniowe dawki czystego kwasu L- Askorbinowego CZDA czyli czystego do analizy...
Na drugi raz - nie przekręcaj proszę moich słów i życzę Tobie z całego serca - pomimo - abyś nigdy nie został zmuszony przez Los sprawdzić wiarygodność tego co piszę...
Po Zdrówka

Kimże jest człowiek jeśli nie potomkiem Boga?  
Tak, jak dąb zawarty jest w żołędziu - tak Bóg  ukryty jest w Człowieku...

Portret użytkownika Arcanum

Rutino co? :) Korporacje

Rutino co? Smile Korporacje sprzedają wit C / kwas Laskorbinowy w tabletkach, która normalnie w detalu kosztuje 40zł/kg. Ten rutinoscorbin jest w cenie ok 7zł za opakowanie 9 gramów, wychodzi 800zeta za kg. Hahahahh, niezła przebitka, ale lemingi wszystko łykną tylko wystarczy odpowiednio zareklamować. Poza tym akurat w cytrynie nie ma tak dużo tej witaminki. To mity.
Niezłe wałki też wkręcają o terminie przydatności. http://exignorant.wordpress.com/2014/10/06/medycyna-w-malej-osadzie/  Część akapitu o gromadzeniu zapasu lekarstw:
 
"Suche leki w pigułkach, kapsułkach lub proszku mają bardzo długą żywotność, jeśli przechowywane są w chłodnym, ciemnym i suchym miejscu (jak ryż i fasola). Wiele z nich “przeżyje” Ciebie. Mokre leki (roztwory lub zawiesiny) tracą swoje właściwości znacznie szybciej i w tym przypadku data ważności producenta faktycznie jest użyteczną wskazówką.
(...)
Program Przedłużenia Terminu Przydatności [Shelf Life Extension Program - SLEP] jest tajnym programem rządu Stanów Zjednoczonych uruchomionym w celu zbadania, czy po przekroczeniu daty ważności medykamenty są nadal bezpieczne i/lub skuteczne. Zignorujmy teorie spiskowe – oto przykład rzeczywistego, nie-teoretycznego spisku pewnych zainteresowanych stron, aby zataić ważne informacje przed ogółem społeczeństwa.
W roku 1985 rząd USA był zaniepokojony kosztem zastąpienia przeterminowanych leków, które były gromadzone na wypadek cywilnych sytuacji kryzysowych i/lub do celów wojskowych. Koszty wymiany w 1986 roku wyniosły 2.5 miliona dolarów (26 lat temu była to pokaźna suma pieniędzy). Dyskutowano, jak zredukować tę kwotę i jedną z sugestii było przetestowanie produktów i ustalenie, czy nadal są bezpieczne i skuteczne w użyciu [po terminie], co pozwoliłoby je zatrzymać i uniknąć wymiany. W związku z powyższym program SLEP narodził się w 1985/86 roku.
Jednakże oszczędności i utrata zysków są przeciwnymi stronami tego samego medalu. Rząd był szczęśliwy z zaoszczędzenia 2.5 miliona dolarów, ale przemysł farmaceutyczny był bez wątpienia niezadowolony z utraty tej samej kwoty ze sprzedaży. Rząd potrzebował wsparcia przemysłu farmaceutycznego przy testowaniu przeterminowanych leków, a przemysł farmaceutyczny potrzebował współpracy z rządem, aby zagwarantować, że dostęp do uzyskanych informacji będzie ograniczony do możliwie najmniejszej liczby organizacji, a najlepiej wyłącznie do departamentu armii odpowiedzialnego za zlecenia medyczne. Ostatnią rzeczą, której chciał przemysł farmaceutyczny było chociażby ujawnienie informacji cywilnym szpitalom i aptekom, aby nie wymieniały swoich zapasów farmaceutycznych – odstąpienie od wyrzucenia dobrych lekarstw zaszkodziłoby zyskom koncernów.
Prawie na pewno kolejne tygodnie lub miesiące upłynęły na zakulisowych targach i pobrzękiwaniu szabelkami między rządem i przemysłem farmaceutycznym, aż dobito następującego targu: przemysł farmaceutyczny będzie współpracować z programem SLEP pod warunkiem, że dostęp do danych będą posiadać jedynie firmy farmaceutyczne i instytucje rządowe. Rząd wyegzekwuje ograniczenia kwalifikując udostępnienie danych SLEP nieuprawnionym organizacjom jako przestępstwo federalne. Stan ten trwa do dziś.
Obecnie dane SLEP istnieją w formie bazy, która jest stale aktualizowana nowymi informacjami. Dostęp jest ograniczony zgodnie z powyższymi ustaleniami, ale od czasu do czasu niewielkie ilości danych wyciekają w formie artykułów badawczych opublikowanych w czasopismach naukowych. Dostępne dane ogólnie wskazują – jak podałem na początku niniejszego rozdziału – że większość lekarstw w postaci stałej (kapsułek i tabletek) jest bezpiecznych i skutecznych w użyciu długo po przekroczeniu oficjalnej daty ważności, pod warunkiem, że były przechowywane w chłodnym, ciemnym i suchym miejscu. Tego samego nie da się powiedzieć o płynach lub lekarstwach, które były przetrzymywane w nieoptymalnych warunkach. Maksymalny czas przechowywania jest niepewny, ale z moich dociekań wynika, że niektóre środki farmaceutyczne przetrzymywane od początku programu SLEP w 1986 nadal mogą być skuteczne."

Portret użytkownika Pytia

Jeżeli ten program SLEP to

Jeżeli ten program SLEP to prawda, to jest to dowód na to, że cały przemysł farmaceutyczny wpadł w nie powołane ręce. Każdy farmaceuta wie, że po przekroczeniu terminu ważności, w lekach wytrącają się szkodliwe osady, a substancje czynne neutralizują się - co prowadzi do utraty mocy leczniczej danego specyfiku, pomimo odpowiedniego sposobu przechowywania.

Portret użytkownika lol

nie dozylnie tylko tzw

nie dozylnie tylko tzw "wlewy" wit C okolo 0,5kg dziennie 
musi to byc sztucznie wytworzona wit c gdyz naturalna np z cytryny rozwali twoj organizm 
ta technike stosowano przy pierwszej akcji ebola z dosc wysokim procentem wyleczenia chorych

Portret użytkownika lolo

Szczepienia w naszym kraju są

Szczepienia w naszym kraju są obowiązkowe dla wszystkich jeśli takie zapadną decyzje. Prawo to zostało przegłosowane głosami wszystkich partii. Nie chcesz dobrowolnie będzie przymus. Ebola znakomicie się nadaje do realizacji tego prawa.

 
Jacy ludzie - takie czasy.

Strony

Skomentuj