Pierwsze zarażenie Ebolą na terenie Europy - psychoza strachu w Madrycie

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Przywożenie do Europy czy USA, pacjentów zarażonych wirusem Ebola dla każdego zdrowo myślącego człowieka wydaje się szaleństwem. Jednak lekarze uspokajali dotychczas społeczeństwa zachodnie, że rozprzestrzenienie się zarazy sprowadzonej w kontrolowany sposób jest niemożliwe. Okazuje się, że to nie prawda i zarażeniu uległa pielęgniarka doglądająca chorego księdza, którego przewieziono z Liberii do Hiszpanii.

 

Ksiądz Manuel Garcia Viejo zmarł  25 września bieżącego roku w szpitalu w Madrycie. Śmierć nastąpiła w wyniku gorączki krwotocznej wywołanej przez wirus Ebola. Okazuje się, że to nie koniec kłopotów. Zachorowała jedna z pielęgniarek, która się nim opiekowała.

 

Gdy przewieziono pacjenta z Liberii przekonywani hiszpańskie społeczeństwo, że leczenie duchownego będzie pod pełną kontrolą. Wszyscy, którzy brali w niej udział byli ubrani w specjalne kombinezony, a sam chory przebywał w izolatce. Tajemnicą pozostaje to, jak zaraziła się kobieta.

Chora pielęgniarka o imieniu Teresa - Źródło: twitter

Aż strach pomyśleć, do czego mogłoby dojść, gdyby wirus Ebola zacząć się rozprzestrzeniać drogą kropelkową. Tego właśnie boją się Hiszpanie, którzy zaczęli protestować ze względu na nieodpowiedzialne zachowanie podlegającej rządowi tamtejszej służby zdrowia.

 

W Europie wirus Ebola jeszcze nie jest postrzegany jako potencjalne zagrożenie dla większej populacji. Wirusolodzy spodziewali się pojedynczych przypadków gorączki krwotocznej ze względu na znaczną popularyzację transportu lotniczego, ale zarażenie na nowym kontynencie to już zupełnie inny poziom zagrożenia.

 

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Krzysztof Anglia

Pójdę pod prąd jeśli chodzi o

Pójdę pod prąd jeśli chodzi o Ebolę. Wiele się dzieje w tym temacie, ale patrząc uważnie nie mozna przeoczyć wielu rzeczy. Z pewnością nie jest to przejaw paranoii lecz zwykłej analizy faktów, dat, zbiegów okoliczności, jesli chodzi bezpieczeństwo i wiele różnych innych rzeczy. Proszę przeanalizować i w razie czego poprawic jesli gdzies jest lub wystapi jakas niespójność. Przydatna będzie znajomość, j.angielskiego lub włoskiego w najgorszym przypadku dobry tłumacz online, żeby pzbierać fakty do "kupy".
Metodą poszukiwań odpowiedzi będzie negowanie pewnych faktów, które podaje nam prasa, internet i tv.
Można zaobserwować po zamieszczanych zdjęciach prasy zagranicznej anglo, włosko języcznej znaczne różnice w stosowanych środkach bezpieczeństwa. Stopnie zabezpieczenia w skali 1do 5º. Kombinezony z wewnętrzym, niezależnym  systemem oddychania w wielu przypadkach, na wielu zdjęciach z prasy hiszpańskiej to po prostu fuszera o czym większość w komentarzach pisze na hiszpańskich portalach. Stopnie zabezpieczenia się róznią tak w Stanach jak i w Hiszpanii - droga zarażenia przez płyny biologiczne....ponoć, tak nam podają oficjalnie.
Kilka faktów, Światowa Organizacja Zdrowia podaje Ebola istnieje od 1976 roku.
Background
The Ebola virus causes an acute, serious illness which is often fatal if untreated. Ebola virus disease (EVD) first appeared in 1976 in 2 simultaneous outbreaks, one in Nzara, Sudan, and the other in Yambuku, Democratic Republic of Congo. The latter occurred in a village near the Ebola River, from which the disease takes its name.
The current outbreak in west Africa, (first cases notified in March 2014), is the largest and most complex Ebola outbreak since the Ebola virus was first discovered in 1976. There have been more cases and deaths in this outbreak than all others combined. It has also spread between countries starting in Guinea then spreading across land borders to Sierra Leone and Liberia, by air (1 traveller only) to Nigeria, and by land (1 traveller) to Senegal.
 
Czytając to można się zapytać czy wtedy ludzie nie podróżowali? Nasilenie ponownie Ebola ostatnie 7 miesięcy w Liberii, pierwszy przypadek w Europie po 5 miesiącahc od jej ujawnienia u księżula? Wątpie.
To co chciałbym przekazać w tym pościeto że wiele rzeczy się nie zgadza jak choćby ta, że w wypadku lotniczym Airline Malesia ginie specjalista od Ebola link na słowach Air Line drugi link z prasy włoskiej  - mam nadzieję że linki będą funkcjonować. W mojej osobistej opini publika jest jakby manipulowana zaprzeczającymi zdarzeniami, ginie specjalista od Ebola, i krótko po tym dostaje się do Europy...śpi z zarażonych ale czy to rzeczywiście jest Ebola????? wątpię w to.Zarażenie przez kontakt z zarażonym ciałem? po co wobec tego niezależny układ oddechowy w kombinezonach o najwyzym stopniu zarażenia...hiszpanie zastosowali 3 stopień i poszło dalej. Straż pilnująca sali gdzie przebywała zarazona pielęgniarka w zwykłych mundurach, to napisali studenci medycyny znajdujący się piętro niżej. Asystent kierowcy karetki, bez kombinezonu.....wymieniając więcej dziwnych rzeczy mozna dojść do konkluzji dość ciekawych i niepokojących. Brak reakcji watykańskiej jaskini w sprawie śmierci swoich pracowników to tez kolejne pytanie, spisek? eee, a może, jednak jeśli mamy doczynienia z innym zmutowanym wirusem który ma podobne objawy jak Ebola? Zachęcam do obserwowania tej sprawy, bo robi się ona coraz bardziej ciekawsza. Na świecie dzieje się wiele rzeczy, katastrof, trzęsień ziemi itd, ale życie mamy jedno więc lepiej wiedzieć jak zapobiec ewentualnym zagrożeniom i trzymać rękę na pulsie. Pozdrawiam
 

Portret użytkownika MS

Robia wszystko aby srebro nie

Robia wszystko aby srebro nie zostalo zastosowane.! Jeszcze jeden cytat:
 
"Die Organisation wollte 200 Packungen Nanosilber zehn ppm und 100 Tuben Nanosilber-Gel schicken. Die Sendung wurde nun zum dritten Mal in die USA zurückgeschickt.
Das Paket, das am 20. August für 3.400 Dollar per Luftexpress nach Sierra Leone abgeschickt wurde, kam nie weiter als nach Paris«, heißt es in einer Mitteilung von NSF. »Dafür muss die Air France erst noch eine Begründung liefern. Das Paket kam in die USA zurück, offenbar zum dritten Mal, ohne nach Afrika geliefert zu werden."
Tlumaczneie:
"Ta organizacja chciala wyslac 200 opakowan Nanosilber 10 ppm i tubek Nanosilber w zelu. Ta przesylka zostala trzeci raz wyslana z powrotem do USA.
Paczka, ktora zostala wyslana 20. sierpnia za 3.400 dolarow Luftexpressem do Sierra Leone nie dotarla dalej jak do Paris, wedlug doniesien NSF. Die Air France musi jeszcze podac uzasadnienie. Paczka powrucila do USA jak widac juz trzeci raz, bez dostarczenia jej do Afryki"....
http://info.kopp-verlag.de/hintergruende/enthuellungen/ethan-a-huff/regierungen-beschlagnahmen-kolloidales-silber-das-erfolgreich-zur-behandlung-von-e...
 
 

Portret użytkownika MS

Generatory srebra

Generatory srebra koloidalnego sa teraz konfiskowane w niektorych krajach . Pisza ze ma to definitywny zwazek z EBOLA. Przykro mi ale musze poszukac linka bo tyle tych informacji kazdego dnia ze glowa boli.
Ta informacja na niemieckich mediach !wpadla mi w oko" bo mam dostep do generatora i tym samym moge miec tyle srebra koloidalnego ile chce.
Moge wiec wyjsc z zalozenia ze Ebole latwo jest zwalczyc srebrem i z wiadomych powodow nie chca aby ludzkosc to wiedziala.
To bylby koniec "pandemii"!
Postaram sie poszukac tego wpisu i podac link. Tam zostaly dokladnie wyszczegolnione kraje gdzie takie akvje mialy juz miejsce!
 

Portret użytkownika ciekawski ktoś

Depopulację czas zacząć ... 3

Depopulację czas zacząć ... 3 ,,, 2 ,,, 1 .
Ciekawe kiedy usłyszymy o eboli w Polsce ?
I pamiętajcie,nie wierzcie tv,politykom,jest taka zasada,za wszelką cenę nie wywoływać paniki bo będzie nie do opanowania ... tak się właśnie dzieje,opanowują panikę.

Strony

Skomentuj