Volkswagen zamierza zastępować pracowników robotami

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Jak podaje niemiecka prasa koncern motoryzacyjny Volkswagen zamierza zastąpić robotami odchodzących na emeryturę pracowników z powojennego wyżu demograficznego. Na temat futurystycznego pomysłu wypowiedział się sam szef działu HR firmy, Horst Neumann.

 

Z jego słów wynika, że w ciągu następnych 15 lat z zakładów Volkswagena odejdzie 32 tysiące wykwalifikowanych pracowników. Postęp technologiczny powoduje, że część prac daje się już automatyzować dzięki robotom. Początkowo jest to traktowane jedynie jako wsparcie dla tych, którzy pozostali, ale z czasem według planów Volkswagena, roboty będą przejmowały coraz więcej prac wykonywanych teraz przez ludzi.

 

Neumann zwraca też uwagę na koszty pracy, które są obecnie w Niemczech tak wysokie, że dochodzą do 40 euro na godzinę. To dlatego Volkswagen przenosi montownie do krajów Europy Wschodniej, w tym do Polski, gdzie średni koszt godziny pracy to według VW 11 euro. Poniżej 10 euro można uzyskać pracę w Chinach, a koszt godziny pracy robota to tylko 5 euro.

 

Na dodatek postęp technologiczny powoduje, że roboty będą się stawały bardziej niezawodne i tańsze, co może dodatkowo obniżyć koszt godziny pracy takiego urządzenia czyniąc pracę człowieka za drogą. Jednocześnie szef HR Volkswagena oświadczył, że jego firma cały czas aktywnie poszukuje młodych inżynierów i pracowników wykwalifikowanych na przykład w zakresie oprogramowania. Automatyka i robotyka z pewnością jednak spowoduje, że pracy będzie mniej. To nie może być przypadek, że roboty to bezrobocie.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika smok

Napiszę tak, jest to

Napiszę tak, jest to ostrzeżenia dla inwestorów, nie pchajcie kasy w Niemcy.
Dziś widziałem nowye 10euro, jak myslicie ile tego wypóścili 10-20 miliardów , a ile jeszcze tego wypuszczą , zanim wymienią stare banknoty, x10. Już w Irlandii zaoszczyli linie kredytową na zakup mieszkań, trzesą gaciami, banda części rowerowych. Czy szykuje się wielka zmiana???

Portret użytkownika euklides

Człowieku banknoty i monety

Człowieku banknoty i monety to może kilka procent pieniądza będącego w obiegu. Większość kasy krąży wirtualnie w systemach bankowych i jest równie realna jak złoto za której kupuje się rzeczy w grze Diablo, tylko można za nią kupić prawdziwe rzeczy.

Portret użytkownika achiles

Nie ma co się dziwić tym

Nie ma co się dziwić tym oświadczeniom gdyż, jak powszechnie jest wiadome wtajemniczonym, ilość sprzedaży  nowych aut w niemieckich fabrykach, wszystkich marek poza MERCEDESEM, BMW I PORSCHE, spadły w tym roku o 22%, czego efektem są zapełnione parkingi przyzakładowe, do tego stopnia, że są one powiększane. Dzieje się tak z wielu powodów, jednym z nich jest to, że młode pokolenie stało się wygodne, w związku z czym woli podróżować środkami masowej komunikacji, nie stojąc w korkach, nie wydając, na paliwo i ubezpieczenia i mogąc się bawić w czasie podróży swoimi technologicznymi zabawkami, jak TABLETY, CZY SMARTFONY. Natomiast społeczeństwo starszej daty, środki masowego przemieszczania, wybiera ze względu, na ograniczenia kosztów wydatków domowych, większe bezpieczeństwo własne, oraz możliwość w tych środkach dokańczania, lub nawet prowadzenia własnej pracy zawodowej, za pomocą nowych urządzeń komunikowania. Jedynymi rynkami wzrostowymi dotyczącymi wzrostu sprzedaży samochodów były kraje wschodzące, ze względów oczywistych, a głównym był wzrost statusu społecznego. Jak wiadomo w świecie zachodu trwa recesja gospodarcza, kraje które miały pozytywny wzrost to, Rosja, kraje Azjatyckie, oraz miały być to kraje Bliskiego Wschodu. I właśnie te wszystkie KRAJE, ZACHÓD sam sobie  tych rynków zbytu pozbawił, z oczywistego, dla przeciętnego odbiorcy tych danych powodów, czym oczywiście sam sobie strzelił w STOPĘ,  bo przemysł samochodowy wytwarzał w krajach takich, jak NIEMCY znaczną część przychodu narodowego i nabijał produkt narodowy PKB w najwyższym stopniu, z racji tego, że to są duże sumy ze sprzedaży, za te zabawki, czyli samochody. I tu się koło zamyka. Oczywiście, to nie tylko bolączka Niemiec, ale i Anglii, Francji, oraz Włoch.

Portret użytkownika kbk

A co Ty się tak martwisz o te

A co Ty się tak martwisz o te volkswageny?
Amerykanom nie potrzeba kolejnego, 5-tego auta w garażu.
Artykuł jest o tym, że idzie niż demograficzny, więc akurat pracy powinno wystarczyć dla tych, którym CHCE się uczyć programowania robotów.
Menele spod budki z piwem zawsze najbardziej martwią się o cudze.

Portret użytkownika marko

Teraz już nikt nie ma

Teraz już nikt nie ma wątpliwości-po co są wojny ,GMO, chemtrals,promowanie zboczeń-według krwożerczych kapitalistów jest za dużo ludzi i trzeba ich wyeliminować,bo kapitaliści mają za mało kasy.Oprócz przemysłu motoryzacyjnego niepotrzebni będą także pracujący w marketach,na kasach,bo są już karty i bramki takie które pobierają należność przy wyjściu-niedługo w USA będzie zwalnianych 50% kasjerów w dużych sieciach,potem kolej na policjantów i ochroniarzy,bo piszą już że roboty będą pilnować miast.
Kiedyś w radiu ,nie wiem czy był to kontrolowany wyciek,czy prowadzący się wygadał-do 2020-50%
obecnych pracowników będzie na bruku-wiadomo dlaczego prowadzi się depopulację-słabi wyginą,silniejsi przetrwaną,zmutują się i będą służyć jako niewolnicy,aż przyjdzie jakiś rozbłysk ze słońca i świat cofnie się o 100 lat.

Strony

Skomentuj