Seria trzęsień ziemi w rejonie kaldery superwulkanu Long Valley

Kategorie: 

Źródło: EMSC

Większość osób słysząc o superwulkanie w USA myśli o Yellowstone, ale nieoczekiwanie spora aktywność sejsmiczna rozpoczęła się w obrębie kaldery innego dużego wulkanu - Long Valley. Ten z znajdujący się w Kalifornii żywioł może się budzić.

 

W ciągu ostatnich 36 godzin, w okolicy Jeziora Mammoth we wschodniej Kalifornii doszło do 600 trzęsień ziemi. Większość wstrząsów miało magnitudy około 2,6 do 3,8 stopni, a ich głębokość wynosiła od 5 do 7 kilometrów. Wulkanolodzy sugerują, że trzęsienia te mogą być wywołane przez ruchy magmy.

 

Duża aktywność sejsmiczna w okolicy kaldery superwulkanu Long Valley występowała już w przeszłości. W 1980 roku doszło tam do trzęsienia ziemi o sile 6,1 stopni.

Ostatni taki rój trzęsień ziemi miał miejsce w latach 1997 a 1998 i wtedy dochodziło do 2500 trzęsień ziemi tygodniowo. Potem jednak obszar ten się uspokoił. Czy podobnie będzie tym razem?

Superwulkan Long Valley to kolejne zagrożenie dla nękanej aktywnością sejsmiczną Kalifornii. Jego kaldera ma wymiary 32 na 18 kilometrów, a ostatni wybuch miał tam miejsce 760 tysięcy lat temu.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika jaron22

Japonia nałożyła na Rosję

Japonia nałożyła na Rosję sankcję i proszę - niespodziewanie, bez przyczyny wybuchł im wulkan. Amerykanie również nałożyli sankcję, to nagle po 760 tys lat przebudza im się superwulkan. Ciekawe czy na Europę też Rosjanie użyją czegoś  by wzbudzić włoskie superwulkany? Czy może uznają że to za blisko i lepiej tu nic nie kombinować? Ciekaw jestem, jaka też będzie reakcja ameryki na urzywanie broni geo...  Możemy myślę się spodziewać w tym roku nad Rosją mega zimy....

Portret użytkownika ben

A może ma tu swój udział

A może ma tu swój udział takie małe co nie co jak CERN już w fazie projektu mówiono że może mieć wpływ na pole magnetyczne ziemi i tu znow pojawia się  słowo może ? o to chodziło, zabawy w Boga i cheć  blasku reflektorów pseudo naukowcy teoretycy zmieniajacy swe chore ambicje  w zabawy nader niebezpieczne,należy tu wspomnieć  o naszych kochanych tfu... politykach  ich  zapędach do NWO!!

Portret użytkownika charis

jeśli prawdą jest temat broni

jeśli prawdą jest temat broni geofizycznej, to spora część tych rzeczy jest celowo wywoływana. Na obecnym etapie chcą jak największego chaosu, tak aby potem wystarszony, wymęczony świat z radością i bezmyślnie przyjął różne pozornie dobre reformy i systemy. Im bardziej świat wystarszony, tym w większym entuzjazmem przyjmie "pokój i bezpieczeństwo", ale to będzie fałszywy pokój i bezpieczeństwo. "Gdy mówić będą: Pokój i bezpieczeństwo, wtedy przyjdzie na nich nagła zagłada, jak bóle na kobietę brzemienną, i nie umkną" - 1 list apostoła Pawła do Tesaloniczan Biblia Warszawska
 
, możemy się spodziewać większych problemów na świecie, większego chaosu. Aż nadejdzie etap zwodniczych reform

Skomentuj