Międzynarodowa koalicja rozpoczęła wojnę w Syrii, samoloty bombardują islamistów

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
Zgodnie z tym co zapowiadano w ostatnim czasie, Stany Zjednoczone i kraje które zgodziły się dołączyć do sojuszu, rozpoczęły pierwsze działania w Syrii. Naloty na pozycje dżihadystów zaczęły się dzisiejszej nocy a międzynarodowy sojusz nie pytał nawet o zgodę Baszara al-Assada.

 

Rzecznik Pentagonu John Kirby potwierdził, że Stany Zjednoczone, które stoją na czele sojuszu, rozpoczęły w nocy działania zbrojne w Syrii, korzystając z bombowców, myśliwców i pocisków Tomahawk. Nie poinformowano które kraje bezpośrednio pomagają Amerykanom w walce ale wiadomo obecnie, że zgodę na pomoc w tej wojnie wyraziły kraje europejskie, kraje arabskie, Izrael, Kanada oraz Australia.

 

Bombardowania prowadzone są w syryjskim mieście Raqqa, które określane jest jako stolica samozwańczego Państwa Islamskiego. Władze Syrii oczywiście nie zgodziły się na żadne działania zbrojne na terenie tego kraju, chyba że Stany Zjednoczone będą współpracować. Zachód jedynie uprzedził ministerstwo MSZ przed operacją militarną.

 

USA jednocześnie ostrzegały Syrię przed atakiem na amerykańskie samoloty. Stwierdzono, że w razie takiej sytuacji, Stany Zjednoczone "mają prawo do obrony" i zaatakują syryjskie obiekty wojskowe a amerykański wywiad wie gdzie znajduje się np. centrum dowodzenia.

 

Ponadto, Stany Zjednoczone zatwierdziły wcześniej plan dozbrajania i szkolenia tzw. syryjskiej opozycji, która przecież współpracowała wcześniej z Islamskim Państwem, gdy dżihadyści walczyli o Irak. Nie można wykluczyć, że pomaganie siłom opozycyjnym ma w rzeczywistości doprowadzić do obalenia Baszara al-Assada.

 

Rosja zwróciła wcześniej uwagę na to, że Zachód mógł zaplanować obalenie syryjskiego rządu a walka z terroryzmem to tylko pretekt dla osiągnięcia swojego celu. W najbliższym czasie wraz z rozwojem wydarzeń przekonamy się, czy wojna zakończy się wraz z pokonaniem islamistów, czy też niespodziewanie dowiemy się w mediach, że opozycja "nareszcie" pokonała Assada.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

po pierwsze analfabeto

po pierwsze analfabeto "experta" po polsku pisze się "eksperta"; po dtugie "hamstwo" pisze się "chamstwo"; po trzecie "trolu" pisze sie "trollu"..
..W związku z tym ja mam rację i jestes beznapletkowym hasbarczykiem
 a po czwarte nie możesz i nigdy nie będziesz ekspertem bo jesteś na to za głupi.

Portret użytkownika prawdaoi

Ciekawa wypowiedz eksperta,

Ciekawa wypowiedz eksperta, mogę powiedzieć, że gość ma racje, zgadzam się z nim, to jest prawda.

http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/ekspert-w-interesie-usa-nie-jest-wybicie-sie-polski-na-prawdziwa-niepodleglosc

 Rosja robiła i robi podobnie, także osacza wybrane kraje i ciągnie z nich jak pasożyt, tak samo robią Niemcy, osaczyli naszą gospodarkę swoimi sklepami, marketami i cały kapitał wypływa do nich, Polska prawie nic z tego nie ma.    Wszędzie chodzi o biznes i kasę i władzę, żyjemy w upadłym i strasznym świecie, pełnym zła i okrucieństwa. Ale  w każdym bądź razie coraz więcej konfliktów jest na świecie i rozpalają się nowe, a stare rany tak jak Syria ponownie krwawią, zobaczymy do czego to doprowadzi. Prawda jest jedna,  żadne NATO i artykuł 5 nam nie pomoże, jak by doszło do wojny z Rosją lub  jak np. jakieś państwo by Polskę zaatakowało, nic z tego. Polska musi się konkretnie uzbroić w nowoczesny sprzęt, mieć 150 tyś. armię, dobrze wyszkoloną i nie szczędzić pieniędzy na wojsko i modernizację całej armii Polskiej, bo w przeciwnym przypadku możemy się obudzić, a raczej ocknąć z ręką w nocniku w którym pływa wielka kupa. Nikt nam nie pomoże przy agresji na nasz kraj, takie są realia. Społeczeństwo powinno naciskać na rządy, władze żeby odpowiednio uzbroili armię i żeby otrzymywali odpowiednie fundusze na reanimacje tej armii. Polska powinna nawiązywać współpracę z krajami bałtyckimi i nawiązywać z nimi dobrą współpracę wojskową i stworzyć także siły szybkiego reagowania ma wypadek wojny z zewnątrz, zielonych ludzików itp. A także odrazu podpisać odpowiednie umowy na dostarczanie uzbrojenia i sprzętu, takiemu zaatakowanemu państwu, bo tak powinno być kraje bałtyckie powinny się wspierać, ale czy to możliwe? na pewno to nie łatwe, bo Putin wszystkich zastrasza i grozi, ma rożne narzędzie nacisku, od militarnego po gospodarcze i energetyczne, dlatego mniejsze kraje się boją, dlatego się zobaczy co dalej będzie.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Piekna idea, by nawiązać

Piekna idea, by nawiązać współpracę z krajami nadbałtyckimi i nie tylko, tyle, że ci co tą ideę zaczęli wprowadzać w życie zginęłi w Smoleńsku i Mirosławcu. Można się było tego spodziewać, bo ani Rosja, ani UE, ani nawet USA nie pasuje taki twór, skądinąd strategicznie dla Polski i tych krajów zasadny.
 Pozostaje nam niestety wariant Uni tylko z Rosją, albo całkowita zagłada i rozbiory.
 Kto tego nie rozumie naraża wszystkich Polaków na tragedię...
 Twarda zasada Universum jest taka, że nie świat dopasuje sie do ciebie, tylko Ty musisz sie do niego dopasować albo zginąć.. Takie są REALIA.
Nie ma recepty na wolną i potężną Polskę, bo ta została zniszczona w Katyniu i podczas stalinowskich prześladowań i eksterminacji Polaków do dnia dzisiejszego. ( czytaj "stalinowskich" jako syjonistyczno-żydowskich oczywiście)

Portret użytkownika achiles

UWAGA, UWAGA, wedle

UWAGA, UWAGA, wedle najnowszych doniesień, Polskie siły zbrojne mają zakupić, od stanów, 40 pocisków do EFUF 16 za UWAGA 500 MILIONÓW dolarów. Czyli my sfinansujemy zbrojną napaść na Syrię, bo tyle kongres Stanów przyznał na wsparcie tamtejszych separatystów, czytaj ( terrorystów w rozumieniu obecnego świata ) w celu obalenia legalnego rządu Assada, no i patrzcie jaką stajemy się potęgą militarną z tymi 40 pociskami. To już nawet, nie jest śmieszne, to już tylko dla Polaka pozostało usiąść pod ścianą i płakać, zwłaszcza przy tych faktach świadczących o tym w jakiej czarnej dziurze nasz budżet Kraju, się znajduje !!!

Portret użytkownika Admirał

Oto książkowy przykład

Oto książkowy przykład narodzin teorii spiskowej :"Rosja zwróciła wcześniej uwagę na to, że Zachód mógł zaplanować obalenie syryjskiego rządu a walka z terroryzmem to tylko pretekt dla osiągnięcia swojego celu." Ta teoria jest jeszcze młodziutka i nieporadna ale wkrótce tutaj dojrzeje i będzie teorią spiskową w pełną wydaniu taką jak ta o nie wylądowaniu amerykanów na księżycu, jak ta o zamach z 11 września czy moja ulubiona o tajemniczych opryskach chemtrails  Lol Miłej zabawy

Dopóki nie skorzys­tałem z In­terne­tu, nie wie­działem, że na świecie jest ty­lu idiotów. STANISŁAW LEM

Strony

Skomentuj