Niezwykłe zielone kule znaleziono na plażach w okolicy Sydney

Kategorie: 

Źródło: twitter

Wielu odwiedzających australijską plażę w okolicy Sydney było zaskoczonych gdy zauważyli, że w wielu jej miejscach znajdują się dziwne zielone kule przypominające jaja zwierząt. Jednak w rzeczywistości są to nietypowe w tej części świata rośliny.

 

Plaża koło Sydney zapełniła się tysiącami zielonych kuleczek, które są pewnym rodzajem alg, zwanym Gałęzatką kulistą (Cladophora aegagropila). Występuje ona zwykle w jeziorach  na obszarze od Europy aż po Azję.

Są to tak naprawdę gromady zielenic, które przybierają postać sfery w celach obronnych. Rośliny te są bardzo cenione przez akwarystów ze względu na walory dekoracyjne. Wielkość kul zależy od wieku glonów i niekiedy mogą dochodzić do 20 centymetrów średnicy.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj