Holenderski raport na temat katastrofy lotu MH17 nie daje odpowiedzi na podstawowe pytanie - kto strzelał?

Kategorie: 

Źródło: twitter

Grupa holenderskich ekspertów opublikowała wstępny raport na temat katastrofy malezyjskiego Boeinga 777. Brakuje jednak w nim jakichkolwiek konkretów. Ustalono tylko, że coś eksplodowało w okolicy samolotu i na próżno szukać w nim autorytarnych stwierdzeń obarczających winą za zestrzelenie którejkolwiek ze stron konfliktu ukraińskiego.

 

Komisja oświadczyła, że nie ma śladów interwencji w czarne skrzynki, ale zapisy nie są w stanie wyjaśnić wszystkich aspektów tragedii. Ponad wszelką wątpliwość stwierdzono, że duża liczba obiektów z zewnątrz trafiła w samolot powodując destrukcję samolotu. Potwierdzono zatem, że maszyna rozpadła się w powietrzu. Śledczy nie przedstawili jednak jakichkolwiek konkluzji, co oznacza, że de facto nie można wskazać przyczyn katastrofy.

Trudno nie odnieść wrażenia, że ostrożne komunikaty znaczą, że Holendrzy zostawiają sobie furtkę bezpieczeństwa i stosownie do rozwoju wypadków będą można uznać, jaki obiekt eksplodował w okolicy Boeinga, czy była to rakieta ziemia-powietrze S-11 z zestawu BUK czy powietrze-powietrze typu R-60 wystrzelona z ukraińskiego samolotu Su-25.

Brytyjskie BBC twierdzi, że są świadkowie, którzy potwierdzają, że MH17 został zestrzelony systemem rakietowym BUK obsługiwanym przez profesjonalnych operatorów z Rosji. Jeśli jednak tak było to jak mogli pomylić maszynę cywilną z wojskową?

Czy zatem malezyjski samolot został zestrzelony celowo czy przypadkowo? Przede wszystkim należy zadać sobie pytanie, kto na tym najwięcej zyskał, a kto stracił. Jakby nie patrzeć to na zestrzeleniu stracili Rosjanie i separatyści, a zyskali Ukraińcy, którzy od razu wezwali do międzynarodowej interwencji w wojnie na wschodzie ich kraju.

 

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika P.WALKER

zadna rakieta ktos brzozą

zadna rakieta ktos brzozą zucał i nikt inny jak czterej zdrajcy z wioski smerfów,laluś,osiłek ,spioch i łasuch.znana im tylko technologia przejsc kwantowych i molekularnych  metod znalezli sie w naszym swiecie i postanowili zestrzelic ten samolot bo na pokładzie leciał papa smerf ktory tez sie tutaj przedostał by zapobiec  wojnie.

Portret użytkownika heddon

Panie admin, właśnie z tego

Panie admin, właśnie z tego raportu wynika bardzo jasno, że nie mógł to być wystrzelony z samolotu kpr R-60, ani praktycznie żadna inna rakieta powietrze-powietrze.  Tu akurat nie ma żadnej holenderskiej furtki bezpieczeństwa, której istnienie próbuje pan wmówić czytelnikom. Pozostaje rakieta ziemia-powietrze, która eksploduje odłamkami w pobliżu celu, lub broń artyleryjska.
I uprasza się o zaprzestanie kombinowania w stylu: komu ta katastrofa przyniosła korzyści, ten jest winny. Uporczywe pomijanie wersji, że był to efekt POMYŁKI nadgorliwych i niedoszkolonych Rosjan, to jawna manipulcja w iście radzieckim stylu. 

Portret użytkownika Kazek12

Z tego raportu jasno wynika,

Z tego raportu jasno wynika, że samolot został zestrtzelony przez mysliwiec ukrainski, bo dane na to wskazuja=ą, ale ze względów politycznych szanowna komisja nie chce tego przyznać, bo jest uzależniona od USA .

Portret użytkownika Has$

Poranna rozkmina. Mamy wojne

Poranna rozkmina.
Mamy wojne w Europie. Widzimy i słyszymy duzo wiadomosci, i dochoszą one do Nas z kazdej ze stron. Mamy też XXI. Wojna, nieszczeście, mimo krwi i dramatu to nie jest to to tym samym co w zeszłym wieku. Nie ma obozów koncentracyjnych, bestialstwo jest indywidualne, a nie z ,,nakazu,, (zawsze sie trafi psychol bez wzgledu na stronę). Mówiąc krótko, przy obecnym stanie konfliktu, mozna nazwać tą wojnę ,,kulturalnie pełzajacą,, ( Amerykanom sie kur..ko spieszy wiec moga ten obraz szybko zmienić np: paliwo jadrowe z którejś tam elektowni na Ukrainie przerobione na nuklearny syf o sygnaturze wskazujacej Rosjan i uzyte w jakiejs akcji false flag ) Ale wracajac do tematu, mamy wojnę, a nikt nie lata z maczetami nie morduje sasiada (Hutuvs. Tutsi) , Rosjamie korzystaja z ruchu bezwizowego itp itd cywilizacja.
 O co chodzi ? Teraz w XXI wieku ! Może o strukturę okradania !?
Przecierz ta wojna, jezeli nikt nie uzyje broni masowego rażenia w wymiarze tyczącym szarych zwykłych ludzi nie zmienia niczego !!! ( może czasem mogą być nawet na lepsze)
Podatki płacić trzeba
Jeżeli nie jesteś Kulczykiem czy innym ,,polskim biznesmenem,, który wypłynał na uwłaszczeniu się na  majątku narodowym , to co możesz stracić ? Zwykłym ludzim tylko ołów w tej wojnie chca podarować nic wiecej, a sobie błyski fleszy i okragłe gadki.
,,Lebensraum'u,, na wschodzie dostatek, to nie jest wojna o ziemię.
Potem, po  jakimkolwiek wyniku wojny (bez broni masowego rażenia) trzeba uszanować mniejszosci narodowe, ustawy o jezyku itp itd.
Więc co takiego moze sie zmienic w zyciu zwykłego, szarego człowieka w wyniku konwencjonalnej wojny w Europie w XXI wieku ?
Generalnie to tylko SYSTEM PODATKOWY i wiadomosci w telawizji oraz ceny benzyny ;)  ....a w razie wygranej Moskwy nad Brukselą , zniknie tęcza z placu Zbawiciela Wink
 
 
Wole uczyć się ruskiego niż hebrajskiego Wink
 
 

Portret użytkownika Wlodi

I gdzie ci swiatowi

I gdzie ci swiatowi syjonisci?? Dopuscili do rozejmu na ukrainie?? Shock!! Banda bałwanow i tak nie uwierzy w zaden inny raport niz taki ktory pokaze ze to wina ukrainy. Oni wyroki juz wydali zanim poznali fakty. A dlaczego? Bo oni WIEDZA! Hihi nie wiadomo skad, jak, na podstawie jakich konpetencji, ale WIEDZA! Dlatego trzeba ich izolowac bo to aspoleczne jednostki siejace zament i ferujace wyroki tylko na podstawie wlasnych chorych wyobrazen.

Portret użytkownika achiles38

A Pan Antoni wiedział i już

A Pan Antoni wiedział i już powiedział, że to sprawka Rosjan i jest bliźniaczo podobny sposób przeprowadzenia zestrzału do naszego Tupolewa z Oficjelami ma pokładzie w 2010 roku.
 
A tak bardziej serio, to dopóki nie zostaną podane do publicznej wiadomości takie fakty jak:
 
1. Kto zadecydował o zmianie trasy lotu i skierował ten pojazd powietrzny w strefę działań wojennych odbiegając od pierwotnych tras lotu?
2. Co robiły, lub robił myśliwiec sił powietrznych Ukrainy w pobliżu tego lotu?
3. Jaka jest autentyczność nagrania rozmowy telefonicznej przedstawiciela separatystów z kimś przełożonym po stronie Rosyjskich sił zbrojnych, które to zostało opublikowane w niecałą godzinę od momentu potwierdzenia zestrzelenia, tego lotu, przez stronę propagandy Ukraińskiej ?
4. Dlaczego na drugi dzień po zestrzeleniu tego lotu mimo podjęcia rozejmu w promieniu 40 kilometrów od miejsca upadku ciał i wraku, wojska Ukraińskie zmasowały swoje nacieranie i bombardowanie tego terenu?
5. Co się stało i gdzie zniknęły zapisy rozmów między załogą tego lotu, a wierzą z Kiowa ?
6. Wreszcie najistotniejsza zagadka, czyli po czym i jak zostały dokonane dziury w kadłubie w obrębie kokpitu?
 
To nie poznając prostych i przekonujących odpowiedzi na powyższe pytania, większość rozumnych ludzi, nie będących nawet ekspertami z zagadnienia badania katastrof lotniczych ma prawo mieć wyrobione własne zdanie, że zrobili to sami Ukraińcy, może nie armia regularna, a jedna z band paramilitarnych, która po tej stronie obecnie tam operuje. A zestrzelenia dokonano celowo w celu umiędzynarodowienia tego konfliktu lokalnego i włączenie w wojenne działania wojsk i sił zachodu, w obliczu klęsk w bojach ponoszonych przez różne siły junty z Kiowa. Zdaje się też potwierdzać tą tezę fakt, że przez trzy dni media zachodnie jak oszalałe biły ciągle i nieustannie w separatystów i Rosję jako winowajców i wszystko miały niemal za pewnik w swym przekazie, a tu nagle wszystko się urwało i raptem potrzebują, aż rok na opublikowanie faktycznych przyczyn tego, co się wówczas stało.

Portret użytkownika Admirał

Admin nie wstyd Ci pisać

Admin nie wstyd Ci pisać takie bzdury?? Przeklepujesz artykuł nie wiadomo skąd i dodajesz rozumnie lub nie kwiatki typu "autorytarne stwierdzenia" czy rakieta S-60. Jabyś sobie zadał odrobinę trudu to byś wiedział, że S-60 to armata a samoloty  nie latają z armatami. Skontaktuj się z Macierewiczem, miejsce w zespole dezinformatorów masz u niego pewne bo przecież ciemny lud kupi szystko.

Dopóki nie skorzys­tałem z In­terne­tu, nie wie­działem, że na świecie jest ty­lu idiotów. STANISŁAW LEM

Portret użytkownika Admirał

Rakieta powietrze-powietrze

Rakieta powietrze-powietrze R-60 służący do samoobrony oraz zwalczania wolno lecących celów powietrznych.
Su-25 - prędkość maksymalna z czterema bombami 250 kg i dwiema rakietami R-60 950 km/h (samoloty pierwszych serii 850 km/h); dopuszczalna liczba Ma­cha Ma=0,82 (samoloty pierw­szych serii Ma=0,71); pułap prak­tyczny 7000 m; zasięg w locie bez zbiorników dodatkowych na małej wysokości 510 km (samoloty pier­wszych serii 500 km/h); zasięg maksymalny ze zbiornikami dodat­kowymi 1850 km (samoloty pier­wszych serii 1950 km); długość rozbiegu z masą normalną 600 m, z masą maksymalną 900 m; pręd­kość oderwania 240-250 km/h; długość dobiegu 600 m; prędkość lądowania 225-230 km/h; dopu­szczalne przeciążenie eksploata­cyjne 6,5.
 
A teraz nałóż sobie dane tech.(osiągi) Su-25 na dane Boeinga777. Wnioski wyciągnij sam.
 
pozdrawiam
 

Dopóki nie skorzys­tałem z In­terne­tu, nie wie­działem, że na świecie jest ty­lu idiotów. STANISŁAW LEM

Portret użytkownika admin

Pulap lotu Su-25 7000 metrów,

Pulap lotu Su-25 7000 metrów, ale można go zwiększyć czasowo, zasięg R-60 to około 4000 metrów, pułap lotu B777 10500 metrów, no jakby nie patrzyć to dodaje się to, zwłaszcza że kontrola lotów ukraińska nakazała obniżenie lotu - ciekawe dlaczego

Portret użytkownika Medium

Brawo

Brawo admin!

Quote:
stwierdzono, że duża liczba obiektów z zewnątrz trafiła w samolot powodując destrukcję samolotu
Bo przecież to nie były jakieś UFO, nie ten typ "finezji" Wink
 

Portret użytkownika cyzxer5

A mi sie cos czuje ze komus

A mi sie cos czuje ze komus strasznie zalezalo na upadku malezyjskich linii lotniczych i gotow byl za to zaplacic kazda cene. Pytanie tylko: dlaczego?
Mowie upadku bo samoloty malezyjskich linii lotniczych od jakiegos czasu woza... powietrze, tak wiec ich koniec jest bliski.

Wszystkie moje komentarze reprezentuja MOJA opinie na dany temat do ktorej mam PELNE PRAWO.

Skomentuj