Kolejne anomalie biologiczne, w Mołdawii kwitną kasztany

Kategorie: 

 

Ostatnio pisaliśmy o tym, że na Białorusi rozkwitły jabłonie, obecnie jest nowa niespodzianka. W Mołdawii zakwitły kasztany. Drzewa kasztanowców kwitną zwykle w maju i dla wielu są zwiastunem nadchodzącego czasu matur. Kasztany kwitnące we wrześniu to niewątpliwa anomalia.

 

W wyniku zmian klimatycznych takie przypadki zdarzają się coraz więcej, a eksperci twierdzą, że przypadki ponownego kwitnienia roślin nie były badane w sposób wystarczający. Niektórzy twierdzą, że te z drzew, które nie miały czasu, aby zakwitnąć w odpowiednim czasie starają się teraz nadrobić ten brak.

 

Być może, po letniej suszy, i nadejściu deszczowej i zimnej pogody, drzewa i krzewy straciły zegar biologiczny. Jeśli jednak drzewa owocowe są w rozkwicie, nie należy się tym pięknym późnym zjawiskiem cieszyć, bo rośliny, które kwitną wczesną jesienią, słabną, ponieważ drzewo nie będzie w stanie przygotować się do zimy.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika RobsonFX

Pisałem niedawno iż jabłoń u

Pisałem niedawno iż jabłoń u nas w ogrodzie zakwitła, dzisiaj zauważyłem że z tych kwiatów zawiazały się małe jabłuszka - to tak na marginesie - szkoda że idzie zima, bo jeszcze z 2 miesiace pogody jak dziś a można by zbierać drugi raz plony ;-)3majcie się ciepło.

Portret użytkownika suzej wen

a ja myślę, że zima będzie

a ja myślę, że zima będzie sroga ponieważ całe to aluminium które spada na nas z oprysków chemitriali będzie nadal odbijało promieniowanie. woda która uwolniła się ze stanu stałego ze wszystkich niemal lodowców do obiegu i atmosfery spadnie na nas w postaci gigantycznych opadów śniegu... oczywiście aktywność słońca może sprawić, że śnieg który spadnie stopi się ale jego opady będą napewno bardzo niewiarygodne...

co ma być to będzie

Portret użytkownika mira69

 Podkarpacie pozdrawia Tao,

 Podkarpacie pozdrawia Tao, sprawę o. Klimuszki doskonale znamy. przepowiedział wydarzenia, które już się sprawdziły, a reszta w kolejce czeka. zachwycająca prostota i przenikliwość myśli i zdarzeń....te pomarańcze w Polsze to nie taki znowu absurd....

Portret użytkownika KsiazePokoju

tak bedzie to wlasnie oznaka

tak bedzie to wlasnie oznaka zmian na ziemii, ktore potrwaja troche.sadze ze przkreca sie bieguny...jeszcze troche...jak najbardziej to 1 oznaki zmian naszej planety w ktorej mamy szanse uczestniczyc i przezyc.szykujcie oliwki bedzie ciepelko.klimat sie zmieni przez zmiany na ziemii Lol bedzie 1 wigilia w ciepelku:))

Głosuj za
10

czasy pokoju nadejda dopiero po nwo.ich plan sie uda ale tylko na chwile Biggrin

Portret użytkownika KsiazePokoju

przepowiednie swoja

przepowiednie swoja droga...taka era ziemii bedzie i to nie my ustalalismy...kosmos ma swoje reguly zreszta kto wie ten wie :)pokój Smile

Głosuj przeciw
-10

czasy pokoju nadejda dopiero po nwo.ich plan sie uda ale tylko na chwile Biggrin

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem