Trwa erupcja wulkanu Tavurvur na Papui Nowej Gwinei

Kategorie: 

Źródło: twitter

Dzisiaj, tj. 29 sierpnia, doszło do znacznej erupcji wulkanicznej na wyspie Nowa Brytania, wchodzącej w skład Papui Nowej Gwinei. Wulkan Tavurvur wyemitował słup popiołu o wysokości 15 km.

 

Erupcja rozpoczęła się w godzinach porannych. Wulkan zamanifestował to potężnym i przeciągłym rykiem, jaki emitowany był z jego krateru w początkowej fazie jej trwania. Odgłos był tak głośny, że w całej okolicy drżały szyby w oknach.

Źródło: twitter

Tak znaczna erupcja wulkaniczna to kłopot dla australijskich linii lotniczych, które musiały zmienić trasy przelotu, aby unikać potencjalnie niebezpiecznych dla silników lotniczych drobinek pyłu wulkanicznego.

Źródło: twitter

Wulkan Tavurvur pozostaje w ostatnim czasie bardzo aktywny. Erupcje miały tam miejsce praktycznie co dwa lata, a okresy jego uspokojenia należą do rzadkości. Słynna erupcja z 1994 roku spowodowała znaczne straty poprzez masywny opad popiołu, który zniszczył pobliskie miasto Rabaul.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika koń który mówi

Przepiękna, dramatyczna,

Przepiękna, dramatyczna, pełna ekspresji i kolorów, niepowtarzalna demonstracja sił natury wobec której zdajemy sobie sprawę jak mało znaczymy na tej planecie.
Kiedy wreszcie taki widok nad Yellowstone?

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

To co się dzieje na naszej

To co się dzieje na naszej planecie mozemy zawdzięczać instalacjom HAARP i jemu podobnych.
Przecież udowodnione jest, że podgrzewanie mikrofalowe jonosfery wzbudza procesy geologiczne a więc w naszym przypadku przemieszczanie się podziemnymi  korytarzami lawy, powodując erupcje wulkanów w jednych miejscach i zapadliska w innych.
 Jest oczywistością, że towarzyszą im również trzęsienia Ziemi.
Te syjonistyczne zabawki  Illuminatów i ciemnych sił tej planety zakończą się kosmiczną kolizją wewnetrzną i z pewnoscią nie będzie przyczyną Słońce...

Skomentuj