Wykryto setki nowych emisji metanu wzdłuż atlantyckiego wybrzeża Stanów Zjednoczonych

Kategorie: 

Rosnące pęcherzyki metanu z dna morskiego - źródło: NOAA

Do tej pory emisje metanu rejestrowano głównie w obszarach arktycznych. Okazuje się, że podobne zjawisko ma miejsce również na dnie Atlantyku. Naukowcy są zaskoczeni i obecnie nie potrafią zaproponować żadnego wytłumaczenia dla tego zjawiska.

 

Nieoczekiwanego odkrycia dokonano podczas badania atlantyckiego wybrzeża Stanów Zjednoczonych. Zidentyfikowano setki obszarów, z których wydostają się bąbelki gazu, które zmierzają od dna do powierzchni oceanu. Mimo, że naukowcy wciąż nie potwierdzili składu chemicznego wydobywającego się gazu, przyznają, że prawie na pewno pęcherzyki zawierają metan. Taka konkluzja znalazła się w opublikowanym wczoraj (24 sierpnia) artykule w czasopiśmie Nature Geoscience.

 

Metan w dużych ilościach dostaje się do atmosfery powodując zmiany w cyrkulacji prądów powietrznych i w konsekwencji morskich. Alarmistycznie brzmiały słowa o metanowej katastrofie, jaką mogą nam zgotować rozmarzające hydraty metanu. Okazuje się jednak, że mogliśmy nie docenić tego jak wiele tego gazu dostaje się z powierzchni oceanów i to nie tylko w Arktyce.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Latający Dinozaur

Ulatniający się z oceanów

Ulatniający się z oceanów metan prawdopodobnie stanowi rozwiązanie zagadki trójkąta bermundzkiego, biorąc pod uwagę oddziaływanie tego palnego gazu na silniki mechaniczne, oraz negatywne oddziaływanie na psychikę ludzi którzy byli zmuszeni wdychać go w tych obszarach wodnych, po czym tracili zmysły.

Portret użytkownika lolo

"Nieoczekiwanego odkrycia

"Nieoczekiwanego odkrycia dokonano podczas badania atlantyckiego wybrzeża Stanów Zjednoczonych."
 
Jeśli to dotyczy strefy przybrzeżnej (a może i nawet strefy przyległej) jako własności USA i biorąc pod uwagę, że metan jest gazem cieplarnianym to czy USA będą płacić podatek od ocieplenia, skoro mimo znaczącej powierzchni lasów taki "cieplarniany podatek" my musimy płacić?
 
Tak tylko sobie fantazjuję... Proszę się nie czepiać ROFL

 
Jacy ludzie - takie czasy.

Portret użytkownika mlodyrob

W jaki sposób wymazac cała

W jaki sposób wymazac cała cywilizacje? Juz wam mówie - wywołac mega wybuchy wylkanów w skali całego globu tak aby popiół i skały magma pokryła cały glob gruba warstwa potem można zatrzynac od nowa;) Juz macie wytłumaczenie dlaczego ropa wegiel itp naturalne minerały zalegaja tak głeboko.Jak podrgrzac wnetetrze ziemi? Słonce da rade.Mam nadzieje ze sie myle bo pierwszy raz w chistori ziemi cywilizacja wysoko rozwinieta wystepuje na całej planecie inaczej niz kiedys to miało miejse(atlantydzi,majowie i wieli innych)

Strony

Skomentuj