"Polska i kraje bałtyckie zostaną zmiecione z powierzchni ziemi" - twierdzi rosyjski polityk

Kategorie: 

Źródło: Internet

Echa wywiadu, którego rosyjskiej telewizji Rossija 24 udzielił lider Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji, Władimir Żyrinowski rozeszły się po całej Europie. Rosyjski polityk oświadczył w nim, że decyzja o rozpętaniu III wojny światowej została już na Kremlu podjęta, a Polska i kraje bałtyckie zostaną "zmiecione z powierzchni ziemi".

 

Władimir Żyrinowski pełni w Rosji podobną funkcję do tej jaką w Polsce odgrywa Janusz Palikot. Jest to po prostu osoba, która mówi głośno to czego władza z różnych powodów nie może powiedzieć. Dlatego słowa Żyrinowskiego, często są szokujące i przerysowane, ale można traktować je jako radykalny głos wyrażony za przyzwoleniem Kremla.

"Ameryce nic nie grozi, jest daleko. A kraje wschodnioeuropejskie same wystawiają się na pełne unicestwienie. I winne będą tylko one, bo my nie możemy dopuścić do tego, aby z ich terytorium były wystrzeliwane rakiety i startowały samoloty w kierunku Rosji"

Potem rosyjski polityk oświadczył jeszcze, że klucz do rozwiązania tego, co dzieje się obecnie na świecie ma tylko Władimir Putin.

"Decyzje podejmie tylko jeden człowiek - głowa państwa rosyjskiego. Tak było w wypadku I wojny światowej, gdy ostateczną decyzję podjął car Mikołaj II, i tak było w wypadku II wojny światowej, kiedy to wszystkie słuszne i ostateczne decyzje podejmował Stalin. Tak jest i teraz. III wojna światowa - to najważniejsza decyzja. Jestem przekonany, że została już podjęta. Będzie stopniowo podawana do wiadomości, by oni się zastanowili, czy chcą znowu spalonej Europy"

Władimir Żyrinowski powiedział też, że przyszłość tej części Europy zależy od Ukrainy i tego jak potoczy się ten konflikt. Niewątpliwie docieramy do punktu zwrotnego, w którym albo Rosja uzna utratę Ukrainy, albo spowoduje wojnę, która stanie się wyrokiem dla Europy Wschodniej.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika Sakala

Wy gupi jesteście czy

Wy gupi jesteście czy przekupieni?
Naprawe myślicie ze polski nierząd miałby jakikolwiek wpływ na politykę NATO i USA które ukrainy potrzebują żeby wypchnąć ruskich na wschód, bo mocny rusek to niebezpieczny rusek. 
Nie wiem czy gracie w szachy czy inne gry turowe bo to taka gra wlasnie jest. Jak narazie zachod jedzie ruskich az miło a strategiem, analitykiem i taktykiem jestem dobrym. Wiadomo moglo by bc lepiej ale nie ma co nazekac szach-mat blisko, chyba ze putin przewroci szachownice i kopnie w ryj ukraińcow. Na to jednak czeka NATO (hehe nie czuje kiedy rymuje) żeby dobić gospodarczo ruskich, ukraina w sesie katastrofy humanitarnej sie nie liczy, ale i tak mniej ludzi zginie niz gdyby putin sie jeszcze bardziej umocnil.

Portret użytkownika Roobaczkowa

Sakala! Nie ma się z czego

Sakala! Nie ma się z czego cieszyć. Własnie o to chodzi ( mówiąć Twoim językiem ), że to wcale nie jest fajne, że zachód ,,wygrywa" (stara się uzyskać korzyści) w ten sposób, że przy okazji Ukraińcy i może kilka innych nacji ,,muszą dostać w ryj". My też już dostaliśmy jabłkiem w ryj. Oby nam nie poprawiono czymś mocniejszym. Dlaczego popierasz Amerykanów, NATO wiedząc, że w tej grze i Ukraińcy i my jesteśmy marionetkami? Nie jest fajne, że swoją politykę prowadzi się kierując rączkami innych.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Niestety Robaczkowa, takich

Niestety Robaczkowa, takich ciemnych baranów jest wiecej i co gorsza, mimo, że są w mniejszosci, to są bardziej hałasliwi. 
To własnie takie barany idą do wyborów głosować na PO, Palikota, SLD, czy PIS.. Reszta spokojnych i wkurwiajaco biernych Polaków siedzi w domu przed telewizorami denerwując się wynikami tych wyborów...
 Chwasty rosną, chwasty zagłuszają szlachetne rośliny bo gospodarz sam jest chwastem...
 

Portret użytkownika Wojox

Widzę jakim strategiem

Widzę jakim strategiem jesteś. Zachód "ponadgryzał" co się da i teraz cieknie mu przez palce jak z druszlaka. Nie wie już co gdzie się dzieje. Chyba że to ta taktyka, zwycięstwo poprzez chaos...
 
Dla mnie Rosja/USA/NATO i inne mocarstwa mają wspólnego zarządcę, ludziom tylko się wydaje że są jakieś obozy przeciwne sobie. To wszystko zmierza do wojny opisanej w Biblii, tylko świat musi się "zjednoczyc" przeciw temu który nadciąga nieuchronnie...

Trzy etapy poznawania prawdy: najpierw wyśmiewana, później zaprzeczana a na końcu oczywista. Arthur Schopenhauer

Portret użytkownika Witold37

UWAGA!!!   Patrzcie na to, co

UWAGA!!!
 
Patrzcie na to, co będzie się działo w związku z rosyjskim konwojem z pomocą humanitarną, który zmierza na Ukrainę i dotrze do granicy pojutrze.
 
To może wszystko zmienić!
 
Jeśli Ukraińcy odmówią wjazdu – wtedy Rosjanie będą mieli pretekst aby wejść siłą, ponieważ w Doniecku trwa katastrofa humanitarna, a Ukraina zabrania dostarczenia pomocy. Jest to propagandowo bardzo wygodne dla Rosji.
 
Wejście siłą oznacza wojnę Ukrainy z Rosją!
 
Jeśli natomiast Ukraina zgodzi się na wejście konwoju, ale zabroni wojskowej asysty rosyjskiej dla tegoż konwoju, to Rosjanie raczej nie zaryzykują przekazania w ręce ukraińskie 300 ciężarówek z pomocą, i całego tego sprzętu, który nastepnie niewiadomo dokąd trafi, czyli trafi tam gdzie zechcą Ukraińcy, czyli możliwe, że nie do potrzebujących w Doniecku.
 
Wtedy z rosyjskiego punktu widzenia taki konwój nie będzie miał sensu, bo będzie po prostu podarunkiem dla walczących z separatystami sił ukraińskich, którym takie zasoby, wiezione w konwoju, zapewne bardzo się przydadzą.
 
Putin na pewno będzie stał twardo na stanowisku, że konwój musi mieć własną, tj. rosyjską asystę wojskową – i wcale się tutaj nie dziwię.
 
Tak czy owak, komplikacje z konwojem z pomocą humanitarną, jakie stworzy Ukraina, mogą okazać się tym dla Rosji, czym dla Ukrainy było zestrzelenie malezyjskiego MH17, czyli pewnym przełomem.
 
Zatrzymanie konwoju może doprowadzić do otwartego konfliktu na linii Rosja – Ukraina, ponieważ Rosjanie będą przedstawiać to wydarzenie światu jako niemożność dostarczenia pomocy oblężonemu miastu i rosyjskojęzycznej ludności, która jest w oblężeniu i trwa tam katastrofa humanitarna.
 
Jeśli nie dojdzie do otwartego konfliktu, to dojdzie do jego wysokiej eskalacji.
 
To co się będzie działo przez najbliższych kilka dni – może być przełomowe

Portret użytkownika Jacob

Zeby czasami szybciej ten

Zeby czasami szybciej ten kretyn nie był zmieciony z powieszchni ziemi ... co za banda debili czerwonych idiotow zaa wschodniej granicy... rządni nienawiści i śmierci niewinnych osób , nich się sami wystrzelają a dadzą spokuj ludzią, bo noni ludźmi nie są...

Strony

Skomentuj