Alarm rosyjskiej floty północnej na skutek wykrycia amerykańskiej łodzi podwodnej

Kategorie: 

Okręt podwodny klasy Virginia - źródło: wikipedia

Sztab Generalny Rosyjskiej Marynarki Wojennej poinformował wczoraj o incydencie, który miał miejsce 7 sierpnia na Morzu Barentsa. W pobliże wód terytorialnych Rosji zapuściła się amerykańska atomowa łódź podwodna klasy Virginia.

 

Ten typ łodzi podwodnej to już czwarta generacja tych okrętów. Przeznaczone są one do zwalczania okrętów wroga, ale również działań przybrzeżnych, na przykład do ostrzału rakietowego danego terytorium, z pociskami wyposażonymi w głowice nuklearne włącznie.

 

Rosyjskie systemy namierzania zidentyfikowały intruza i podjęto działania zmierzające do jego przechwycenia. Na miejsce ostatniej znanej lokalizacji łodzi wysłano grupę uderzeniową wspomaganą samolotem IŁ-38. Ze słów rosyjskich wojskowych wynika, że amerykański okręt został zmuszony do opuszczenia obszaru przygranicznego Rosji.

 

 

Na podstawie: Ria Novosti

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Strony

Skomentuj