Koniec zawieszenia broni, znów wojna między Izraelem a Hamasem

Kategorie: 

Źródło: www.dreamstime.com

Niektórzy spodziewali się, że działania zbrojne zostaną zawieszone już na stałe, odkąd strony zgodziły się na 72-godzinny rozejm. Niestety okazało się, że Hamas nie miał zamiaru go przedłużać i w piątek wojna wybuchła na nowo. Bojownicy atakują rakietami państwo żydowskie a Izrael znów bombarduje Strefę Gazy.

 
Niedawno premier Benjamin Netanjahu oświadczył, że jego kraj wykonał już swoją misję, tzn. zniszczył tajne tunele Hamasu. Tym samym izraelskie wojska wycofały się z palestyńskiej enklawy. Izrael wcześniej zgodził się na przedłużenie rozejmu o kolejne kilka dni, jednak bojownicy z Hamasu odrzucili ofertę, jaką zaproponował Egipt. W piątek z samego rana działania zbrojne zostały wznowione.
 
Jak powiadomiły władze Egiptu, udało się osiągnąć porozumienie między Izraelem a Hamasem w większości kwestii. Pozostałe należy jeszcze przedyskutować. Sytuacja jest teraz taka, że palestyńscy bojownicy chcą walczyć za szkody, jakie wyrządził Izrael. Ten z kolei zniszczył tunele Hamasu, czyli wykonał swój główny cel, a "przy okazji" spowodował chaos w palestyńskiej enklawie i wywołał ogromne zniszczenia.
 
Dochodzą również informacje, że bojownicy z Hamasu dokonali egzekucji na byłym rzeczniku tej organizacji. Początkowo Ayman Taha miał zostać zabity przez izraelskie wojska, ale jak donosi palestyńska gazeta Al-Quds, została na nim wykonana egzekucja za utrzymywanie kontaktu z egipskim wywiadem oraz za korupcję. Stracono również kilku Palestyńczyków za wspieranie izraelskiego wojska.
 
 
 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Synteza analityczna.

Jak mówiono? Broń mnie Boże

Jak mówiono? Broń mnie Boże od przyjaciół, bo od wrogów sam się obronię? I słusznie - czego dowód właśnie otrzymaliśmy w przeddzień wizyty prezydenta Komorowskiego w Izraelu. Oto Colette Avital, sekretarz Światowej Organizacji Restytucji Mienia, jednej z najważniejszych organizacji przemysłu holokaustu i Lilii Haber, przewodnicząca ziomkostwa polskich Żydów w Izraelu napisały list otwarty do prezydenta Bronisława Komorowskiego, domagając się uchwalenia specjalnego prawa, które stwarzałoby pozory legalności dla rabunku Rzeczpospolitej przez Żydów z diaspory i z Izraela. Diabli wiedzą, po co właściwie prezydent Komorowski jedzie do Izraela, bo znając słabość jego charakteru obawiam się, że albo pozwoli Żydom wykorzystać Polskę militarnie, albo pozwoli wykorzystać Polskę finansowo, albo i tak i tak. Inaczej mówiąc - że za obronę izraelskich, a szerzej - żydowskich interesów nie tylko na Bliskim, ale i Środkowym Wschodzie, będziemy musieli Żydom zapłacić. Obawiam się bowiem, że po prezydencie Komorowskim niczego dobrego Polska spodziewać się nie może, odkąd - Bóg jeden wie dlaczego - napisał w lipcu 2011 roku to haniebne zdanie, odczytane następnie z miedzianym czołem przez starego faryzeusza, Tadeusza Mazowieckiego, od czasów stalinowskich znanego z "postawy służebnej" - że naród polski musi przyzwyczaić się do myśli, że był również sprawcą - to znaczy sprawcą zbrodni II wojny światowej. Łamiąc w ten sposób prezydencką przysięgę stracił moralne prawo do sprawowania urzędu prezydenta, a sprawując tę funkcję nadal, firmuje tylko okupację kraju przez soldateskę, która wysunęła go do tej godności i na niej utrzymuje. Wracając do żydowskich roszczeń, rzecz jest taka: na początku 2011 roku rząd Izraela do spółki z Agencja Żydowską utworzył zespół HEART pod dyrekcją Roberta Browna w celu odzyskania "mienia żydowskiego" w Europie Środkowej. Jak potwierdził były ambasador Izraela w Warszawie, dr Szewach Weiss, roszczenia żydowskie wobec Polski szacowane są na 60-65 mld dolarów. Izrael i - niestety również idąca na żydowskim pasku administracja prezydenta Obamy - z naszego punktu widzenia najgorsza od czasów prezydenta Roosevelta, który w Jałcie sprzedał nas Stalinowi - naciska na Polskę, by tubylcze władze stworzyły pozory legalności dla rabunku naszego kraju przez Żydów, wydając specjalną ustawę, na podstawie której żydowskie organizacje przemysłu holokaustu mogłyby rabować polskich podatników. W tym celu lansują kategorię "własności żydowskiej" jak gdyby własność była jedną z kategorii trybalistycznych.

Portret użytkownika red

Czemu nasz Prezydent tak

Czemu nasz Prezydent tak często odwiedza Izrael?, cóż rodzice pierwszej damy nosili nazwisko Rojej (Wolf i Estera) byli żydami. Po wojnie zmienili nazwisko i pracowali w komunistycznym Ministerstwie Bezpieczeństwa Publicznego. Jak wiadomo dzieci urodzone przez żydówkę są również żydami. Pan Prezydent ma 5 dzieci, czyli wszyscy jego bliscy są żydami (zarówno żona jak i dzieci), tak więc czemu dziwi cię bliskość Pana Prezydenta z Izraelem Smile ?

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Syjonistyczny plan panowania

Syjonistyczny plan panowania nad światem został przez człowieka rozszyfrowany.
Ich buta i pewność siebie doprowadzi ich do wypracowanego na własne życzenie holokaustu..
 Na szczęście przenikneliśmy ich zamiary i gorączkowe posuniecia ich przywódców jak zwykle w gorączce z błędami... Te błędy się zemszczą..
 "Rasa panów" wyginie bezpotomnie...

Portret użytkownika Sofo11

zydzi     presc

zydzi

 

 

prescot bush nalezal do skulls and bones a to nie syjonizm!!!!!
inwestowal na slasku w kopalnie podczas gdy byl bojkot niemcow przez zydow
no ale to mozna powtarzac w kolko

A gdy sie to zacznie dziac, wyprostujcie sie i podniescie glowy swoje, gdyz zbliza sie odkupienie wasze.

Skomentuj