Roszczenia terytorialne ukraińskich nacjonalistów dotyczą również Polski

Kategorie: 

Źródło: twitter / @GogiGogi12

Tylko do polskich mediów nadal nie dociera, że tak zwany "Euromajdan" składał się w dużej mierze z ukraińskich nacjonalistów. Działacze tak zwanego Prawego Sektora, partii do której zapisałby się z ppewnością Stefan Bandera, już od kilku lat wysuwają roszczenia terytorialne względem państw sąsiadujących, w tym rzekomo sojuszniczej dla Ukrainy, Polski.

 

Według lidera Partii Radykalnej , Ołeha Laszki, ziemie ukraińskie znajdują się obecnie pod "obcą okupacją". Jako kraje, które muszą oddać swoje terytorium Ukrainie wymienił Mołdawię, Polskę, Białoruś i Rumunię. Z jego słów wynika, że po "oczyszczeniu" Donbasu z "separtystów i terrorystów" - jak wyraził się o wszystkich mieszkańcach regionów Doniecka i Ługańska, którzy nie uznają nowych władz Kijowa - wojna będzie kontynuowana, tylko na innych frontach.

"Będziemy nadal walczyć o świętą sprawę - którą jest stworzenie wielkiego imperium ze stolicą w Kijowie" powiedział ukraiński poseł

Słowa te padły we Lwowie, gdzie Laszka tłumaczył, że naród ukraiński i Rząd Ukrainy powinien mieć dostęp do terytorium zajmowanego obecnie z powodu "obcej okupacji". Jego zdaniem chodzi o ziemie w "historycznych granicach". Według ukraińskiego parlamentarzysty, obszary o których mowa leżą na zachodzie Ukrainy, w niektórych dzisiejszych regionach Polski, Mołdawii i Rumunii.

Źródło: twitter

W przypadku Polski chodzi min. o Chełmszczyznę i Podlasie. Pojawiają się też wezwania do "wyzwolenia" białoruskiego Polesia, a nawet rosyjskiego Kubania no i oczywiście Krymu. Ołeh Laszko to nie jest człowiek z nikąd opowiadający głupoty bez sensu.  zajął trzecie miejsce w ostatnich wyborach prezydenckich, zbierając 8,32% głosów co odpowiada 1 mln 500 tysięcy 174 popierających.

 

Bardzo podobne opinie na temat rewindykacji ukraińskich granic wypowiadają również politycy Prawego Sektora. Niemal takie same żądania wyrażał wielokrotnie rzecznik tej organizacji gloryfikującej morderców z UPA, Andrij Tarasenko. W rozmowie z "Rzeczpospolitą" oświadczył on, że Prawy Sektor postuluje odzyskanie przez Ukrainę Przemyśla i kilkunastu innych powiatów. Jego zdaniem to byłoby naturalne, bo to są ich ziemie.

 

Jedno jest pewne, nawet jeśli Putin odpuści Ukrainę, kraj ten i tak pogrąży się w tragicznym kryzysie gospodarczym, dużo gorszym od tego, który spotkał Polskę na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. To będzie tylko skutkowało wzrostem popularności skrajnych ideologii. Tak czy siak trzeba się zbroić.

 

 

Źródła:

http://baltija.eu/news/read/39454

http://www.bibula.com/?p=38452

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/wiec-we-lwowie-odlaczyc-ukrainskie-ziemie-od-polski/fxxep

http://natemat.pl/90333,polska-powinna-oddac-nam-przemysl-ukrainscy-nacjonalisci-zglaszaja...

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Surun

Na Zakarpaciu rozpoczęło się

Na Zakarpaciu rozpoczęło się powstanie przeciwko reżimowi Poroszenko
"02.08.2014 00:07 Premier Republiki Podkarpacka Ruś Piotr Gećko powiedział znanemu blogerowi Dmitrijowi Dzygowbrodskiemu, że „w Zakarpaciu jest tzw predpowstanie. W co się ono przemieni, zrozumiemy w ciągu dwóch dni. Obywatele Podkarpackiej Republiki Ludowej są przeciwni mobilizacji na przestępczą wojnę faszystowską Kijowa. Obywatele Podkarpackiej Republiki Ludowej żądają autonomii. Wszystko decyduje się właśnie w tych minutach. Miejmy nadzieję, że otworzy się drugi front. Myślę, że Kijów się ugnie i przestraszy. Kijów nie ma sił, aby się rozprawić z Rusinami i Węgrami”.
Źródło: Noworossija”, przeciwnik junty: Na Zakarpaciu rozpoczął się węgiersko – rusiński bunt przeciwko mobilizacji. Na razie junta przeżywa wydarzenia pod Szachtiorskiem, gdzie powstańcy rozbili znaczne siły oddziałów karnych – na drugim końcu terytorium Ukrainy, na Zakarpaciu, rozpoczęły się masowe bunty przeciwko mobilizacji. Jak wyjaśnił «Однако» (pol. „Jednakże”) w krajowym rządzie Rusi Podkarpackiej, jest mowa o rzeczywistym buncie Rusinów i Węgrów, blokujących w swoich miejscowościach komisariaty wojskowe i żądających całkowitego przerwania powszechnej mobilizacji w stosunku do wspomnianych wspólnot."
http://wolna-polska.pl/wiadomosci/zakarpaciu-rozpoczelo-sie-powstanie-przeciwko-rezimowi-poroszenko-2014-08
 
"Pracę instytucji publicznych w Kijowie i Lwowie paraliżują „telefoniczni partyzanci”, którzy zgłaszają zmasowane doniesienia o podłożonych bombach. Wydarzenia te mają miejsce w momencie, gdy wydawało się, że nowemu rządowi udało się opanować pierwszą falę chaosu i bezprawia, która miała miejsce bezpośrednio po lutowym przewrocie.
W ostatnich dniach jednak na pierwszoplanowy problem władz w Kijowie zaczynają wyrastać antywojenne protesty, które przybrały na sile po ogłoszeniu przez Poroszenkę 23 lipca trzeciej fazy mobilizacji. Akcje protestu nabierają masowego charakteru. Lokalnie dochodzi wręcz do przypadków otwartego buntu, jak w jednej z miejscowości obwodu iwano-frankowskiego – Broszniw-Osada, gdzie mieszkańcy przepędzili wojskową komisję medyczną, zniszczyli jej dokumentację, poturbowali też miejscowych urzędników, którzy współpracowali z komisją. Podobnie burzliwe wydarzenia miały miejsce również w innych miejscowościach galicyjskiego Podkarpacia, m.in. w Czopie i Jaremczy. Co ciekawe, protesty najsilniejsze są na terenach Zachodniej Ukrainy – w Galicji i Bukowinie, które uchodzą za bastion postmajdanowych władz.
Nastroje ludzi zmuszonych oddawać swoje dzieci na wojnę podgrzewają takie sytuacje jak fakt, że synowie Poroszenki i przewodniczącego Rady Najwyższej Ołeksandra Turczynowa, którzy znajdują się w wieku poborowym, nie podlegają mobilizacji. To zaczyna uzmysławiać nawet zachodnim Ukraińcom, że cały czas – wbrew nadziejom Majdanu – żyją w kraju, w którym są „równi i równiejsi”. Oliwy do ognia dolewają takie wpadki jak telewizyjna wypowiedź ministra zdrowia Ołeha Musija, który poradził rannym żołnierzom, żeby sami płacili za leki, ponieważ ministerstwo ma problem proceduralny z ich zakupem. – To złożony problem, ja także kupuję sobie tabletki na podwyższone ciśnienie za własne pieniądze – brnął."
http://wirtualnapolonia.com/2014/08/06/banderowcy-nie-daja-sobie-rady-z-burdelem-jaki-wywolali-na-amerykanskie-zamowienie/
 
I to są informacje, na które chyba wszyscy oczekujemy (mniej lub bardziej). Wszyscy ludzie muszą zrozumieć, że oddawanie swoich dzieci na wojnę dla swołoczy banderowskiej (czy jakiejkolwiek innej, nazwa kraju i narodowości bez znaczenia) jest absolutnie niedopuszczalne. Tak naprawdę tylko od nas zależy, czy ta (lub inna) wojna wogóle się odbędzie... Nie dajmy się wciągnąć w konflikty, które wywoływane są tylko po to aby KTOŚ zbił na tym grube miliony. NASZE DZIECI TO NIE MIĘSO ARMATNIE!!!

Dopóki nie skorzys­tałem z In­terne­tu, nie wie­działem, że na świecie jest ty­lu idiotów. STANISŁAW LEM

Portret użytkownika g-lo

Sam żeś tępak i debil panie

Sam żeś tępak i debil panie admirał, bo ktoś kto się sprzeciwia ukraińskim katom nie znaczy jeszcze, że popiera Putina. Świat nie jest czarno biały panie admirał. Mam tego pecha, że mieszkam na ziemiach wschodniej Polski, do której naziści ukraińscy także sobie roszą prawo. Wiesz Pan co? gdyby ukraińcy zaczęli robić na moim podwórku, co robią na podwórku rosjan i węgrów, to zrobił bym dokładnie to samo co ruscy i węgrzy, czyli chwycił za broń i starał wyrżnąc ich w pień. Ruskich można nielubieć za rozbiory, 2 wojne światową i 40 lat komunizmu ale jest gdzieś granica przyzwoitości i zdrowego rozsądku. Stąd też, nie zmusicie nas Polaków abyśmy pokochali swoich katów i oprawców. Kilku debili pokroju pana panie admirał się zawsze znajdzie, jednak całe szczęście, że więszość ludzi wie co zrobili nam ukraińcy. Także to, że scenariusz mordów na Polakach może się powtórzyć jak tylko poczują się zbyt pewni siebie.

Głosuj za
24
Portret użytkownika fylypp

Haha Oni zmienią zdanie na

Haha Oni zmienią zdanie na temat roszczeń terytorialnych jak wjadą tam Rosjanie Biggrin Wtedy Banderowcy bedą krzyczeć śmierć banderowcom jak to Baba Vanga przepowiedziała, a propo Ruskich to Oni tam wjadą w najbliższych dniach bo prawda na temat Malezyjskiego samlolotu wychodzi na jaw, pada wielkie prawdopodobieństwo według malezyjskich śledczych, że to Ukraiński Suchoj zastrzelił ten samlot. Pozdrawiam wszystkich którzy miłują prawdę daną nam jako dar od Pana Boga Smile

Portret użytkownika MORFEUS

Na polskojęzycznych forach,

Na polskojęzycznych forach, polskojęzycznych mediów blokowane i usuwane są pacyfistyczne hasła i wpisy. Ktoś napisał na forum, że w 1939 r. Francuzi i Anglicy postępowali źle, nie prowokując nadmiernie Niemców i Hitlera, tym samym nieudolnie odsuwając wojnę w czasie, która i tak potem wybuchła i doprowadziła do smierci 50 milionów istnień ludzkich. Zatem internauta ten przekonywał usilnie, że Francuzi i Anglicy popełnili błąd. Może i tak, ale sęk w tym, że oni stracili znacznie mniej niż zrujnowana doszczętnie Polska, która wymachiwała szabelką Hitlerowi, a ten nas potem wdeptał w ziemię, zresztą wspólnie z Sovietami. Adolf wymordował miliony ludzi, zniszczył cały kraj, a władza, która odgrażała się Hitlerowi uciekła do Rumunii, a potem do Wielkiej Brytanii, zostawiając zwykłych obywateli na pastwę losu. Porównajcie sobie straty pokornych Czechów i Francuzów, a straty wojowniczo nastawionych Polaków podczas II wojny światowej. Nie ma porównania!!!!!! Czesi i Francuzi szybko się poddali, dzięki temu Praga i Paryż były nietknięte, a Warszawa zrównana praktycznie z ziemią. Narody francuski i czeski nie straciły milionów obywateli, całej inteligencji, nie musiały całej gospodarki podnosić ze zgliszcz, odbudowywać miast i miasteczek. Po wojnie szybko mogli stanąć na nogi, a dziś mają się o wiele lepiej niż Polacy, którzy przecież nie byli w obozie pokonanych tylko ZWYCIĘZCÓW..... I co z tego mamy, skoro przegrani Niemcy w przeciwieństwie do nas żyją w dostatku i znowu chodzi im po głowie parcie na Wschód. Macie co do tego jeszcze jakieś wątpliwości, bo ja żadnych. Znowu się dogadają ponad naszymi główkami? Znowu podzielą się Polską jak smacznym torcikiem, podobnie jak to bywało nie raz w naszej historii ??? Takie są fakty historyczne. No a wracając do tych rzekomo wystraszonych i rzekomo tchórzliwych, to nikt nie wytyka dziś Francuzom i Czechom tchórzostwa, nikt nie wiesza na nich psów w XXI wieku, a na Polakach owszem wieszają pisząc nawet brednie o „polskich obozach śmierci”. To jest dopiero perfidia i polityczna obłuda. Tak nam dziękują za wierność sojuszniczą, poświęcenie i walkę do ostatniej kropli krwi. Zatem dosyć szczucia, dosyć nakręcania spirali strachu i nienawiści. Dosyć bombardowania naszych umysłów tą nieustanną medialną psychozą wojenną. Ktoś chce na tym nieźle zarobić? Zbić kapitał polityczny? Zrobić super geszeft? Który to bank liczy tutaj na udzielenie wielkich kredytów na wyścig zbrojeń? Która firma zbrojeniowa liczy na lukratywne kontrakty? Który koncern farmaceutyczny chce zarobić na wojnie i odbić się od dna, bo przecież jest kryzys. Przecież to my bekniemy, a oni napchają sobie kieszenie szmalem, tak jak podczas II wojny światowej. Tu ginęli ludzie, a oni liczyli pieniądze daleko stąd. Biedna ta Polska i biedy ten Naród Polski. Nie chcemy już wojny na naszej ziemi. Mamy już dość wojen, będąc jedynie mięsem armatnim i pionkami na szachownicy w rękach możnych tego świata, którzy rozdają karty za naszymi plecami.
 
 

Strony

Skomentuj