Ebola rozprzestrzenia się w Afryce - psychoza strachu zaczyna się też na Zachodzie

Kategorie: 

Źródło: twitter

Ilość potwierdzonych ofiar wyjątkowo zjadliwego szczepu wirusa Ebola atakującego w Afryce sięga już 826 osób. W warunkach afrykańskich wirus rozprzestrzenia się bardzo szybko i nikt nie umie nad nim zapanować. Obawy przed Ebola wywołującą gorączkę krwotoczną można już też dostrzegać na zachodzie, gdzie groźba epidemii wzbudza strach.

 

Wszyscy nagle zaczynają zwracać uwagę na każdy przypadek biegunki, czy gorączki, zwłaszcza u pasażerów podróżujących z zachodniej Afryki. Incydenty, w której tacy podróżnicy zostali posądzeni o Ebolę były i w Wielkiej Brytanii w USA. W Anglii zaraz po wyjściu z samolotu zmarła kobieta, która przyleciała z Sierra Leone na lotnisko Gatwick. Jednak sprawdzono, że nie była ona zarażona. Podobna sytuacja miała miejsce w Nowym Jorku gdzie jeden z pasażerów z Afryki cierpiał na biegunkę i gorączkę. Realne ryzyko rozprzestrzenienia się wirusa powoduje, że ludzie zdawać sobie sprawę z zagrożenia.

Amerykanie panikują po medialnym larum, które podniesiono gdy do Stanów sprowadzono dwóch zarażonych wolontariuszy z Liberii. Mają być na nich stosowane eksperymentalne surowice. Jeśli im się to uda przeżyć można oczekiwać, że tym bardziej wielu mieszkańców czarnego lądu uzna, że to dowód na to, iż śmiertelną epidemię sprowadzili do nich biali, a gdy któryś z nich choruje to mają na to antidotum.

Wirus Ebola - Źródło: twitter

Jedyne co może pozwolić okiełznać wirusa to kompetentne działania polegające na izolowaniu zarażonych. Pewne próby podejmuje Sierra Leone, które jako kraj zostało dosłownie zamknięte. Całe państwo stanęło, a władze nawołują aby pozostawać w domach. Te radykalne posunięcia były konieczne, ponieważ Ebola rozprzestrzenia się szybciej niż można było przypuszczać. Rząd Sierra Leone wprowadził też drastyczne ograniczenia w ruchu na drogach. Wszystko to, aby zminimalizować ryzyko roznoszenia się zarazy.

 

Podobnie postępuje się wokół obszarów na granicy Gwinei, Sierra Leone i Liberii. Postanowiono utworzyć tam kordon sanitarny, który ma zapobiec rozprzestrzenianiu się, powodującej gorączkę krwotoczną, Eboli.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika re

wladni tego swiata

wladni tego swiata postanowili zrobic depopulacje. kazdy proporcjonalnie swoich ma zgladzic:* zydkiewka mowi - atomem ich, atomem!!!!* barac - ale wtedy  i nam sie oberwie* zydkiewka - ehhh, no tak...* angela - a wiec wojna, konwencjonalna wojna. zaczynasz i konczys kiedy chcesz. zabijasz ilu chcesz* barac - za duzo kosztuje, nie mamy juz kasy.* zydkiewka - to moze atomem?!* barac - najtaniej wyjdzie epidemia. globalna epidemia* angela - a jesli wymknie sie spod kontroli ??* barack -  no nie powinna...* angela - to ja juz wole wojne. wladimir!!! gotowe wszystko?

Portret użytkownika Surun

Bardzo dobre, daję plusa !

Bardzo dobre, daję plusa ! Smile
Nam pozostaje jedynie natura i wiedza...
przydatne rośliny :
Czosnek
Czystek (Citisus Incanus)
Żyworódka pierzasta (Kalanchoe pinnata)
Dziewanna wielkokwiatowa, drobnokwiatowa oraz kutnerowata
Orzech włoski
Przepękla pospolita (Momordica balsamina Linne)
Tarczyca bajkalska
Aloes
Bluszczyk kurdybanek
Brusznica
Borówka czarna
Mącznica lekarska
Dąb

Jasnota biała- zwiększa ilość erytrocytów we krwi
Melisa- działa przeciwwirusowo (niszczy również wirusa opryszczki),przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie.
Nagietek lekarski
Nasturcja- niszczy bakterie gram-dodatnie i gram-ujemne, jest pierwotniako i wirusobójcza, również grzybobójcza.

i wiele, wiele innych..
 
 
 

Portret użytkownika zerg

Całe to zagrożenie wirusem

Całe to zagrożenie wirusem ebola sprawia wrażenie sztuczności. To tak jak z tym wirusem H1N1 i niby jego modyfikacjami. Czy tak ma wyglądać wspólczesny program ochrony zdrowia ludzkości ? Przy pomocy stymulowanych , czyli sztucznie wywołanych  nibyepidemi-pandemi ? Przecież to oczywiste , walka z ebola opłaci się tylko  koncernom farmaceutycznym, co w dzisiejszych czasach wskazuje na sprawcę  zamieszania. No i jest jeszcze wątek depopulacji oraz likwidacji untermensh  czyli mieszkańców Afryki. Identyczna sprawa , chociaż dotycząca bardziej  polityki, występuje w przypadku konfliktu Rosji i Ukrainy. Nikogo nie interesuje coś takiego jak Ukraina, za to wpływy, lub raczej nadzór nad tym terytorium i z tego wypływające zyski  - jak najbardziej. Rosja i koncerny farmaceutyczne w  dążeniach nad zapanowaniem nad swiatem mają cele identyczne.

Portret użytkownika Impuls

Dlatego chociaż jestem

Dlatego chociaż jestem zwolennikiem mocnego ocieplenia się Lata, Wiosny i Jesieni, jestem za obecnością tego zjawiska w Polsce:

Niedoceniane, ale chroni przed tyloma chorobami tropikalnymi. No, ale hamerykanie mają możliwości wykreować wirus dostosowany do naszego klimatu.

Podpisano, Pieseł Wawerski

 

Portret użytkownika N1KT

to sqrwysyny ! i już wiemy

to sqrwysyny ! i już wiemy skąd hamerykanie maja cudowną szczepionkę na ebole i znamy tego cel...
otóż zdrowym ludziom pod pretekstem zaszczepienia na ebole chcą wj***ć jakieś gówno prosto do krwiobiegu omijając system obronny naszego organizmu...

Portret użytkownika misiek

Klasyczne zarządzanie

Klasyczne zarządzanie strachem, szczepionka już jest testowana, więc będzie niedługo w sprzedaży i o to chodzi. Nikt nie martwi się umierajacymi z głodu, czy ginacymi w stale trwających wojnach w Afryce, ważna ebola.

Portret użytkownika figa

 Ebola ..........kiedyś byl

 Ebola ..........kiedyś byl taki AiDS ........matko , jak ja płakałam za Fredkiem Merkurym.......nie umieli mu wtedy pomóc !Ale QUEEN wydaje z Nim teraz płytę , niepublikowane jeszcze utwory ! pękam z emocji ! !!  Największy wokalista wszeczczasów ! Przy ściezce dźwiękowej ,,Nieśmiertelny '' jestem na kolanach !  Fredziu , reinkarnuj się , prooooooszęęeęe ............

Strony

Skomentuj