Polska może być wkrótce wplątana w wojnę NATO z Rosją

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Napięta sytuacja na Ukrainie ponownie doprowadziła do tego, że ludzie zaczęli sobie zadawać pytania o to czy może wybuchnąć wojna, w której Polska będzie aktywnie uczestniczyć jako strona konfliktu. Jeszcze w styczniu tego roku wydawało się, że nic nam nie grozi, ale sytuacja jest bardzo dynamiczna i konfrontacja między NATO i Rosją może być kwestią dni.

 

Trzeba sobie zdawać sprawę z czyhającego zagrożenia, bo większość Polaków żyje w przeświadczeniu, że wszystko będzie po staremu. Nasze państwo wyraźnie przygotowuje się do wojny.

 

Do Wojskowych Komend Uzupełnień w całym kraju, tak zwanych WKU, musiały pójść jakieś wytyczne odnośnie przygotowania do mobilizacji. Zaczęło się od pism do firm, w których proszono o wyszczególnienie całego majątku, głównie samochodów i ciężarówek. Spis, który nigdy nie był szczególnie uzupełniany, nagle okazuje się niezbędny.

 

Co więcej WKU zaczynają wysyłać wezwania do stawienia się w ich siedzibie do zwykłych cywilów. Wiadomo, że w pierwszym etapie najwięcej wezwań zostało wysłanych do mechaników samochodowych.

 

To co dzieje się obecnie na Ukrainie może być kluczowe dla przyszłości naszego kraju. Różne ciemne siły pchają nas w wojnę, która ma zapewnić upragniony reset dla bankrutujących UE i USA. Czy taki apokaliptyczny scenariusz jest możliwy? Niestety tak i jesteśmy wskazani przez Rosję jako główny winowajca bałaganu na Ukrainie.

 

Oświadczenie w/s sytuacji na Ukrainie Janusza Korwin-Mikkego Prezesa Kongresu Nowej Prawicy

We wschodniej i na południowej Ukrainie wrze. Odpowiedzialny za to jest niewątpliwie Prezydent Federacji Rosyjskiej. W sprawie Krymu postąpił słusznie, osiągnął sukces – i najwyraźniej uznał, że może teraz wyciągnąć jakieś dodatkowe korzyści.

 

Nikt nie chciał umierać za Wolne Miasto Gdańsk gdy 90% jego mieszkańców chciało przyłączenia do III Rzeszy – i nikt nie chce umierać za Autonomiczną Republikę Krymu gdzie 95% glosujących chciało przyłączenia do Federacji Rosyjskiej. Gdy jednak III Rzesza zaatakowała Polskę, niechętne wojnie państwa Zachodu jednak wojnę wypowiedziały.

 

Dziś jest gorzej. Zarówno w Waszyngtonie, jak i w Brukseli istnieją potężne siły pragnące wojny – głównie dlatego, by ukryć gospodarczą katastrofę i nadciągające bankructwo tych państw. O czym otwarcie mówił już w 2011 roku p.Jacek Rostowski po powrocie z Brukseli.

 

Jakakolwiek ingerencja Moskwy na Ukrainie może zostać uznana za casus belli. Państwa NATO niemal jawnie się do niej szykują, przede wszystkim nasilając iście goebbelsowską propagandę, wprowadzając amerykańskie okręty na Morze Czarne i samoloty w rejon Nadbałtyki. Dochodzą coraz liczniejsze sygnały, że władze III Rzeczypospolitej wysyłają rezerwistom wezwania do WKU. Rację może mieć p.Arseniusz Jaceniuk, samozwańczy premier z Kijowa, że „nadchodzi dziesięć decydujących dni, najbardziej niebezpiecznych w historii”.

 

Kongres Nowej Prawicy wzywa władze III RP by nie mieszały się w ten konflikt. Żadne z państw NATO nie zostało przez nikogo zaatakowane, nie mamy więc żadnych zobowiązań traktatowych – i nie mamy interesu, by wtrącać się w wewnętrzne sprawy naszego sąsiada. To nie nasza wojna. Domagamy się ogłoszenia désintéressement i prowadzenia polityki ścisłej neutralności.

Janusz Korwin-Mikke

 

Warto zapoznać się z oświadczeniem na ten temat prezesa jedynej liczącej się obecnie uniosceptycznej partii politycznej w Polsce, Janusza Korwin-Mikkego, który przytomnie poprosił o ogłoszenie naszej neutralności w tym konflikcie. Wygląda jednak na to, że może być już za późno, a decyzje na temat wojny mogły już zapaść poza Warszawą.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro

loading...


Komentarze

Portret użytkownika MASAKRA

Wydaje mi sie, ze Majowie

Wydaje mi sie, ze Majowie mieli racje !
Jestem tez pewien, ze politycy tego swiata stoja pod presja wyzszych, blizej nieokreslonych bytow ( OBCYCH ).
Prawie nikt o tym nie pisze, nie wspomina... lecz tej opcji nie da sie wykluczyc. ( Denver ) ?

PS: Nie wydaje mi sie, by wielcy tego swiata celowo i swiadomie brneli do III wojny swiatowej ! Wydaje mi sie to po prostu smieszne i bez sensu !

Lecz jest to tylko moj punkt widzenia.

Ja tej wojny sobie i nikomu nie zycze ! Nie znam ani jednej osoby ktora by chciala wojny !!! To jest chore i nie logiczne !

Ten, kto pragnie wojny, musi byc ciezko umyslowo chory !!!

Portret użytkownika Pantałyk

Dokladnie. Ci niby rządzący

Dokladnie.
Ci niby rządzący to tylko marionetki w rękach wyższej inteligencji. A mówiąc w skrócie- twórców rasy ludzkiej. Annunaki to nasz NAJWIĘKSZY problem. Od początku zafałszowali naszą kulturę, historię i skierowali ją w jedną tylko stronę. Stworzenia systemu poddańczego, w którym wciąż jesteśmy słabymi i głupimi istotami, zabijającymi się dla setek nieistotnych bzdur. W dodatku oprócz siebie niszczymy całą planetę, która tak naprawdę stanowi integralną strukturę energetyczną z nami samymi. To jest KOSZMAR, z którego nawet nie zdajemy sobie sprawy.
Tylko spójrzcie na to nieco z dystansu a zrozumiecie, że nasza cywilizacja to olbrzymia pułapka dla naszych serc. Indoktrynacja umysłów sprawiła, że człowiek nie może odnalezć swojej prawdziwej natury i wciąż popełnia te same błędy.

Portret użytkownika MASAKRA

Dokladnie to mialem na

Dokladnie to mialem na mysli.
Dziekuje !

A my...jako normalni tego swiata, dajemy sie manipulowac i wykorzystac. Z samej GORY nic dobrego nie przyjdzie ! Obojetnie czy ten ktos sie nazywa Putin, Obama lub Merkel ! Tu na DOLE powinni ludzie zmadrzec i przestac winic narod niemiecki , rosyjski lub amerykanski. Kiedy czytam tutaj te artykuly, to sie wsciec mozna. Wynika z nich, ze wszyscy sa BE a tylko nieliczni CACY. Nie, tak to nie jest, Wszyscy ludzie sa tacy sami.. !!! Problem jest tylko w tym, ze kazdy narod jest w jakis sposob manipulowany i sterowany. Z tego wlasnie faktu rodzi sie nienawisc miedzyludzka. Wlasnie te NIENAWISC powinnismy moc tutaj na DOLE wykorzenic z naszych umyslow !

Portret użytkownika JD

Nienawiści nie da się

Nienawiści nie da się wykorzenić gadaniem o jej wykorzenieniu. Nienawiść jest bytem, który ma własność toczącej się kuli śnieżnej. Nienawiść można zneutralizować i technologia neutralizowania jest dobrze znana od 2 tysięcy lat. Nauczył nas jej Jezus. 
Nienawiść ludzką można zneutralizować energią życzliwości, miłości.  Energią tą można i należy ogarniać samego siebie, wszystkich ludzi bliższych i dalszych, w tym nieprzyjaciół i tych co nam źle życzą i źle czynią i cały świat. Tak się neutralizuje nienawiść zasianą przez ludzi. Innego sposobu nie mamy.
Reagując życzliwością, ogarniając jakieś obszary świata miłością do wszystkiego, co tam żyje, bez różnicy, w ten sposób neutralizujemy nienawiść. Po prostu zobaczmy w tych wszystkich walczących ludziach bliźnich, przyjaciół i krewnych, postrzegajmy ich jak nasze dzieci, rodzeństwo czy rodziców., czyli jak ukochanych bliskich, wtedy powstaje energia, która tam w strafach konfliktów neutralizuje nienawiść. Niezwykle potężne są modlitwy, np. krucjaty różańowe, niekoniecznie w grupach, ale i takie prywatne, samodzielne. 
Natomiast reagując nienawiścią na nienawiść potęgujemy działanie nienawiści i potęgujemy efekt kuli śnieżnej narastającej nienawiści.
Energia życzliwości wysyłana do ziemskich źródeł nienawiści może ugasić ogniska nienawiści i wtedy może zapanować względny spokój. Całkowity spokój może zapanować wóczas, gdy większość ludzi oprzytomnieje i uczynią przez aklamację Prawa Naturalne Panującymi Niepodzielnie nad wszelkimi prawami stanowionymi w parlamentach i urzędach. Wtedy możemy zaprowadzić trwały pokój i wyeliminować anarchię.  Natomiast jeśli będziemy eksperymentowali nad procedowaniem i głosowaniem Praw Naturalnych ludzi niewinnych /Prawem do Życia, Prawem do Własności i Prawem do Wolności/, to nieustannie będą powstawały gigantyczne zarzewia wielkich konfliktów i to wynika choćby z działu matematyki zwanego teorią gier i jest zjawiskiem sprawdzalnym i powtarzalnym.
Istnieją też źródła nienawiści ewidentnie przybywające z bytów niematerialnych, duchowych. To jest zadanie dla specjalistów, dla świętych, inaczej mówiąc twardzieli potrafiących zmierzyć się w takiej duchowej walce. Zwykli ludzie tego niech nie próbują, bo to jest bardzo niebezpieczne.

Portret użytkownika Zenek

  Żydzi chcą tej wojny. Taki

 
Żydzi chcą tej wojny. Taki główny rabin ukrainy nawet publicznie skakał z radości na wieść iż niedługo 3 światowa, poprzez dojście nazistowskiego reżimu majdanowego, zostanie WREŚCIE rozpętana. Oni się jej NIE MOGĄ WPROST DOCZEKAĆ. I wyginięcia w niej czego jakoś nie są w stanie zajarzyć mając treść tych przepowiedni przed nosem. Ale jak to mówią - schizofrenia paranożydalna nimi owładnęła. Jak lemingami rytualne skakanie po śmierć do morza ...

Portret użytkownika gnago

 ! tam juz są nasze pieniądze

 ! tam juz są nasze pieniądze te z AmberGold "nieoficjalnie" a oficjalnie nasze darowizny z budzetu też.
 
Po drugie nie za bardzo mamy jak uniknąć skoro byle samolot bojowy w ciągu kilku minut może przelecieć przez terytorium Polski.
 Może skończyć się jak Wojna pólnocna formalnie stroną walk nie byliśmy , ale toczyła się na naszym terytorium.
 
Zatem zdecydowane przeciwdziałanie wojnie , również przez liwidację fizyczna " jastrzębi" wojny na świecie . Nawet fizycznie

Portret użytkownika Baller

Tak z ciekawości zapytam po

Tak z ciekawości zapytam po co ktoś miałby zabrać sobie Polskę? Do czego Rosji albo Niemcom jest niby Polska potrzebna? Przecież tutaj nic nie ma. Dlaczego piszecie, że Polski nie będzie w niedalekiej przyszłości? Troche to bez sensu.

Portret użytkownika 720

Baller napisał: Tak z

Baller wrote:

Tak z ciekawości zapytam po co ktoś miałby zabrać sobie Polskę? Do czego Rosji albo Niemcom jest niby Polska potrzebna? Przecież tutaj nic nie ma. Dlaczego piszecie, że Polski nie będzie w niedalekiej przyszłości? Troche to bez sensu.
A tego, że leżymy w samym sercu Europy, na przecięciu najważniejszych szlaków handlowo-drogowych, nie przyszło Ci do głowy? Poza tym ziemie od Polski w kierunku wschodnim, aż po Kamczatkę, to ziemie najzasobniejsze na całym świecie, w różnorakie minerały, surowce, etc.

Strony

Skomentuj