Trwa kolejna erupcja wulkanu Popocatepetl w pobliżu Mexico City

Kategorie: 

Mierzący 5450 metrów wulkan Popocatepetl, znajdujący się na południe od Mexico City jest w trakcie drugiej w tym roku erupcji. Z jego krateru wydobywają się kłęby popiołu a jego słup wciąż nabiera wysokości.

 

Meksykańska krajowa agencja zapobiegania katastrofom twierdzi, że wulkan cztery od wtorku emitował w niebo chmurę popiołu o wielkości większej niż kilometr. To powoduje, że jest możliwość opadu popiołu na Mexico City.

 

Agencja nakłania ludzi do pozostawania co najmniej 12 kilometrów od krateru. Wulkan znajduje się około 65 kilometrów na południowy wschód od stolicy.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika partyjny

Okey,zakładając że nie są to

Okey,zakładając że nie są to górnicze wstrząsy to jest to naturalne zjawisko. Co z tego,że w Czechach jest ostatnio wiele wstrząsów?Wstrząsy były są i będą,oczywiście z różnymi skutkami jak np.Japonia.Równie dobrze mogą być za 2 lata delikatne wstrząsy np.na Węgrzech.Ja osobiście nie widzę w tym nic nadzwyczajnego,oczywiście mogę się mylić.Wszak jestem tylko człowiekiem.Pozdrawiam.

Portret użytkownika mira69

 no tak,pomyślmy...siedzą

 no tak,pomyślmy...siedzą sobie w bunkrach zadowolone z siebie szejki, a tu pierdut???! wulkan ich w dupska garażuje! cholera,gdzie wiać? a może nie będziemy im tak tych bunkrów zazdrościć? bo moim skromnym zdaniem podczas wybuchu wulkanu szejki będą niczym w piekarniku?   A propos,dziś w mediach podali publicznie, że polski rząd tworzy agencję podglądającą satelitarnie to co się dzieje na terenie Afganistanu .Za pieniądze polskich podatników będziemy oglądać jak arab zapieprza na wielbłądzie cholera wie gdzie....Rzeczywistść sięgnęla absurdu.....

Portret użytkownika PB

Był taki Pan (Phil

Był taki Pan (Phil Schneider), który dziesięć lat temu opowiadał o budowaniu baz podziemnych i zapewne można to odnieść do bunkrów. Wyraźnie mówił, że znajdują się kilkanaście kilometrów pod ziemią a wszystkie są połączone siecią podziemnych tuneli. Ci co budowali tego typu schrony wiedzą co robią i zabezpieczyli te miejsca od wszelkiego niebezpieczeństwa. Jesli faktycznie na powierzchni rozpocznie się piekło to schrony militarne kilka kilometrów pod ziemią będą najbezpieczniejsze.Mamy przed sobą wzmożoną aktywność słoneczną a co za tym idzie także wulkaniczną. Kometę Elenin co do której nie wiadomo jak się zachowa a w najlepszym wypadku będziemy lecieć w jej ogonie oraz prawdopodobnie brązowego karła w układzie słonecznym zbliżającego się do Ziemi.Zastanawiam się czego jeszcze można się spodziewać.

Portret użytkownika Roni Tornado

Mira69, a może jak te

Mira69, a może jak te krezusy-władcy wejdą do tych swoich bunkrów, to może ich tam pogrzebiemy żywcem ? Biggrin Może oni sobie grobowce kopią ? Oby Ziemia ich żywcem sprasowała za ich podłość, zło, nieludzkość.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Używasz Adblock? Blokujesz reklamy, ale podoba ci się to co tu czytasz? Wpłać cegiełkę na utrzymanie portalu, albo odblokuj reklamy na ZnZ