Rosja i USA planują ewakuację z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

Kategorie: 

Kilka dni temu a dokładnie 24 sierpnia 2011, poinformowano, że doszło do katastrofy rosyjskiego statku kosmicznego Progress. Wynikiem tego incydentu jest brak dostawy zaopatrzenia na ISS oraz czasowe zawieszenie lotów wykonywanych przez rosyjską agencję kosmiczną.

 

Do upadku powietrznej ciężarówki Progress doszło w bardzo niekorzystnym czasie, dosłownie kilka tygodni po oficjalnym zakończeniu amerykańskiego programu wahadłowców. Efektem jest brak możliwości dostarczenia zaopatrzenia na stację kosmiczną, co według NASA i agencji rosyjskiej zmusi do ewakuacji załogi znajdującej się na pokładzie ISS.

 

Już teraz został odwołany powrót na Ziemię trójki kosmonautów, którzy będą musieli pozostać na orbicie przynajmniej 3 dodatkowe tygodnie. Może się jednak okazać, że na powierzchnię Ziemi powrócą wszyscy lokatorzy stacji i po raz pierwszy w historii pozostanie ona bez stałej załogi.

 

Internet pełny jest rozmaitych spekulacji na temat prawdziwej przyczyny tego radykalnego kroku. Teorie zakładają, że rzekomy upadek statku Progress był przykrywką i wyjaśnieniem dla społeczeństwa ukrywającym prawdziwą przyczynę ewakuacji stacji kosmicznej. Poruszamy się tu jednak na poziomie domysłów bez jakichkolwiek dowodów a koincydencja czasowa między planowaną ewakuacją a nadchodzącymi zjawiskami kosmicznymi typu przeloty komet i asteroidów może być przypadkowa.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem