Izrael rozpoczyna operację zbrojną na terenie Strefy Gazy

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com
Między Izraelem a organizacją Hamas wybuchła regularna wojna. W poniedziałek wieczorem bojownicy dokonali zmasowanego ataku rakietowego, na co Izrael odpowiedział bombardowaniem Strefy Gazy. Tym samym władze ogłosiły rozpoczęcie operacji "Protective Edge", która ma na celu ochronić mieszkańców kraju przed terroryzmem.

 

Jak donoszą media, Hamas wystrzelił w poniedziałek ponad 80 pocisków. Nie wszystkie z nich trafiły w swój cel a duża część została również przejęta przez systemy obrony przeciwrakietowej. Natomiast minionej nocy, Siły Obronne Izraela (IDF) odpowiedziały zmasowanymi nalotami, w wyniku których kilkanaście osób zostało rannych.

 

Konflikt ten nie zostanie wygaszony, dopóki ktoś z zewnątrz nie zwróci uwagi na problem i nie rozpocznie zdecydowanych działań, aby powstrzymać niepotrzebną wojnę i doprowadzić do pokoju w tym regionie. Oczywiście Izrael jest w posiadaniu miażdżącej przewagi nad ugrupowaniem Hamas i to Izrael zrezygnował z negocjacji pokojowych.

 

Choć palestyńscy bojownicy nie mają szans w przypadku otwartej wojny, Hamas oświadczył, że odpowie na każdą agresję ze strony Izraela. Jednak władze tego kraju zapowiedziały to samo a w ten sposób konflikt nie zostanie rozwiązany.

 

Izrael, jako że posiada znaczną przewagę militarną nad swoim przeciwnikiem, powinien postarać się o wznowienie negocjacji pokojowych i doprowadzić do powstania dwóch oddzielnych, niezależnych od siebie państw. Stany Zjednoczone naciskały wcześniej na negocjacje i zagroziły, że w przeciwnym wypadku Izrael zostanie zbojkotowany.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Alphard z Hydry

Oczywiście żydom (chazarom)

Oczywiście żydom (chazarom) od dawna zależy na zniszczeniu Prawosławia w Rosji, i robili to już wiele razy, ostatnio, przez blisko wiek tłamsili Prawosławnych Komunizmem, gdzie ateizm był państwowy. Tym których nie zmuszono siłą to psychologią. Prawosławie zastąpili kultem lenina i stalina.
 
Prawosławie jest atakowane, ponieważ jako jedyny kościół chrześcijański (też kilka kościołów z bliskiego wschodu lub etiopii) zachowały czystą wiarę od samych początków.
 
ostatni raz Prawosławie miało sobór powszechny..  prawie 1000 lat temu. Od tego czasu, nie zaszły w nim prawie żadne zmiany takie jak w krk, na którego czele stoją jezuici.
 
Najlepsze jest to że Prawosławie to jedyna denominacja, któa otwarcie mówi o ekumeniźmie, jako złym znaku końca czasów, czyli rozpoznaje je jako wielie odstępstwo.
 

Portret użytkownika Medium

Alphard z Hydry

Alphard z Hydry wrote:

Prawosławie jest atakowane, ponieważ jako jedyny kościół chrześcijański (też kilka kościołów z bliskiego wschodu lub etiopii) zachowały czystą wiarę od samych początków.
Nie, Alphardzie, troszkę inaczej. W czasach przedreligijnych w Azji były Wedy (Wiedy). U nas nawet w języku zostało jako 'wiedza' w swoim właściwym znaczeniu Wink
Potem przyszli obcy, by chrzcić swoich nauczycieli Ariów (Asów). W prawosławiu stosunkowo najdłużej zachowano wedyjskie wartości, zaś soborowość tego wyznania nie pozwalała na szybkie, jak w KRK pod wodzą jednej osoby, wprowadzanie zmian. 
No i jeszcze 1000 lat temu był kościół grecki i rzymski. Z chrześcijańskiem to kolejny przekręt. Poszukaj u treboroka info.

Portret użytkownika Zenek :)

Nie tylko tam mordują w

Nie tylko tam mordują w "owczej skórze":
 
"Czytając jego wywiad opublikowany w gazecie „Panorama” (USA), jeszcze raz przekonujemy się, że w ZSRR nikogo niepotrzebnie nie zamykano. Na terytorium Ukrainy i Donbassu po stronie żydowskiej władzy kijowskiej znajduje się kilka tysięcy izraelskich wojskowych. Rosyjsko-putinowska propaganda przemilcza ten fakt i mówi o tym, że są to jakoby amerykańscy najemnicy. Ale to łgarstwo. W okolicach lotniska Donbassu, podczas jego szturmu, zostało wziętych do niewoli, przez powstańców pospolitego ruszenia, 5 (pięciu) wojskowych z armii izraelskiej. W związku z tym tego samego dnia miała miejsce rozmowa Putina z izraelskim premierem. W wyniku tej rozmowy już następnego dnia rankiem jeńcy zostali przejęci od powstańców przez speców z GRU RARF. Zapłacono za nich i zażądano gwarancji nierozpowszechniania tych informacji stanowiących tajemnicę państwową. Istnieje video z przesłuchania i przekazania tych żydów w ręce GRU a także fotokopie dokumentów i fotografie tych osób. Jedyna rzecz, która powstrzymuje od publikacji tych materiałów, to zagrożenie zamordowaniem świadków, w tym ich rodzin. O tym fakcie otwarcie powiedzieli pracownicy GRU. Tymczasem od kierownictwa Donbassu żąda się zezwolenia na wprowadzenie na terytorium Donbassu batalionu „Alia” z Izraela."
 
 
całość
http://wolna-polska.pl/wiadomosci/ukraina-wojna-zydow-przeciwko-rosjanom-2014-07
 
 
Czyżby to jest ta "młodzież gotowa na wszystko" jaką się chełpili nazistowscy weterani u Kwietnia? Ideologia się zgadza, metody się zgadzają, kierunek napaści też ....
 
Ukraina => wojna judaizmu(satanizmu) z prawosławiem(chrześcijaństwem), normalnie jak w APOKALIPSIE św Jana hordy antychtysta zgromadziły sie pod  sztandarami iSSraela i NATO by walczyć z Bogiem (na sztandarach Noworosji).
 
Tylko gdzie Meggido gdzie ta cała nazistowska szarańcza spłonie?
 
 
 

Portret użytkownika maniakDVD

Zenek :) napisał: Ukraina

Zenek :) wrote:

Ukraina => wojna judaizmu(satanizmu) z prawosławiem(chrześcijaństwem), normalnie jak w APOKALIPSIE 

Trochę to nie pasuje, w jednym z filmików separatyści mówili, że konflikt na Ukrainie jest w rzeczywistości wojną między prawosławiem, a żydami i chrześcijanami (lub zastąpili chrześcijan Watykanem, nie mam pewności. W każdym razie chyba na jedno wychodzi). Tak więc chrześcijanin może być po stronie Noworosji, czy jak to tam nazywacie, ale oni i tak was traktują jako wroga, cały zachód, łącznie z Polską. 
Chyba, że co niektórzy wiadomości piszą z Rosji, dużo ostatnio się mówi o rosyjskich agentach, którzy spamują zagraniczne fora (http://spoxter.pl/atak-rosyjskich-trolli-internetowych/)
Nie rozumiem takiego zachwytu co niektórych Rosją i utożsamiania jej z czymś pokroju ostatniego bastionu wolności. Naprawdę myślicie, że w walce o wpływy tylko jedna strona może być zła?
W jaki sposób Putin (oficer KGB) i jego koleżkowie stali się tymi dobrymi, ktoś może mi to wytłumaczyć? 
 
Na jednej ze stron został zamieszczony wywiad z rabinem (http://www.sadistic.pl/rabin-abe-finkelstein-vt303281.htm)
W pewnym momencie mówi: "Najmądrzejsze jest by mieć obie strony w każdej grze. W ten sposób poznasz jej wynik."
Do osób tak zachwalających Rosję: skąd czerpiecie informacje, które pozwalają wam na wypowiadanie się z taką pewnością na temat Rosji? Nie macie ani krzty podejrzeń, że to wszystko jest z góry ukartowane przez jedną grupę? 

Portret użytkownika Zenek :)

  Jedna strona bestialsko

 
Jedna strona bestialsko zabija autochtonów, druga krzykliwie oponuje udając iż ją te mordy coś obchodzą. One są z jednej strony krawężnika, ja mówie o klującej się drugiej. O tej jaka ODMIENI OBLICZE TEGO ZAŻYDZONEGO ŚWIATA.
 
 
I żyjący będą złożeczyć przeklinając swoich przodków i dzień w jakim przyszli na ten świat urągać Bogu swoim bluźnierstwem. Taka będzie przyszłość jakiej niektórzy już doświadczyli.
 
Kiedy się zmaterializuje?
 
Obserwujcie polityków. Jak uciekną do swoich podziemnych nor będzie to znak iż nastąpi to niebawem. A będą uciekać w popłochu. Także i ci co w swoim obłędzie mają się czelność mienić bogami na ziemi. Smile
 
Ale i pod ziemią dorwie ich Duch Boży. Już nie ma takiego miejsca w wszechświecie które będzie chciało ukryć ich plugawe cielska przed Armaggedonem.
 
 
 

Portret użytkownika Zenek :)

  Katoobłudyzm watykański

 
Katoobłudyzm watykański mimo kradzieży symboliki religijnej nigdy nie był i nigdy nie będzie "chrześcijański". To koń trojański dla gojów by się nie buntowali, żyli jak robaki w poniżeniu i hańbie i by znosili kato-rabe swoje dobra. No i oddawali im swoje pacholęta na świątyną deprawacje (pedofilia kościelna).
 
Samo prawosławie nie jest też do końca tym co rozumiem pod tym pojęciem, ale oni są najbliżej bo pomimo bluźnierstw w rycie zachowali to co najważniejsze i za to spotka ich nagroda.
 
Czy się do tej walki z żydowskim nazizmem przyłączą inni podobno wierzący w Chrystusa to czas pokaże. I to kto nosi w sercu Boga a kto tylko judaszowe szekle czy judaistyczny, śmierdzący sadyzmem tory kamień.
 
Wygrany będzie tylko jeden. Nie da się dłużej dawać Bogu świeczki a diabłu .... palaców....
 
i udawac wierzącego bo się wykuło na pamieć brednie z "ksiąg objawionych".
 
Już się nie da. Wink
 
Dlatego też przypominam zaprzedańcom o nawróceniu.
 

Portret użytkownika Sergius

Zenek :) napisał: Ukraina

Zenek :) wrote:

Ukraina => wojna judaizmu(satanizmu) z prawosławiem(chrześcijaństwem), normalnie jak w APOKALIPSIE św Jana hordy antychtysta zgromadziły sie pod  sztandarami iSSraela i NATO by walczyć z Bogiem (na sztandarach Noworosji).

 
Przyrównanie separatystów do Bożej Armii jest trochu na wyrost, ale na pewno nowy rząd Ukrainy wspomagają największe kanalie, potwory i psychopaci. Wsparcie zbrodniarzy z Kijowa zagranicznymi "wolontariuszami" to jedno, ale zobaczcie jakie wsparcie logistyczne otrzymuje nowa władza:
http://www.autonom.pl/?p=9187
http://wolnemedia.net/polityka/rosyjskie-media-o-rzekomym-dokumencie-korporacji-rand/
To się nazywa plan walki z "terroryzmem" - zawieszenie konstytucji, pacyfikacja, obozy filtracyjne. Wszyscy zamieszkujący zbuntowane regiony cywile mają zostać potraktowani jako „zaangażowani lub wspierający walkę separatystów”.
Ciekawe, czy podobne instrukcje otrzymają kiedyś nasze "kochane" władze?

Portret użytkownika Sergius

Wiem kogo mają na

Wiem kogo mają na sztandarze.

 
Dla mnie separatyści to przede wszystkim ludzie, którzy chcą się uwolnić od wpływów Kijowa, ponieważ nowe władze szczerze nienawidzą rosyjskojęzycznej ludności wschodu kraju (nazywają i traktują ich jak podludzi!). Dla mnie to po prostu pełni patriotyzmu i wiary żołnierze walczący za swoje rodziny i domy. Chętnie zapytałbym ich samych, czy uważają siebie za Bożą Armię.
Niemniej argument, że jest to wojna judaizmu (a konkretniej satanizmu) z prawosławiem uważam za prawdziwy - sataniści chcą zniszczyć chrześcijańską religię, kulturę oraz (coraz częściej) zniszczyć chrześcijan fizycznie.

Skomentuj