Gradobicie dokonało znacznych uszkodzeń w amerykańskiej elektrowni atomowej

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

W zeszłym tygodniu w stanie Nebraska doszło do znaczącego gradobicia. Wywołało ono spore zniszczenia, w tym w elektrowni jądrowej Fort Calhoun. Według wstępnych danych straty w tym miejscu przekraczają 5 milionów dolarów.

 

Grad wielkości piłek tenisowych zaatakował w stanie Nebraska. W jego wyniku uszkodzone zostało wiele budynków i samochodów. Do sporych strat doszło też na terenie elektrowni atomowej Fort Calhoun. W dachu jednego z budynków zakładu jest wiele dziur, jest też kilkanaście rozbitych okien. Rozbite zostało kilka klimatyzatorów dachowych i innych urządzeń wspomagających, a także pojazdów użytkowych zaparkowanych na terenie zakładu.

 

Gradobiciu towarzyszył silny wiatr dochodzący w porywach do 90 kilometrów na godzinę. Wstępne szacunki wskazują na to, że uszkodzenia w Fort Calhoun, według wstępnych danych, wyniosą 5 milionów dolarów. To nie pierwszy raz, gdy elektrownia jądrowa Fort Calhoun doświadcza klęski żywiołowej. W 2011 roku jej terytorium zostało zalane w wyniku powodzi i wyjścia z brzegów rzeki Missouri.

 


 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika saturas13

brawo cezarze ,w 100 proc

brawo cezarze ,w 100 proc popieram  Przekupili polityków ,przekupili biznes i syjonistyczne świnie uprzykrzają nam życie Może przynajmiej przyroda stanie po naszej stronie i zmiecie koczowników z tej planety

Skomentuj