Organizmy GMO moga transferować geny do naszego krwioobiegu

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Najnowsze badania potwierdzają, że zasada biologicznej równoważności jaką próbuje się stosować względem organizmów modyfikowanych genetycznie jest nieprawdziwa. Co więcej dowiedziono, że fragmenty kodu genetycznego z GMO są w stanie przetransferować geny bezpośrednio do naszego krwioobiegu.

 

Badania opublikowane niedawno w periodyku naukowym PLOS ONE dowodzą, że produkty żywnościowe GMO są w pełni zdolne do transferowania genów po ich spożyciu jako pożywienia. Obala to uznawany przez wiele osób za aksjomat mit, wedle którego produkty transgeniczne są zupełnie nieszkodliwe a ich wpływ na nasze zdrowie nie różni się od tego jaki wywierają normalne organizmy.

 

Najnowsza analiza została przeprowadzona na 1000 ochotników. Za badanie odpowiadają naukowcy z Węgier, Danii i USA. Analizowano proces asymilacji produktów GMO konsumowanych na całym świecie.

 

Badano między innymi wpływ spożycia syropu glukozowo-fruktozowego pozyskiwanego z modyfikowanej genetycznie kukurydzy (HFCS). Oprócz tego testowano wpływ białek pozyskanych z soi GMO, a także skutki diety mięsnej ze zwierząt żywionych GMO.

 

Zespół naukowców odkrył, że DNA spożywanych roślin nie ulega całkowitej degradacji podczas trawienia. Zmodyfikowane genetycznie organizmy podczas dekompozycji pozostawiają łańcuchy DNA, które dostają się następnie do krwioobiegu.

 

Specjaliści twierdzą, że po analizie 1000 próbek pobranych od ochotników uzyskano przekonujące dowody na to, że spożywając żywność modyfikowaną genetycznie narażamy się na to, że w naszych ciałach krążą fragmenty DNA, które unikają degradacji.

 

Mechanizm tego przenikania nie jest niestety znany, ale uczeni twierdzą, że sprawa jest poważna ponieważ koncentracja takie roślinnego DNA może być większa nawet niż ludzkiego, co zidentyfikowano w niektórych próbkach.

 

 

Wiadomość pochodzi z portalu medycznego:

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro

loading...


Komentarze

Portret użytkownika annuka

Jedynym pewnym,

Jedynym pewnym, niezaprzeczalnie negatywnym aspektem GMO jest fakt, że rośliny te (GMO) są odporne na herbicydy i pestycydy, w związku z czym są nimi nasączone a nie umierają. My jesteśmy na końcu łańcucha pokarmowego i to w naszych organizmach te wszystkie trucizny sie kumulują. Prześledźcie sobie historię używania DDT i to, w jaki sposób powyższy związek ( po około 30 latach) wpłynął na środowisko.

Portret użytkownika Bender

 Malo tego panie Cezarze...

 Malo tego panie Cezarze... Naplety beda same odpadac a jak wyslesz taki naplet do Namiestnika Syjonu to od razu na szczyt piramidy lecisz-miejscowki w luxusowych schronach na Marsie, Ksiezycu, Ziemi i gdzie tylko zechcesz. Pejsy sa przezytkiem i teraz beda rosly rogi i ogony bo przeciez wyprorokowali sobie rychle nadejscie Antychrysta. Pewnie maja go juz na ukonczeniu po tylu wiekach knucia. Koszernie.

Portret użytkownika Cezar

Wiesz czego zydzi musza se

Wiesz czego zydzi musza se przyszczygiwac naplety z fi***w,bo ich Jahwe jak ukladal ich geny to byl tak napierdzielony ze sie pomylil i im pozostawil dlugie naplety,a w zalozeniu jahwe zydzi nie mieli miec wcale napletow.Tak ze ich jahwe zrobil ich w trabe i oni teraz sie mszcza za to musza przyszczygiwac dlugie naplety.

Portret użytkownika sylsia

Cezar napisał: Wiesz czego

Cezar wrote:

Wiesz czego zydzi musza se przyszczygiwac naplety z fi***w,bo ich Jahwe jak ukladal ich geny to byl tak napierdzielony ze sie pomylil i im pozostawil dlugie naplety,a w zalozeniu jahwe zydzi nie mieli miec wcale napletow.Tak ze ich jahwe zrobil ich w trabe i oni teraz sie mszcza za to musza przyszczygiwac dlugie naplety.
wiesz co ty powinnes sie leczyc bo takie bzdury piszesz jak jakis ps.......ol

Portret użytkownika Annam

Myślicie że ci którzy to

Myślicie że ci którzy to produkują, (modyfikują) też jedzą tą żywność. pewnie są najbardziej gorliwymi poszukiwaczami niemodyfikowanego jedzenia z ogródka na ich wielkich posesjach którymi zajmuje się ich osobisty ogrodnik.

Portret użytkownika Annam

Jedno i to samo w kółko czyli

Jedno i to samo w kółko czyli podtruwanie społeczeństwa ciąg dalszy. Przecież koncerny farmaceutyczne muszą zarabiac a teraz bedziemy chorowac na nowe choroby i bedziemy potrzebować wiecej leków likwidujących tylko objawy.

Strony

Skomentuj