Silne trzęsienie ziemi 6.4 stopni wystąpiło na Vanuatu

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Dzisiaj, tj. 19 czerwca 2014 roku o godzinie 10:17 czasu uniwersalnego, doszło do silnego trzęsienia ziemi w okolicy archipelagu Vanuatu na Pacyfiku. Magnituda wstrząsu sejsmicznego wyniosła 6,4 stopni w skali Richtera.

 

Epicentrum znajdowało się 85 km od miejscowości Sola i 219 km od Luganville. Trzęsienie miało głębokość około 60 km pod dnem oceanu.

 

Poprzednie zjawiska sejsmiczne na Vanuatu skutkowały uszkodzeniem wielu niezbyt solidnie budowanych domostw. Istnieją również zagrożenia w postaci osuwisk, które mogą stanowić dodatkowe niebezpieczeństwo dla mieszkańców.

W promieniu 100 km od epicentrum mieszka jedynie 6300 osób. Trzęsienia ziemi w tym regionie świata zdarzają się dosyć często, ponieważ leży on w bardzo aktywnym sejsmicznie i wulkanicznie regionie świata zwanym pacyficznym pierścieniem ognia.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj