Czy USA przygotowują atak nuklearny na Rosję?

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Pojawiają się pogłoski, że Stany Zjednoczone mogą planować atak nuklearny na Rosję. Jako jeden z dowodów podawany jest fakt realokacji do Wielkiej Brytanii niewykrywalnych dla radarów bombowców strategicznych B-2.

 

Pomysł rozpętania wojny jądrowej wydaje się być tak szalony, że większość myślących ludzi zdaje sobie sprawę, że byłaby to sekwencja kończąca dla ludzkości. Kto wie być może do czegoś takiego doprowadzono kiedyś na Marsie, bo planeta ta wygląda jak zdewastowana po nuklearnym kataklizmie. Czy z Ziemią może się stać to samo?

 

Jeszcze niedawno widmo wojny nuklearnej wieszczono raczej między Indiami i Pakistanem, ale rozwój sytuacji na Ukrainie wskazuje na to, że duży konflikt może się zacząć u naszych bram i wszystko jest możliwe.

Bombowiec strategiczny B-2 - źródło: 123rf.com

Już w lutym tego roku Barack Obama po przemówieniu, w którym straszył Rosję "kosztami interwencji" na Ukrainie, został zapytany wprost - czy ma zamiar rozpocząć wojnę nuklearną z Rosją. Prezydent zaczął się naśmiewać z pytającego i wyśmiał go. Jednak gdy 11 czerwca w Europie wylądowały bombowce B-2 to można odnieść wrażenie, że fakty są jednak inne.

Z drugiej strony Rosja również pozwala sobie ostatnio na rajdy swoich bombowców strategicznych. Kilka dni temu donosiliśmy o incydencie z samolotami TU-95. Można więc powiedzieć, że słowa słowami, a fakty są takie, że oba mocarstwa realnie straszą się perspektywą użycia broni ostatecznej.

 

Rosyjskie media wskazują na szereg wydarzeń, które składają się na obraz sugerujące, że USA ze swoimi sojusznikami może mieć plany prewencyjnego ataku nuklearnego na Rosję. Być może Rosjanie wyrażają w ten sposób swoje fobie, ale coś może być na rzeczy.

 

Oczywiście nie trzeba chyba dodawać, że jeśli doszłoby do takiego ataku to z pewnością nie uda się wyeliminować całego rosyjskiego potencjału nuklearnego i należałoby się liczyć z próbą kontrataku. Jak wiadomo na liście celów znajduje się też Polska, która jest traktowana jako byt niesuwerenny, de facto amerykański koń trojański w Europie.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika 59 latek

polskim głupkom w

polskim głupkom w zbankrutowanym panstwie marzy sie wojna zapominajac ze zniszczona Rosja to zniszczona Europa, o zadupiu katolickim nie wspomnę. Amerykanski bankrut jak niedobite zwierze bedzie wykonywał nieobliczalne i nie przewidywalne ruchy, co nie musi znaczyc ze kogos zrani. Okazuje sie ze polityka wojujacych prezydentów doprowadziła do ruiny Stany Zjednoczone. . Według oswiadczeń Rosji, nawet po zniszczeniu zycia biologicznego w Rosji sestem obronny zareaguje kontratakim. Bardziej realnym scenariuszem dla USA jest fizyczne opuszczenie Ameryki przez ludzi majetnych i inowacyjnych, zostanie panstwewko na wzór RPA, a odrodzą sie bizony i indianie. 

Portret użytkownika Michaleddon

Scenariusz III WS

Scenariusz III WS zdecydowanie jest tematem szerokimi wariantow jest sporo. Ze do niej dojdzie to raczej niestety rzecz pewna. Wojny byly i, jak dlugo ludzie beda zyc na tej planecie beda. Kiedys byly to wolny o skali lokalnej (choc trudno z drugiej strony nazwac podboje np Rzymu lokalnymi) ale odkad mamy zaawansowana technike pozwalajaca na łatwa komunikacje i mobilnosc wojsk na swiecie wojny staly sie swiatowe. Nastepna tez taka bedzie choc zacznie sie jak zwykle, lokalnie. Co do uzycia lub nie broni jadrowej podziwiam otymizm tych z was ktorzy sadzicie ze nie zostanie ona uzyta. Mysle ze kazda bron jest wymyslana zeby zostgac uzytą i z jądrową nie będzie inczej. To, kto odwazy sie jej uzyc pierszy zalezy od tego kto pierwszy wymysli "antidotum" na nia czyli opracuje sposob na elektroniczna blokade stanowisk sterujacych atakami badz nad samymi pociskami w locie. Jestem pewien ze kto pierwszy wpadnie na to nie zawaha sie ich sam uzyc przeswiadczony o tym ze sie obroni przed atakami odwetowymi. Zgadzam sie z tymi z Was ktorzy mowicie ze atak bedzie z zaskoczenia. No przy broni jadrowej to jedyna rokujaca nadzieje na sukces taktyka. Czy atak Chin na Rosje bedzie poczatkiem III WS. Nie sadze. Mysle ze raczej Rosja pojdzie w Europe. Wtedy jak bedzie zajeta w Europie moze zostac znienacka zaatakowana przez sosjusznika, czyli Chiny. Niewykluczone ze po to Rosja tak zaciesnia dobre stosunki z Chinami, zeby zabezpieczyc swoje tyly. Ale wiadomo, uklady sa po to zeby je lamac. I mysle ze rzczywiscie oznaczaloby to krajobraz Marsa na Ziemi jako efekt ostateczny wojny. Mam jednak nadzieje ze Elity rzadzace planuja te wojne tuz przed przelotem Nibiru zeby ludzie nie mogli reagowac na pojawienie sie jakiegos tam ciala niebieskiego na Ziemi. Mam nadzieje tylko i wylacznie z tego powodu ze kataklizmy naturalne beda olbrzymie i to jedyny argument ktory moze sklonic wszystkich do zaprzestania dzialan wojennych zanim sie wszyscy powykanczamy. Oczywiscie najlepiej by bylo zeby zadnej III WS wogole nie bylo ale to juz chyba przesadzone. Wystarczy przysluchac sie nastrojom po calym swiecia. Ona jest tuz za rogiem... Pozdrawiam wszystkich i zycze duzo wiary w Stworce. tylko to jest a zwlaszcza w tych ciezkich czsach bedzie sie liczyc.... Króluj nam Chrystusie.

Jeszcze dzien najwyzej dwa wszystko sie odmieni i zrozumiesz ile jest szczęścia tu na Ziemi...

Portret użytkownika Scripto

Rozumiem że to jakiś news że

Rozumiem że to jakiś news że bombowce B-2 zostały przemieszczone do UK. Ale na tym się kończy nic nie wiem. Domysły domysłami, ale nie róbcie tutaj takiej paniki jakby USA już rozpętały wojnę nuklearną. Wojna nuklearna oznacza zniszczenie całego obecnego porządku świata a przeżyć ją może maksymalnie 1 000 000 ludzi. Rosja nie jest sama bo są jeszcze Chiny, Indie, Pakistana czy Iran oraz Izrael. USA o tym wiedzą i nikt z tcyh krajów tego świadomie nie rozpęta bo wie że to gorzi zagładą całej Ziemi, ale to nie oznacza że może się to nie zdarzyć ponieważ może to zrobić ktoś spoza ludziej rasy.. Jeszcze wtrącacie do tego newsa Marsa nie wiem po co jak takie głupoty piszecie. Mars to jest osobna historia która wymaga osobnych artykułów a nie wstawaki że była na nim wojna nuklearna bo to tylko wprowadza ludzi w błąd. W jakimś małym procencie jest ten plan możliwe, ale w dużej mierze jest to tylko czysta sensacja i nakręcanie paniki oraz strachu. Tak jak z tym że Rosja już atakuje Polskę... Przesadzacie i jeszcze raz przesadzacie. Ile już tu było takich newsów że wojna USA z Iranem nuklearna się zaraz rozpocznie i co.. Iran teraz z USA ściskają sobie ręce i się uśmiechają do siebie bo pewnie zrozumieli że to Izrael jest problemem a nie Araby. Piszcie o fakatach a nie podsysajcie  oraz podkoloryzowujecie te fakty. Myślałem że takich rzeczy można się spodziewać tylko po TVN, TVP1 czy Polsat a nie po niezależnych mediach w necie.
Pozdrawiam, Scripto
Zapraszam www.globalityk.pl
Inaczej analizowany świat
 

Portret użytkownika Roki

Myślę że: Po primo: Broń

Myślę że:
Po primo:
Broń nuklearna to może być mit typu holokaust, ewolucja, lądowanie na księżycu, czy demokracja z prawdziwymi wyborami. Jest wiele ciekawego materiału w internecie gł. anglojęzycznego.
Po drugie primo :-) 
Putin, Łobama, Merkel czy Tfusk to tylko marionetki a rządzi kto inny. Kto? A czemu my mielibyśmy to wiedzieć? NYFB (non your fuckin business)
Po trzecie primo Smile )))
Nawet jeżeli dojdzie do konfliktu światowego to będzie to przygotowane przedstawienie. W dużych operacjach nie kontroluje się całości tj. wszystkich małych wydarzeń, liczą się wydarzenia kluczowe i efekt końcowy.

Portret użytkownika Roki

Bahh....po pierwsze co znaczy

Bahh....po pierwsze co znaczy słowo holokaust, bo nie jestem żydem i nie rozumiem tych koślawych pokrętnych i dwulicowych zwrotów? Po drugie podczas II wojny zgineło mnóstwo niewinnych ludzi wszystkich ras i religii a najwięcej zgineło słowian! Po trzecie: czy oglądałeś to coś co nazywane jest komorami zagłady w największym obozie na terenie Pl? Spece z USA min. od trucia skazanych na śmierć stwierdzili "to nie mogło służyć jako komora gazowa, bo zabiło by tych obsługujących" (brak szczelności, wentylacji do odprowadzania gazu i inne). Polecam materiały wideo w internecie. Całą sprawę oczywiście wyciszyli spece z plemienia wybrańców i ich przyjaciele.
Po czwarte można znaleźć materiał w którym przedstawiciele plemienia wybranego sami przyznają że holokaust to taka sztuczka magiczna służąca do siania popłochu i wywoływania współczucia!!!
Po piąte i ostatnie, bo niechce mi się marnować na oczywiste sprawy czasu. Sprawdź i inni też pogrzebcie i poszukajcie. Kto odpowiada za II Wojnę i jakie były jej cele, bo tylko idiota uwierzy że Adolfik nie miał duuuuuuużych przyjaciół którzy dali duuuuuuuuużo pieniążków na całe to przedstawienie zwane drugą światową. Aha mój dziad zginął walcząc w powstaniu warszawskim, konkretnie to zmarł w wyniku odniesionych ran ale dwóch szkopów ponoć ubił. I jeszcze tylko jedno historię piszą zwycięzcy ale nie zawsze jest zgodna z prawdą! Chyba patrząc na dzisiejszy świat nie trudno zgadnąć że żydzi wygrali tę wojnę.
edit. Bah...jescze jedno sprawdź kto stworzył komunizm i kto kryje się za nazwą bolszewicy. Podpowiem ktoś na ż.

Portret użytkownika Bmico

Znam ludzi, którzy byli w

Znam ludzi, którzy byli w oboaz do końca życia mieli wytatułowane numerki na rękach jako "Pamiątkę" .Jeżeli ktoś chciał wogule o rzeczywistości obozowej wspomnieć to mówił owiele straszniejsze rzeczy niż możesz w książkach przeczytać.  Wiele dzieci zgineło w komorach gazowych a potem spalono je w krematoriach.NIeważne jakiej były narodowości czy wyznania.
To wszytsko to był Holokaust..

Portret użytkownika Pulsar

@Roki Cytat:Spece z USA min.

@Roki

Quote:
Spece z USA min. od trucia skazanych na śmierć stwierdzili "to nie mogło służyć jako komora gazowa, bo zabiło by tych obsługujących" (brak szczelności, wentylacji do odprowadzania gazu i inne).

Oj, to mało sie doczytałeś chłopcze...
Akurat szpece od USA to wszystko wiedzą lepiej.  A sami kradli technologie Niemiec po II WŚ, i uwalniali naukowców niemieckich z więzień, by u siebie w USA zrobić z nich owych "speców" - jak myślisz, czy sami przyznali by się że ich technologoa zabijała tysiące ludzi ?! 
Jasne, że po wojnie twierdzili, iż to nie działa. A Ty łykasz wszysto jak pelikan.
Pozatym poczytaj o tym jakie właściwości miał ten gaz, jaki był trwały, i jak była obsługa tego gazu w komorach. 
 

Strony

Skomentuj