Program Eugene Goostman jako pierwszy w historii przeszedł przez test Turinga

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com
Rosjanie opracowali program, który jako pierwszy w historii zdołał przejść przez test Turinga. Sztuczna inteligencja na wysokim poziomie pozwoliła przekonać 33% swoich rozmówców, że jest 13-letnim chłopcem o imieniu Eugene Goostman.

 

Test Turinga pozwala określić zdolność maszyny do posługiwania się naturalnym językiem oraz korzystania z umiejętności myślenia w sposób podobny do ludzkiego. Został on zaproponowany przez Alana Turinga w 1950 roku i polega na tym, aby człowiek podczas rozmowy starał się określić, czy jego rozmówca jest człowiekiem czy maszyną. Komputer może przejść przez test Turinga gdy uda mu się oszukać co najmniej 30% osób.

 

Za pomocą tego testu można określić na jak wysokim poziomie jest sztuczna inteligencja. W trakcie testów Turing Test 2014 zorganizowanych na brytyjskim Uniwersytecie Reading, "Eugene Goostman" oszukał 33% swoich rozmówców. Tym samym jest to pierwszy program na świecie, który przeszedł przez test.

 

Oprogramowanie zostało stworzone przez Vladimira Veselova, Eugene'a Demchenko oraz Sergey'a Ulasena. Eugene Goostman symuluje 13-letniego chłopca z Odessy a jego twórcy spędzili mnóstwo czasu nad tworzeniem charakteru oraz wiarygodnej osobowości. Veselov powiedział, że program został stworzony tak aby twierdził iż wie wszystko ale jednocześnie nie wiedział wielu rzeczy.

 

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

Źródło: http://tylkonauka.pl/wiadomosc/pierwszy-w-historii-komputer-przeszedl-przez-test-turinga

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika pamiętam

Ciekawe też i ważne kto

Ciekawe też i ważne kto zadawał pytania ? Osoby w jakim wieku, pochodzenia, o jakim stopniu cwaniactwa i życiowego doświadczenia,etc. 13 latka ogólnie szybko da się wyprowadzić w pole. A co za tym idzie określić kto jest z drugiej strony klawiatury. zadać mu trudne pytania, etc.
Wniosek :
Lipa coś ten test

Portret użytkownika Medium

Dobre pytanie :)

Dobre pytanie Smile Wyjaśnię.
Sam internet ze swej natury jest akurat przeciwieństwem słowiańszczyzny, żeby nie rzec - wcielonym wrogiem. Nasze nicki są bardziej odpowiadają płaszczyźnie, na której występujemy.

Skomentuj