Nowe państwa i granice w Europie w 2035 roku - analitycy przewidują rozbiór Polski

Kategorie: 

Postulowana nowa mapa Polski w 2035 roku - źródło: zn.ua

Już chyba nikt nie ma wątpliwości, że następuje wielka redefinicja granic w Europie. Aneksja Krymu przez Rosję jest tego dobrym przykładem, gdy widzimy rozwój wypadków na Ukrainie wcale nie wiadomo, czy wkrótce w skład Rosji nie wejdzie wschodnia i południowa część tego kraju.

 

Oczywiście Kreml realizuje pewien plan. Już w lipcu 2012 roku jedna z rosyjskich gazet (Экспресс газетой) opublikowała plan strategiczny jaki podobno jest realizowany. Przewidywano, że Rosja załączy Krym i Donbas, a także południową część Ukrainy pozbawiając ten kraj dostępu do Morza Czarnego. Wtedy podawano rok 2035 jako ostateczny czas realizacji, ale wygląda na to, że może to się zdarzyć wcześniej.

We wspomnianej gazecie opublikowano ilustrację przedstawiającą jak wyglądać będą granice w 2035 roku. Spore zmiany widać nie tylko po stronie wschodniej kontynentu, ale też na zachodzie. Na przykład Wielka Brytania będzie się składała tylko z Anglii i Walii, secesja Szkocji właśnie następuje.

Poza tym autorzy publikacji widzą sugerują powstanie osobnego kraju, Katalonii i Kraju Basków. Francja nie będzie sobie już w stanie poradzić z napływem arabskich imigrantów i zaczną ich zsyłać do południowo wschodniej części kraju, gdzie może powstać kalifat ze stolicą w Marsylii. Włochy mają się rozpaść na dwie części. Powstanie Liga Północna, prawdopodobnie ze stolica w Mediolanie, której terytorium będzie się rozciągało do południowej granicy Toskanii. Cała reszta pozostanie pod władaniem Rzymu.

Najbardziej dostanie się jak zwykle Polsce. Rzekomy kremlowski plan zakłada, że Rosja ukarze nasz kraj za wyjście z parasola ochronnego Rosji i sprzeniewierzenie się Słowiańszczyźnie. Dojdzie do prawdziwego rozbioru naszego kraju. W artykule pada sugestia, że zyskają na tym też Niemcy, którzy prawdopodobnie już dawno są dogadani z Rosją co do podziału polskiego terytorium.

Nasz kraj ma stracić Śląsk i Pomorze, a Niemcy zyskają nawet Prusy Wschodnie ( dzisiaj Mazury) z Królewcem włącznie. Nie wydaje się to możliwe bez jakiejś umowy typu Ribentrop-Mołotow. Być może ustawa 1066, o stacjonowaniu obcych wojsk na terenie Polski, przeforsowana została jako element tego planu. Zastanawiające jest też odłączenie chełmszczyzny, która miałaby być pod władaniem ukraińskim.

 

Kremlowscy analitycy uważali już w 2012 roku, że tak samo jak Polska ukarana zostanie również Ukraina. Ten proces właściwie już obserwujemy. Prognozowano wtedy, że kraj ten rozpadnie się. Znaczna część zostanie przyłączona do Rosji. U naszych granic ma powstać nowe państwo, Galicja, która będzie bytem niezależnym ze stolicą we Lwowie, nie wyklucza się nawet, że z czasem stanie się ona częścią Polski.

 

Niezbyt dobry los czeka Białoruś, która zostanie zwasalizowana i stanie się terytorium zależnym od Rosji, właściwie już nim jest. Moskiewskie plany nie przewidują suwerenności krajów bałtyckich. Estonia straci region Narva a Łotwa okolicę miasta Daugavpils.

 

Gdy artykuł ten opublikowano w 2012 roku wszystko to brzmiało niedorzecznie, ale teraz, zaledwie w dwa lata później wydarzenia przyspieszyły tak bardzo, że już nie brzmi to tak śmiesznie a mapy wyrysowane rzekomo przez kremlowskich planistów są w trakcie przeobrażeń, które mogą potwierdzić poprawność tych przewidywań.

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro

loading...


Komentarze

Portret użytkownika black.serpent

Powiedz mi jeszcze... do

Powiedz mi jeszcze... do jakiego nieba ? Każdy ma własna wizję raju, poza tym obawiam się, że jesteśmy tymi niebami zwodzeni przez coś/kogoś i ten ktoś/coś ma w tym jakiś cel i przy okazji niezła zabawę. Przeczytałem dzisiaj jeszcze jeden artykuł (podany zreszta ostatnio przez jednego z userow innemedium.pl) i powiem tylko, że już niczego nie jestem pewien, stopień dezinformacji przybrał kolosalne rozmiary. Mimo to polecam wszystkim zainteresowanym, w końcu każdy wyciagnie własne wnioski:
 
http://wingmakers.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=363&Itemid=1
 

Portret użytkownika CRUSADERS

Obama do bronka : znosimy

Obama do bronka : znosimy wizy dla polakow.Na to bronek : Sluchaj weszlismy do unii ucieklo 2 miliony polakow teraz jak zniesiecie wizy,wyjedzie kolejne 3 miliony.A kto bedzie zapierd...l na nasze utrzymanie? Nie rob tego , zostaw wizy i pomoz mi ogarnac ten motloch co mowia o nich ze to polacy...

Portret użytkownika kp

admin wie jaka kosteczke

admin wie jaka kosteczke rzucic zeby sfore rozgrzac.ja wiem co bedzie.nas nie bedzie i to jedno jest pewne.ci co po nas,mlode wilki wychowane na grach i symulacjach komputerowych,coz oni stworza?czlowiek zeby zyc potrzebuje jakichs idei a my jestesmy swiadkami jak umieraja wszystkie,jedna po drugiej.kazdy powinien miec swoj dom, moim jest polska i nie podoba mi sie ze stala sie prowincja ue i psem podworkowym na lancuchu tejze ue,z drugiej strony nikt nam nie karze obszczekiwac rosji,takich mamy rzadzacych ktozy zawsze musza miec jakis tylek dyzurny do lizania.do rosjan jako ludzi mam wielki sentyment,choc wladze mieli zawsze poryta.cala reszta mojego komentarza w rekach pana jackowskiego.pozdrawiam

Strony

Skomentuj