W USA otworzono pierwszą farmę nastawioną na uprawy jadalnych owadów

Kategorie: 

Smażone owady - Źródło: 123rf.com

Owady są częścią diety w wielu państwach azjatyckich, ale w społeczeństwa zachodnich, do których należymy, uważane jest to za ohydę i tabu. Tymczasem już dawno temu naukowcy prorokowali, że wprowadzenie do diety owadów jest tylko kwestią czasu. Wygląda na to, że ten czas już nadszedł.

 

Pierwsza ferma owadów jadalnych powstaje w Youngstown, w stanie Ohio. Hodowane są tam świerszcze i planuje się ciekawe ich wykorzystanie. Chińczycy świerszcze wrzucają na głęboki olej, a Amerykanie wymyślili, że zostaną zmielone na mąkę, która zostanie wykonana z ich ciał.

 

Jest to pierwszy przypadek, że owady w Stanach Zjednoczonych są hodowane w celu spożycia przez ludzi. Firma, która się tym zajmuje to Big Cricket Farms. Współpracuje z owadów w całym Zdaniem właścicieli dzięki ich projektowi będzie można produkować bogatą w białko żywność ekologiczną, która stanie się podstawową dietą w niedalekiej przyszłości.

 

Mąka z owadów składa się w 70% białka. Przy wytwarzaniu produktów z jej udziałem miesza się ją z konwencjonalnymi składnikami. Produkty będą wyglądać znajomo dla ludzi tak aby mogli spożywać je bez przeszkód, ale ich wartość odżywcza będzie wyższa niż w standardowych. Ci, którzy próbowali produktów z nowej mąki twierdzą, że jedzenie z owadów smakuje "orzechowo" lub "ziemiście".

Urzędnicy z ONZ uważają, że przetwarzanie owadów na jedzenie to świetny sposób, aby rozwiązać problem głodu w niektórych miejscach na świecie. Szefowie kuchni na całym świecie eksperymentują z owadami w przygotowywaniu potraw.

 

Niektórzy przedsiębiorcy, eksperymentują nawet z dietą dla owadów. Na przykład koniki polne jedzą pachnącą lub bogatą w składniki odżywcze żywność. Potem nabierają smak miodu czy jabłek, a także wysoką zawartość witamin.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika astralna l

W Chinach od dawna jedza

W Chinach od dawna jedza owady a kuchnia chińska jest najlepszą na świecie, zarówno zdrowa jak i wyjątkowo smaczna więc nie rozumiem dlaczego się niektórzy oburzają. Ja chętnie zjem potrawkę z chrupiących owadów, przynajmniej w odróżnieniu od świń czy krów nie będa faszerowane antybiotykami, paszami GMO i hormonami wzrostu.

Skomentuj