Długoterminowa umowa gazowa Rosji z Chinami spowoduje bezskuteczność sankcji

Kategorie: 

Źródło: Twitter / @ria_novosti

A więc jednak, po opublikowanych przedwcześnie informacjach o rzekomym niepowodzeniu w negocjacjach gazowych między Rosją a Chinami ogłoszono sukces. Jak poinformowała agencja Reutersa a potwierdziła Interfax, podpisano długoterminową umowę na dostawy gazu ziemnego.

 

Stronami umowy jest państwowa spółka Gazprom i China National Petroleum Corporation (CNPC). Kontrakt ma zrównoważyć straty jakie mogą być wynikiem zachodnich sankcji. Oznacza to, że porozumienie można też postrzegać w kontekście politycznym.

 

Jest to po prostu wsparcie Rosji przez Chiny, oczywiście nie za darmo. Krążą pogłoski, że Putin zgodził się sprzedawać Chińczykom gaz w cenach lepszych niż oferuje go swoim ulubionym klientom w Europie, czyli Niemcom. Prawdopodobnie Chińczycy kupią gaz po około 300 dolarów za tysiąc metrów sześciennych, albo ekwiwalent tej kwoty w juanach i rublach, bo nie zapominajmy, że oba kraje planują odchodzenie od rozliczeń w dolarach.

Umowa oznacza, że w okresie kilku lat Rosja może w poważny sposób zdywersyfikować swoich odbiorców. Prawdopodobnie nastąpi to do 2018 roku, bo spore fragmenty liczącego 3500 km rurociągu z Syberii trzeba po prostu zbudować.

Kontrakt został zawarty na 30 lat, a negocjowano go niemal dekadę. Rocznie Rosja ma dostarczać do Chin około 38 miliardów metrów sześciennych gazu. Podobno wartość kontraktu to około 400 miliardów dolarów.

 

Dla UE jest to sygnał, że sankcje względem Rosji mogą być po prostu nieskuteczne. W krótkim okresie czasu Rosja jest w stanie zdywersyfikować odbiorców powodując zniwelowanie ewentualnych strat z tytułu przestawienia się Europy na skroplony gaz z USA.

Rosja po prostu zapewni sobie zbyt na swój gaz nawet gdyby UE przestała go kupować, na co się nie zanosi. Szanghajskie negocjacje gazowe, które w naszych mediach przedstawiano jako porażkę Putina okazały się kolejnym jego sukcesem.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Wlodi

Rosji nalezy tak dowalic zeby

Rosji nalezy tak dowalic zeby sie juz nie podniosla przez lata. I nakezy powaznie dozbroic Ukraine tak by kgbrudas poczol lęk zanim znowu wyciagnie lapu po nie swoje. Faktem jest ze putas chce odbudowac zsrr ale mu sie nie uda bo swiat tego nie chce (moze poza iranem ajjatollachow i chinami)

Banda durni tu obwinia usa o nwo i dazenie do wojny. Prawda jest taka ze gdyby chcieli to przez ostatnie kilkadziesiat lat mogli zdepnac ten parszywy kraj (ruska dzicz) i mieli ku temu wiele okazji, jakos tak zawsze dazyli do deeskalacji i wielkaja rasija ustepowala ze swa kartonowa armia.

Nic sie nie zmienilo. Ruskie to nadal agresorzy ktorzy zawsze "czegos bronia" (haha) w 1939 w Polsce, na kubie, w afgsnistanie, czeczenii, gruzji, teraz na ukrainie. "Kochani obroncy"... Banda terrorystow...

Trzeba pluc na nich i ich agresywne zachowanie. Swiat nie potrzebuje prostakow z gorzala. Niech zasiedlaja syberyjskie stepy.

Portret użytkownika waldemar

chłopacy   bawią się w

chłopacy
 
bawią się w piaskownicy o nazwie Ziemia. Ten temu - to, a ten temu - tamto... "Polityka" (tzw.) i "politycy"... Najgorsze ścierwo, łajno, jakie wydaliśMY na świat. Oni reprezentują Nas, w Polsce, Rosji, Chinach, USA...
Płacimy na nich i ich zabawy/zabawki 50-90% naszych, ciężko zarobionych pieniędzy. To oni kreują "kryzysy" i zarządzają nimi. A nimi z kolei, jak sznureczkami/cuglami kierują "starsi i mądrzejsi" (cyt. za P. St. Michalkiewiczem)... Odległość między światami "władzy" i "ludu" powiększa się i osiąga rozmiary "przepaści" nie-do-zasypania. Pytanie: kto będzie szybszy - czy, "oni"? Licytujący o coraz wyższą stawkę. Czy też, "my"? Bierni, bezwładni, "grilujący" i krzątający się szaraczkowie. Prowokowani faktami medialnymi. Kanalizowani środkami masowego rażenia/mediami. Zabijani "na raty" chemtrailsami i innymi aspartamami. Ogłupiani terabajtami "informacji". A jednak, wciąż zachowujący ludzkie odruchy... Jesteśmy tacy sami. Wszyscy. Najwspanialsi, zwyczajni ludzie. A politykom - na pohybel (tak Sienkiewiczowsko, po ukraińsku)!!
Wsiem anty-ruskim dedykuję poniższy filmik:
http://www.youtube.com/watch?v=6m_nRe3i7pc#t=217
p.s. o banksterach z narodu wybranego nie wspominam. Bo i po co. Na portalu ZnZ jest to - oczywista oczywistość. 

Portret użytkownika Nostra Damus

Dziękuję Tobie za ten wpis i

Dziękuję Tobie za ten wpis i za to video, są jeszcze dobrzy ludzie na świecie.
Zasyłam Tobie strumień pozytywnej energii. 
Jesteś jednym z niewielu którzy w tych trudnach czasach szukają i pokazują jakim powinien być prawdziwy Człowiek.
Sprawiedliwość zwycięży i będzie górą a Antychryst zgodnie z przepowiedniami skończy wiadomo gdzie - wraz z wszystkimi którzy liżą mu jego czarną doopcię. 
Dałbym Tobie 1 000 plusów za cywilną odwagę i postawę godną prawdziwego Człowieka. 
Ci ktżrzy ciągle szczują tu na Rosję, i ciągle życzą jej źle i  doczekają się swojej zapłaty.
To antychrześciajńskie zachowanie i podłe szczekanie na niewinnych ludzi będzie przez Najwyższego odpowiednio potraktowane.

Unia Europejska problemów nie rozwiązuje. Unia Europejska jest problemem, którego nikt nie potrafi rozwiązać. Nostra Damus.

Portret użytkownika Creed1

Dziwny z Ciebie człowiek...

Dziwny z Ciebie człowiek... obnosisz się z Bogiem, ale w którymś z poprzednich postów pisałeś do kogoś, że będziesz się modlił, by spotkały go same nieszczęścia, wszystko co najgorsze... było to wyjątkowo podłe.
Nie jesteś żadnym katolikiem/chrześcijaninem. Twoje zachowanie to klasyczny wzorzec talmudyczny!
Masz tu do spełnienia określone, narzucone zadanie. Masz prezentować zdanie "strony wiary". Jednak robisz to bez znajomości tematu, w sposób wykoślawiony, z wtrętami "new age'wskimi". Naprawdę, mogli się bardziej postarać i wybrać jakąś osobę o lepszym pojmowaniu zagadnienia.
 

Portret użytkownika MASAKRA

"A więc jednak, po

"A więc jednak, po opublikowanych przedwcześnie informacjach o rzekomym niepowodzeniu w negocjacjach gazowych między Rosją a Chinami ogłoszono sukces. "

A ja mysle ze jest to sukces na glinianych nogach !
Jestem pewien ze negocjaje pomiedzy wielkimi ( na pozor ) Chinami i olbrzymia ( terytorialnie ) Rosja sa katastrofa dla Rosji.

Dziekuje za uwage .

Strony

Skomentuj