Potężne pożary w Kalifornii widać nawet z orbity

Kategorie: 

Źródło: NASA/MODIS

Jak co roku Kalifornia musi się zmagać z gwałtownymi pożarami, które konsumują spora ilość roślinności. Często zagrażają też osadom ludzkim. Tegoroczne pożary są wyjątkowo wielkie. Widać je również dobrze z satelity.

 

Sytuację pożarową pogarszają intensywne upały, które występują jednocześnie z okresowymi wiatrami Santa Ana. To zabójcze połączenie powoduje, że ogień bardzo trudno opanować i wciąż pojawiają się nowe jego źródła.

Początek pożaru zanotowano 13 maja i od tego czasu sytuacja tylko się pogarsza. Wystarczyły 24 godziny aby pożary osiągnęły wielkość na tyle dużą, że widać je było z kosmosu. Na dzień 14 maja pożary wypaliły obszar o wielkości 70 kilometrów kwadratowych. Wiadomo o przynajmniej jednej ofierze śmiertelnej i siedmiu rannych.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Strony

Skomentuj